ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 лютого 2023 року Справа № 926/614/23
Суддя Ковальчук Т.І., розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю КАЙРОС-ТРАНС, м. Львів,
до Товариства з обмеженою відповідальністю МАЙ ФЛООР УКРАЇНА, м. Чернівці,
про стягнення заборгованості та штрафних санкцій на суму 106125,29 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю КАЙРОС-ТРАНС, м. Львів, звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю МАЙ ФЛООР УКРАЇНА, м. Чернівці, про стягнення заборгованості та штрафних санкцій на суму 106125,29 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що в порушення умов укладеного між сторонами договору-заявки № КТ22-00426 від 22.09.2022 про надання транспортно-експедиційних послуг відповідач не оплатив надані йому позивачем послуги з перевезення на суму 60000,00 грн., за що відповідачеві нараховано пеню в розмірі 16520,54 грн., додатковий штраф у сумі 24030,00 грн., 991.24 грн. річних та 4583,51 грн. інфляційних втрат.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.02.2023 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю КАЙРОС-ТРАНС передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Розглянувши матеріали за позовом на предмет вирішення питання про відкриття провадження у справі, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до пунктів 5, 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Згідно з частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких грунтується позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази, позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В якості письмового доказу до позовної заяви додано складений іноземною мовою документ за штрихкодом 00101978490001 СМR (міжнародна товарно-транспортна накладна) без супроводжуючого перекладу даного документа українською мовою.
Частинами 1-5 статті 91 ГПК України унормовано, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з частиною 1 статті 12 Закону України Про судоустрій та статус суддів судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою. У відповідності до частини 1 статті 10 ГПК України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою. За положеннями статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
Відповідно до частин 1, 2 Закону України Про засади державної мовної політики державною мовою України є українська мова. Українська мова як державна мова обов`язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом.
За частиною 1 статті 14 названого Закону судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою, а в частині 3 цієї статті визначено, що сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Відповідно до пункту 8 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 814 від 20.08.2019 року, діловодство в суді ведеться державною мовою, крім випадків, передбачених законодавством України. У діловодстві суду можуть використовуватися вхідні документи, викладені іноземною мовою, забезпечені перекладом відповідно до вимог чинного законодавства.
Отже, у разі, коли письмові докази подаються до суду іноземною мовою, додається їх засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально посвідчена в порядку статті 79 Закону України Про нотаріат.
В контексті вимог частини 2 статті 164 ГПК України про обов`язок позивача додати до позовної заяви наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, такий обов`язок є належно виконаним тоді, коли складені іноземною мовою документи подаються разом з їх засвідченим у встановленому порядку перекладом українською мовою.
Крім того, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підтвердження сплати судового збору до позовної заяви додано копію платіжного доручення № 1829 від 07.02.2023 на суму 2684,00 грн.
Відповідно до пункту 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Таким чином, позовна заява ТОВ КАЙРОС-ТРАНС подана з процесуальними недоліками, що має наслідком залишення її без руху.
Згідно з частинами 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює спосіб і строк усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо ж позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву ТОВ КАЙРОС-ТРАНС слід залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення вказаних у цій ухвалі недоліків заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, п. 3, 5 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ТОВ КАЙРОС-ТРАНС залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю КАЙРОС-ТРАНС строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків заяви, а саме, подати до Господарського суду Чернівецької області:
1) засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою документа за штрихкодом 00101978490001 СМR (міжнародна товарно-транспортна накладна);
2) оригінал платіжного доручення № 1829 від 07.02.2023 про сплату судового збору у розмірі 2684,00 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає окремому оскарженню.
Ухвала підписана 15.02.2023.
Суддя Т.І.Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2023 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 108985864 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні