Справа № 404/572/23
Номер провадження 1-кс/404/251/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2023 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчогоСВ КропивницькогоРУП ГУНПв Кіровоградськійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 погодженого з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів у рамках кримінального провадження №12023121010000194 від 20.01.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшло клопотання слідчого про надання дозволу старшому слідчому СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (виїмки), стосовно користувачів мобільних терміналів з наступними ідентифікаційними даними SІМ № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 в період часу з 00 год. 00 хв. 05.11.2022 року до 00 год. 00 хв. 25.01.2023 року із зазначенням ІМЕІ мобільних телефонів, у яких використовувалась вказана SІМ картка, а також часу здійснення дзвінків, тривалості розмов (у хвилинах), номерів абонентів, з якими здійснювалися телефоні з`єднання, прив`язку до базових станцій, що перебувають (можуть перебувати) у володінні оператора мобільного зв`язку та провайдера телекомунікації, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » що розташований за юридичною адресою АДРЕСА_2 .
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення або копіювання на електронні носії за вищевказаною SIM та IMEI з наступними відомостями: типи з`єднання абонента: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS( мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовій смузі частот), переадресація (у разі виявлення переадресації вказати з якими саме абонентами намагалися відносити зв`язки абонента: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 унікальний ідентифікатор сім-карти (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання ( далі IMEI).
На обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СВ Кропивницького районного управління поліції ГУ Національної поліції в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження за № 12023121010000194 від 20.01.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.01.2023 року надійшло повідомлення від гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що останній передав належний йому транспортний засіб марки «Форд Транзит» д.н.з. НОМЕР_5 гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 в оренду на усних домовленостях та по теперішній час даний автомобіль не повернув, а також грошові кошти за оренду транспортного засобу не сплатив, місце знаходження автомобіля не повідомляє.
За вказаним фактом 20.01.2023 року Кропивницьким РУП ГУНП в Кіровоградській області розпочато кримінальне провадження № 12023121010000194 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України.
В ході проведення першочергових заходів було здійснено оперативно-розшукові заходи спрямовані на з`ясування всіх відомостей даного кримінального правопорушення та встановлено, що до вказаного кримінального правопорушення можливо причетний гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 мешкає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 , а також користується мобільним терміналом з сім-картками № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 .
Також в ході опитування гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , останній повідомив, що вищевказаний транспортний засіб він залишив за адресою: Рівненська область, Сарненський р-н, смт. Дубровиця, приблизно біля в`їзду до даного населеного пункту, точну адресу не вказав, а також останній повідомив, що ключ від запалювання двигуна та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу останній залишив в салоні даного автомобіля. Також була здійснена взаємодія з підрозділами ІНФОРМАЦІЯ_5 для встановлення місця знаходження даного автомобіля. В подальшому працівники ГУНП в Рівненській області повідомили, що здійснюючи відпрацювання території обслуговування смт. Дубровиця, Рівненська область, Сарненський р-н, а саме всі можливі виїзди з даного населеного пункту, а також територія смт. Дубровиця, даний автомобіль виявлено не було. В подальшому було здійснено аналіз ІКС ІПНП «ГАРПУН» та встановлено, що останній раз даний автомобіль фіксується в Київській області, смт. Бородянка 19.11.2022 року о 22:33:40. На даний час місце знаходження даного транспортного засобу не відоме.
Виходячи з вищевикладеного існує потреба вивчити рух гр. ОСОБА_6 для встановлення всіх відомостей щодо вищевказаного кримінального правопорушення, а саме гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 мешкає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 , а також користується мобільним терміналом з сім-картками № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , так як дана інформація важлива для встановлення місця знаходження даного транспортного засобу.
Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затвердженого постановою КМУ від 9 серпня 2005 року № 720, Положення про порядок пропуску та маршрутизації трафіку голосової телефонії в телекомунікаційній мережі загального користування України, затвердженого рішенням комісії з питань регулювання зв`язку України 20 липня 2006 року за № 336 (зі змінами і доповненнями) визначено, що маршрутизація це процес визначення маршруту комутаційною станцією відповідно до системи правил для передачі сигнальних повідомлень або для встановлення з`єднання; трафік голосової телефонії це потік інформації, необхідної для (корисного абонентського навантаження мова, аудіо; допоміжної, керуючої інформації, необхідної для службової сигналізації, маршрутизації, контролю працездатності тощо), що передається телекомунікаційною мережею.
Враховуючи вище викладене, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться в операторів телекомунікацій та містять інформацію про зв`язок абонентів з абонентськими номерами стільникового зв`язку № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 з надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідних та вхідних) з`єднання, тривалості кожного з них та маршрутів передавання (з прив`язкою до базових станцій), прив`язки до IMEI, SIM, повної деталізації телефонних розмов по вказаному номеру, що знаходиться у володінні операторів мобільного зв`язку: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за юридичною адресою АДРЕСА_2 та який має важливе значення для кримінального провадження, а також те, що іншими способами неможливо одержати фактичні дані для встановлення істини у провадженні.
До початку судового розгляду слідчий подала письмову заяву, відповідно до якої вказала, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без її участі.
Представники осіб у володінні яких знаходяться речі та документи, будучи належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилися, заяв про відкладення розгляду клопотання до суду не надходило, а тому слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться речі і документи, оскільки у відповідності до ч.4 ст.163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного:
Згідно з ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Для забезпечення повноти і всебічності досудового розслідування та викриття винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення існує об`єктивна необхідність для надання тимчасового доступу до вищевказаних документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх-здійснити їх виїмку (ч. 1 ст. 159 КК України).
Матеріали клопотання містять достатні письмові докази, які засвідчують необхідність огляду та вилучення означених документів, оскільки існує обґрунтована потреба у тимчасовому доступі до вищевказаних документів та їх огляду, з метою з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні та здобуття прямих доказів для розкриття даного кримінального правопорушення, при цьому іншим законним способом оглянути їх неможливо.
З урахуванням вищевикладених правових норм, слідчий суддя, вважає, що клопотання підлягає задоволенню тільки в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме паперових носіїв та оптичних носіїв для лазерних систем зчитування, до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалості, маршрути передавання, що знаходяться в операторів телекомунікацій, але без деталізації розмов, оскільки для надання дозволу на втручання у приватне спілкування законодавцем передбачений інший порядок (глава 21 КПК України).
З урахуванням вищевикладених правових норм, слідчий суддя, вважає, що клопотання підлягає задоволенню частково.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 246-247, 258, 263-264, 309 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити частково.
Надати дозвілстаршому слідчомуСВ КропивницькогоРУП ГУНПв Кіровоградськійобласті капітануполіції ОСОБА_3 на тимчасовийдоступ доречей ідокументів зможливістю їхвилучення (виїмки),стосовно користувачівмобільних терміналівз наступнимиідентифікаційними данимиSІМ№ НОМЕР_1 ,№ НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 ,№ НОМЕР_4 в періодчасу з00год.00хв.05.11.2022року до00год.00хв.25.01.2023року іззазначенням ІМЕІмобільних телефонів,у якихвикористовувалась вказанаSІМ картка,а такожчасу здійсненнядзвінків,тривалості розмов(ухвилинах),номерів абонентів,з якимиздійснювалися телефоніз`єднання,прив`язку добазових станцій,що перебуваютьу володінніоператора мобільногозв`язку тапровайдера телекомунікації,ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щорозташований заюридичною адресою: АДРЕСА_1 ,та ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » щорозташований заюридичною адресою АДРЕСА_2 - без розголошення змісту розмов та повідомлень.
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на електронні носії за вищевказаною SIM та IMEI з наступними відомостями:
- типи з`єднання абонента: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , вхідні та вихідні дзвінки (без розголошення змісту розмов), SMS, MMS (без розголошення змісту повідомлень), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовій смузі частот), переадресація (у разі виявлення переадресації вказати з якими саме абонентами намагалися відносити зв`язки абонента: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 ;
- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , унікальний ідентифікатор сім-карти (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (IMEI).
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Строк дії цієї ухвали встановити до 06.04.2023 року.
Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є передумовою для обов`язкового застосування наслідків вимог ст. 166 КПК України, - (примусове вилучення) проведення обшуку.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає (ст. 309 КПК України).
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108810721 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні