ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"06" лютого 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1251/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
при секретарі судового засідання: Васильєвій Т.О.,
розглядаючи справу за позовом: Державної екологічної інспекції Поліського округу (м.Житомир)
про стягнення 48357,52грн,
за участю представників сторін:
від позивача: Гончаренко Д.С., виписка з ЄДР;
від відповідача: не з`явився;
присутній вільний слухач: Поплавська Д.С., посвідчення ПО №000006 від 01.03.2021,
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулась до суду з позовом про стягнення з Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство" суми завданих збитків внаслідок незаконної порубки дерев у розмірі 48357,52грн.
Ухвалою суду від 09.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі (за правилами загального позовного провадження). Підготовче засідання призначено на "06" лютого 2023 р. об 11:30.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився.
31.01.2023 на електронну адресу суду від відповідача надійшли документи, з яких вбачається, що Державне підприємство "Коростенське лісомисливське господарство" припинило свою діяльність шляхом його реорганізації, а саме приєднання його до Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" (Філія "Коростенське лісомисливське господарство"), а тому є підстава для заміни сторони відповідача його правонаступником.
В судовому засіданні 06.02.2023 представник позивача не заперечив щодо заміни сторони відповідача на його правонаступника.
Дослідивши подані відповідачем документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 12.10.2021 №636 "Про припинення Державного підприємства "Житомирське лісове господарство" та затвердження складу Комісії з припинення" (а.с.52-55) прийнято рішення про припинення діяльності Державного підприємства "Житомирське лісове господарство" (код ЄДРПОУ 22050949) шляхом його реорганізації, а саме приєднання до Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство" (код ЄДРПОУ 00991841).
Згідно наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 18.01.2022 №64 "Про затвердження передавального акту Державного підприємства "Житомирське лісове господарство", Державним підприємством "Коростенське лісомисливське господарство", (а.с.56-58) як правонаступником, прийнято все майно, права та обов`язки підприємства, що приєдналось.
Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 28.10.2022 №825 "Про припинення Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство" та затвердження складу Комісії з припинення" (а.с.59-61) (із змінами згідно наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 04.11.2022 №981 "Про внесення змін до складу Комісії з припинення Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство") (а.с.62-63) прийнято рішення про припинення Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство", код згідно з ЄДРПОУ 00991841, шляхом реорганізації, а саме приєднання до Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України", код згідно з ЄДРПОУ 44768034 (Філія "Коростенське лісомисливське господарство", код ЄДРПОУ ВП 45066721).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.2022 №1003 "Деякі питання реформування управління лісової галузі", Статуту Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України", затвердженого наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 26.10.2022 №804, наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 12.01.2023 №120 "Про затвердження передавального акту Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство" (а.с.64-65) Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" є правонаступником Державного підприємства "Коростенське лісомисливське господарство".
За приписами ч.ч.1, 2 ст.52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Згідно ч.1 ст.104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу (ч.3 ст.52 ГПК України).
Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Процесуальне правонаступництво виникає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права, фактично, процесуальне правонаступництво слідує за матеріальним. У кожному конкретному випадку, для вирішення питань можливості правонаступництва, господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.
Частинами 1, 2 статті 2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних зі здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно зі ст.15 ГПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
З підстав вищевикладеного та керуючись наведеними нормами, суд дійшов висновку про необхідність замінити відповідача у справі - Державне підприємство "Коростенське лісомисливське господарство" на його правонаступника - Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" в особі філії "Коростенське лісомисливське господарство".
Частиною 3 ст.177 ГПК України передбачено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до ч.2 ст.183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:
1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу;
2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;
3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Таким чином, беручи до уваги визначені ст.177 ГПК України завдання підготовчого провадження, відсутність можливості розглянути у цьому підготовчому засіданні питання, визначені ст.182 ГПК України, у зв`язку із необхідністю заміни відповідача його правонаступником, для забезпечення реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав, передбачених ГПК України, суд дійшов висновку відкласти підготовче засідання на іншу дату.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 52, 177, 181-183, 202, ч.2 ст.232, 233-235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Замінити відповідача у справі - Державне підприємство "Коростенське лісомисливське господарство" на його правонаступника - Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" в особі філії "Коростенське лісомисливське господарство" (11571, Житомирська область, Коростенський р-н, с.Ушомир, вул.Молодіжна, будинок 41-Б, код ЄДРПОУ ВП 45066721).
2. Відкласти підготовче засідання на "07" березня 2023 р. об 11:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 622.
3. Позивачу надіслати відповідачу - Державному спеціалізованому господарському підприємству "Ліси України" в особі філії "Коростенське лісомисливське господарство" копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення, докази про що надати суду.
4. Відповідачу - Державному спеціалізованому господарському підприємству "Ліси України" в особі філії "Коростенське лісомисливське господарство" рекомендувати надіслати суду й іншим учасникам справи відзив на позовну заяву в порядку, передбаченому ст.165 ГПК України, у якому викласти мотиви повного або часткового відхилення позовних вимог з посиланням на конкретні норми чинного законодавства. Докази надіслання копії відзиву та доданих до нього документів надати суду.
5. Позивачу рекомендувати надіслати суду і відповідачу обґрунтовано викладену відповідь на відзив на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст.166 ГПК України, у якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення. Докази надіслання відповіді на відзив з додатками надати суду.
6. Відповідачу рекомендувати надіслати на адресу суду і позивачу заперечення на відповідь на відзив в порядку, визначеному ст.167 ГПК України; наявні заперечення обґрунтувати документально з посиланням на конкретні норми закону. Докази відправки заперечення надати суду.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набрала законної сили 06.02.2023 та може бути оскаржена в частині заміни учасника справи його правонаступником в порядку та строки, визначені ст.ст.256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Соловей Л.А.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1 - в справу;
2 - позивачу на ел. пошту: polissya@dei.gov.ua;
3 - відповідачу Державному спеціалізованому господарському підприємству "Ліси України" в особі філії "Коростенське лісомисливське господарство" (рек) на адресу: 01601, місто Київ, вул.Руставелі Шота, будинок 9А;
та (рек з повідом) на адресу: 11571, Житомирська область, Коростенський р-н, с. Ушомир, вул. Молодіжна, будинок 41-Б, код ЄДРПОУ ВП 45066721 + на ел. пошту: korostenlis@ukr.net
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108902033 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні