09.02.23
Справа № 635/1672/22
Провадження по справі № 2/635/76/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2023 року сел. Покотилівка Харківського району Харківської області
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючої судді Березовської І.В.,
секретар судового засідання Смолюк О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Садівничого Товариства «Янтарь» про захист прав споживача, визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, , -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Садівничого Товариства «Янтарь», яким просить визнати дії відповідача по відключенню від електропостачання його земельної ділянки під № НОМЕР_1 у садовому товаристві у 2022 році протиправними та зобов`язати відновити електропостачання.
Крім того, ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просив суд постановити ухвалу, якою зобов`язати відповідача відновити електропостачання будинку АДРЕСА_1 до набрання рішення суду законної сили,посилаючись на те,що п.7.1.1 Правил роздрібного ринку електричної енергії передбачено,що відкриття провадження у справі після факту відключення споживача є підставою для відновлення електропостачання.
Зі змісту вказаної заяви вбачається,що вона містить ознаки заяви про забезпечення позову.
Вивчивши подану заяву, вважаю, що вказана заява підлягає поверненню заявнику з наступних підстав.
Так, відповідно до ч.ч. 1, 2ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Статтею 151 ЦПК України визначені вимоги щодо змісту та форми заяви про забезпечення позову.
Відповідно до ч.1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Однак,в порушеннявищенаведених положеньзаконодавства, ОСОБА_1 не зазначено місце проживання чи перебування заявника, поштові індекси, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
Вказані обставини унеможливлюють вирішення питання про необхідність забезпечення позову та наявність для цього підстав.
Відповідно до ч. 10ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогст. 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З врахуванням наведеного, заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.151,153,259-261 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - повернути заявнику.
Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя І.В.Березовська
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108892139 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Березовська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні