печерський районний суд міста києва
Справа № 757/29220/22-ц
Категорія 64
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2023 року Печерський районний суд м. Києва
суддя Батрин О.В.
секретар Габрись О.М.,
справа №757/29220/22-ц
учасники справи:
позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Тверський тупик 7Б»
відповідач: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Тверський тупик 7Б» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2022 року позивач ОСББ «Тверський тупик 7Б» звернулось з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованості за несплату одноразових цільових внесків в розмірі 106 920 грн., пеню в розмірі 70 994 грн. 88 коп., 3% річних в розмірі 3 172 грн. 45 коп. та інфляційні втрати в розмірі 23 150 грн. 19 коп., що у загальному розмірі становить 204 237 грн. 52 коп., а також судовий збір та витрати на правничу допомогу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 6 жовтня 2020 року власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку 7Б по Тверському тупику в місті Києві було створено ОСББ «Тверський тупик 7Б».
Відповідач є власником нерухомого майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_4 , загальною площею 75, 3 кв.м.; машино-місце (гараж) № НОМЕР_1 , загальною площею 13, 8 кв.м.
Відповідач проживає, користується та отримує в повному обсязі послуги з утримання будинку та прибудинкової території, однак, не виконує свого зобов`язання щодо спати одноразових цільових внесків в розмірі 106 920 грн. У зв`язку з невиконанням свого зобов`язання позивач має право на підставі статті 625 ЦК України на стягнення з відповідача інфляційних втрат та трьох процентів річних.
Ухвалою суду від 2 листопада 2022 року у справі відкрито провадження у порядку спрощеного позовного провадження, з викликом сторін на 25 січня 2023 року (а.с. 42).
Повідомленням суду від 3 листопада 2022 року учасників справи повідомлено про розгляд справи за правилами позовного (спрощеного) провадження, яким одночасно сторонам роз`яснено їх процесуальні права на подання відповідних заяв по суті справи у встановлені строки (а.с. 43).
Засвідчена належним чином копія ухвали про відкриття провадження у справі від 3 листопада 2022 року та копія позовної заяви з додатками надсилалися судом на адресу відповідача.
Відзив на позовну заяву, заяви з процесуальних питань від відповідача до суду не надходили.
8 грудня 2022 року на адресу суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без її участі, позов підтримує та просить його задовольнити (а.с. 47).
Згідно з ч. 1 ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом, що є правом учасників справи.
Як встановлено, частиною 8 статті 178 ЦПК України, у разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У встановлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не подав.
За таких обставин, суд розглянув справу у відсутність учасників справи за правилами заочного позовного провадження відповідно до ст. 280 ЦПК України.
Суд, у порядку спрощеного позовного провадження, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються відповідно до норм матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником нерухомого майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_4 , загальною площею 75, 3 кв.м.; машино-місце (гараж) № НОМЕР_1 , загальною площею 13, 8 кв.м., що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 06.10.2022 року (а.с. 31-32).
6 жовтня 2020 року власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного 7Б по Тверському тупику в місті Києві було створено ОСББ «Тверський тупик 7Б».
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - Закон № 2866-ІІІ) для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами, створюється об`єднання співвласників багатоквартирного будинку. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Статтею 12 Закону України № 2866-ІІІ визначено, що управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Згідно із ст. 15 Закон України № 2866-ІІІ співвласник зобов`язаний: своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до ст. 13 Закону України № 2866-ІІІ у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Статтею 20 Закон № 2866-ІІІ визначено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Згідно із ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до положень статті 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Згідно із п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 16 Закону України № 2866-ІІІ об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
Згідно рішення загальних зборів ОСББ «Тверський тупик 7Б» від 18 липня 2021 року, яке оформлено протоколом від 7 серпня 20121 року, були ухвалені та прийнятті наступні рішення:
-створити Спеціальний фонд ОСББ «Тверський тупик 7Б» для фінансування робіт з капітального ремонту, технічного оснащення майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території та встановити для співвласників будинку розмір одноразового цільового внеску в розмірі 975 грн. на 1 кв.м. житлових та нежитлових приміщень;
-створити Спеціальний фонд ОСББ «Тверський тупик 7Б» для покриття витрат на грошу винагороду та матеріальне заохочення членів правління ОСББ «Тверський тупик 7Б» та встановити для співвласників будинку розмір одноразового цільового внеску в розмірі 170 грн. на 1 кв.м. житлових та нежитлових приміщень;
-створити Спеціальний фонд ОСББ «Тверський тупик 7Б» для юридичного супроводу претензійно - позовної роботи ОСББ «Тверський тупик 7Б» та встановити для співвласників будинку розмір одноразового цільового внеску в розмірі 50 грн. на 1 кв.м. житлових та нежитлових приміщень;
-створити Спеціальний фонд ОСББ «Тверський тупик 7Б» для здійснення адміністративних витрат ОСББ «Тверський тупик 7Б» та встановити для співвласників будинку розмір одноразового цільового внеску в розмірі 5 грн. на 1 кв.м. житлових та нежитлових приміщень.
А також, встановлено обов`язок для співвласників будинку сплатити 50% від загального розмір одноразових цільових внесків, що вказані, сплатити до 15 серпня 2021 року (включно), а решту 50 % загального розміру внесків сплатити до 15 грудня 2021 року.
Крім цього, встановлено для співвласників будинку пеню за несвоєчасну оплату одноразових цільових внесків, в розмірі 0,2% від несплаченої суми за кожний день прострочення оплати (а.с. 23-26).
Загальний розмір одноразових цільових внесків до спеціальних фондів ОСББ «Тверський тупик 7Б» складає 1 200 грн. на 1 кв.м. житлових та нежитлових приміщень.
Відповідно до ст. 3.8. Статуту ОСББ «Тверський тупик 7Б» рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту, є обов`язковим для всіх співвласників ОСББ (а.с. 14-21).
Згідно з положеннями статей 526, 530, 611 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства у встановлений строк (термін), а у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласникам під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії.
Отже, правомірним є вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості щодо не сплати одноразових цільових внесків в розмірі 106 920 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно із ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити 3% річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Оскільки, відповідач не виконує свій обов`язок по оплаті одноразових цільових внесків, то суд приходить до висновку про стягнення з нього на користь позивача заборгованості в розмірі 106 920 грн., пеню в розмірі 70 994 грн. 88 коп., 3% річних в розмірі 3 172 грн. 45 коп. та інфляційні втрати в розмірі 23 150 грн. 19 коп., що у загальному розмірі становить 204 237 грн. 52 коп.
Що стосується заявленого позивачем відшкодування витрат на професійну правничу допомогу суд зазначає.
За правилами ч. 2-4 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:
1)розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2)розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Об`єднаної палати Касаційного господарського суду Верховного Суду від 22 січня 2021 року у справі № 925/1137/19 за умови підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, не надання іншою стороною доказів невідповідності заявлених до відшкодування витрат критеріям співмірності, у тому числі спростування правильності відповідних розрахунків, витрати на надану професійну правничу допомогу підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено, чи тільки має бути сплачено.
Крім того, у п.п. 113-117 рішення ЄСПЛ у справі «Бєлоусов проти України» від 07 листопада 2013 року, ЄСПЛ дійшов висновку про те, що навіть у разі не сплати заявником адвокатського гонорару на час розгляду справи, витрати за цим гонораром є «фактично понесеними», оскільки заявник має сплатити такий гонорар згідно із договірними зобов`язаннями.
Згідно із ч. 1-3 с.134 ЦПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Дослідивши надані представником позивача документи на підтвердження оплати відповідачем професійних послуг адвоката, суд дійшов висновку, про задоволення вимог про відшкодування витрат на правничу професійну допомогу в розмірі 23 000 грн., такий розмір витрат на оплату послуг адвоката є співмірним зі складністю справи та виконаною адвокатом роботою; часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт; обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт.
У зв`язку із задоволенням позову в повному обсязі, судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 3 063 грн. 56 коп. відповідно до ст. 141 ЦПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. 526, 530, 611 ЦК України, Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст. 12, 13, 19, 81, 141, 263-265, 267, 273, 274, 280, 354, 355 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Тверський тупик 7Б» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Тверський тупик 7Б» заборгованість розмірі 106 920 грн., пеню в розмірі 70 994 грн. 88 коп., 3% річних в розмірі 3 172 грн. 45 коп. та інфляційні витрати в розмірі 23 150 грн. 19 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Тверський тупик 7Б» судовий збір в розмірі 3 063 грн. 56 коп. та витрати на правничу допомогу в розмірі 23 000 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. В такому випадку рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Тверський тупик 7б»: 01042, м. Київ, Тверський тупик, 7Б, код ЄДРПОУ 43856014.
Відповідач: ОСОБА_1 : АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Суддя О.В. Батрин
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2023 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 109012399 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Батрин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні