Справа №752/9943/22. Провадження № 11п/824/30/2023. Суддя-доповідач у апеляційній інстанції - ОСОБА_1
Категорія: ст. 34 КПК України.
УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
07 лютого 2023 року м. Київ
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі судового засідання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні у м. Києві клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 , про направлення кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12022100000000417 від 24.06.2022 р., за клопотанням слідчого про продовження строків досудового розслідування з Голосіївського районного суду м. Києва до іншого суду згідно до територіальної підсудності,
у с т а н о в и л а:
15 грудня 2022 року до Київського апеляційного суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 , про направлення кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12022100000000417 від 24.06.2022 р., за клопотанням слідчого про продовження строків досудового розслідування з Голосіївського районного суду м. Києва до іншого суду згідно до територіальної підсудності.
В обґрунтування поданого клопотання посилається на те, що у відповідності до витягу ЄРДР досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснює ГУНП в м. Києві, юридична адреса якого - м. Київ, вул. Володимирська, 15, тобто Шевченківський район міста Києва. Так, зазначає, що територіальна підсудність визначається за місцем знаходження відповідного державного органу, який є юридичною особою на в складі якого знаходиться слідчий підрозділ, а не певних службових осіб.
У судове засідання учасники кримінального провадження не з`явилися, проте їх неприбуття у відповідності до ч. 4 ст. 34 КПК України не перешкоджає розгляду питання.
Заслухавши доповідь головуючого судді, вивчивши матеріали кримінального провадження, проаналізувавши доводи клопотання, колегія суддів прийшла до наступного висновку.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування. Дія цього абзацу не поширюється на кримінальні провадження, що віднесені до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду згідно з правилами статті 33-1 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: 1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.1) провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Вказаний перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого є вичерпним.
Питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції, як це передбачено ч. 2 ст. 34 КПК України, вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
До початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження (крім кримінальних проваджень, що надійшли на розгляд Вищого антикорупційного суду) з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).
В даному випадку суд апеляційної інстанції вважає, що відсутні підстави для зміни підсудності клопотання, з огляду на наступне.
На час розгляду клопотання, зазначенні в ньому обставини змінились, зокрема, як вбачається з копії ухвали Голосіївського районного суду міста Києва, 13 грудня 2022 року було розглянуто клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_7 погоджене заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_8 про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 12022100000000417 від 24.06.2022 року за підозрою ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Зокрема, ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 13 грудня 2022 року було задоволено клопотання; продовжено строк досудового розслідування кримінального провадження № 12022100000000417 від 24.06.2022 року за підозрою ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України до чотирьох місяців, а саме до 13.01.2023 року.
Отже, приймаючи до уваги дану ухвалу суду, рішення за заявленим клопотанням вже прийнято.
Та приймаючи до уваги вимоги ч. 5 ст. 34 КПК України спори про підсудність між судами не допускаються.
З огляду на це, колегія суддів Київського апеляційного суду вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 , про направлення кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12022100000000417 від 24.06.2022 р., за клопотанням слідчого про продовження строків досудового розслідування з Голосіївського районного суду м. Києва до іншого суду згідно до територіальної підсудності.
Керуючись ст. ст. 32, 34 КПК України, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду, -
п о с т а н о в и л а:
У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 - відмовити.
Матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12022100000000417 від 24.06.2022 р., за клопотанням слідчого про продовження строків досудового розслідування, повернути до Голосіївського районного суду міста Києва для розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.
С У Д Д І:
ОСОБА_10 ОСОБА_11 ОСОБА_12 р о л ь
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 108862493 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Дзюбін В'ячеслав Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні