ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" лютого 2023 р. Справа № 911/388/23
Суддя Господарського суду Київської області Смірнов О.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "РДР ГРУП Україна" (01001, м. Київ, вул. Софіївська, 19)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Кондрашової Тамари Олександрівни ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 30 000,00 грн.
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю "РДР ГРУП Україна" звернулось до Господарського суду Київської області з позовною заявою з вх. № б/н від 26.01.2023 до Фізичної особи-підприємця Кондрашової Тамари Олександрівни про стягнення 30 000, 00 грн. за договором найму (оренди) приміщення від 17.10.2022.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.02.2023 вищевказану позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона підлягає направленню за підсудністю, враховуючи наступне:
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив, що предметом спору в цій справі є стягнення авансового платежу в розмірі 15 000,00 грн. та заставної суми в розмірі 15 000,00 грн., які сплачені на підставі договору найму (оренди) приміщення від 17.10.2022, предметом якого є тимчасова здача в найм (оренду) на оплатній основі житлового приміщення, що належить Наймодавцю на праві власності. Житлове приміщення являє собою ізольовану квартиру, що знаходиться за адресою: м. Київ. пров. Михайлівський, буд. 9. кв. 4.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом (загальна територіальна підсудність).
Приписами ст. 29 ГПК України передбачено підсудність справ за вибором позивача.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 29 ГПК України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно з ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
16 лютого 2021 року Великою Палатою Верховного Суду прийнято постанову в справі N 911/2390/18, яка була оприлюднена 18 березня 2021 року, в якій розглянуто питання щодо виключної підсудності розгляду справ, які виникають щодо нерухомого майна.
Великою Палатою Верховного Суду зазначено, що словосполучення "з приводу нерухомого майна" у ч. 3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Отже, слід дійти висновку, що за правилами чинного ГПК України виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Водночас, поняття виключної підсудності позбавляє не тільки суд, а і самого позивача, в усіх випадках можливості змінювати місце розгляду господарського спору, а порушення виключної територіальної підсудності судом має правовим наслідком ухвалення рішення з порушенням норм чинного законодавства.
Відповідно до ч. 6 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, спори між судами щодо підсудності не допускаються.
Таким чином, з огляду на те, що нерухоме майно розташоване за адресою: м. Київ. пров. Михайлівський, буд. 9. кв. 4, матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "РДР ГРУП Україна" до Фізичної особи-підприємця Кондрашової Тамари Олександрівни про стягнення 30 000, 00 грн. слід передати на розгляд Господарського суду міста Києва.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частино 3 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України визначено, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ч. 3 ст. 30, ст. 31, ст.ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "РДР ГРУП Україна" до Фізичної особи-підприємця Кондрашової Тамари Олександрівни про стягнення 30 000, 00 грн. та додані до неї документи надіслати за встановленою підсудністю до Господарського суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 10.02.2023 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів.
Суддя О.Г. Смірнов
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108902337 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Смірнов О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні