ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.02.2023Справа № 904/88/23
Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши
позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, місто Київ, пр. Перемоги, будинок 14, ідентифікаційний код 39816845)
про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом
ВСТАНОВИВ:
Державна служба України з безпеки на транспорті звернулася до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, у якому просить стягнути з Приватного підприємства "Промекоінвест" плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 4707,58 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення рейдової перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було зупинено транспортний засіб марки MAN TGA 18.440, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки KELBERG Z48-3, реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1 . У результаті проведення габаритно-вагового контролю вказаного транспортного засобу виявлено перевищення нормативних вагових параметрів, а саме фактичне навантаження на строєні осі складало 23,55 т при допустимих 22 т, що підтверджується талоном про зважування №13042 від 13.10.2020. Позивачем нараховано відповідачу плату за проїзд великовагового транспортного засобу у розмірі 141,20 євро, що еквівалентно 4707,58 грн.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 09.01.2023 передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) на розгляд Господарському суду міста Києва позовну заяву з додатками Державної служби України з безпеки на транспорті до Приватного підприємства "Промекоінвест" про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.
01.02.2023 до Господарського суду міста Києва надійшли матеріали справи №904/88/23.
В результаті автоматизованого розподілу справи № 904/88/23, зазначена справа була передана на розгляд судді Гулевець О.В.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 164, Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 684,00 грн.
З позовної заяви вбачається, що Адвокатським об`єднанням «ПРАВОВА ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА» заявлено вимоги майнового характеру про стягнення 4 707,85 грн.
Таким чином, за подання даної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір за ставками, встановленими Законом України "Про судовий збір" в розмірі 2 684,00 грн.
Однак, матеріали позовної заяви не містять доказів сплати судового збору за подання даного позову у встановленому порядку та розмірі, що також підтверджується Актом Господарського суду Дніпропетровської області № 6/23 від 05.01.2023.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами позивачем до позовної заяви додано опис вкладення у цінний лист, квитанцію та поштову накладну від 30.12.2022.
Однак, у суду відсутні підстави вважати надані опис вкладення у цінний лист, квитанцію та поштову накладну від 30.12.2022 належними доказами відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, оскільки, вказані документи підтверджують, що відправлення відбулось на адресу АДРЕСА_1 , в той час, як вірна адреса Приватного підприємства "Промекоінвест" є 01033, місто Київ, вул. Жилянська, будинок 59, офіс 215.
Зазначене позбавляє суд можливості встановити факт направлення відповідачу заявленої до суду позовної заяви.
Таким чином, позивачу слід усунути зазначені недолік позовної заяви шляхом надання:
доказів сплати судового збору за подання даного позову;
доказів на підтвердження факту надсилання на вірну адресу відповідача даної позовної заяви та доданих до неї документів (оригінали опису вкладення у цінний лист, квитанції про оплату поштових послуг, тощо).
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 164, ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 108847589 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Крижний Олександр Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні