ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 695/913/21
номер провадження 2/695/191/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2023 рокум. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Степченка М.Ю.
за участю: секретаря с/з Варданян Л.А.
розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранекс-Черкаси» про усунення перешкод у користуванні майном,
ВСТАНОВИВ:
У підготовчому засіданні представник позивача ОСОБА_1 адвокат Король О.А. заявив клопотання про призначення по справі посмертної почеркознавчої експертизи, про яку ним зазначено в позові та поставити питання, зазначене в прохальній частині позову. Проведення експертизи просив доручити експертам Черкаського відділення Київського НДІСЕ.
Представник відповідача ТОВ «Гранекс-Черкаси» - адвокат Аполонов О.В. не заперечував проти призначення експертизи та просив поставити на вирішення експерта питання: «Чи належать підписи в документах, наданих стороною позивача та відповідача для дослідження, одній особі?».
Суд, вислухавши доводи учасників справи, дослідивши клопотання та матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч.ч.1-4 ст.12 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Для з`ясування обставин, що мають значення для даної справи, з метою вирішення спору та винесення законного і обґрунтованого рішення, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до п.1.2.1. Розділу І Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98р. №53/5, одним із основних видів (підвидів) експертиз є криміналістична: почеркознавча.
Суд, враховуючи предмет спору, вважає, що призначення почеркознавчої експертизи по даній цивільній справі, є необхідним. Питання, які визначені сторонами по справі та на які потрібна відповідь, є достатніми.
Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно ч.3 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
Суд вважає за необхідне звернути увагу осіб, які беруть участь у справі на те, що згідно зі ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Оскільки експертна установа була визначена стороною позивача та не заперечувалася стороною відповідача, суд вважає за необхідне доручити проведення експертизи експертам Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Оплата експертизи в цивільній справі провадиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання. Зважаючи, що на вирішення експертизи поставлено одне питання заявлене представником позивача, а друге представником відповідача, суд вважає за необхідне оплату за проведення експертизи покласти порівну на позивача та відповідача.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження в справі у випадках призначення експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження в справі необхідно зупинити.
Враховуючи викладене вище та керуючись ст.ст. 103, 104, 189, 197, 223, 252, 258, 260 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранекс-Черкаси» про усунення перешкод у користуванні майном, посмертну почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи виконано підпис ОСОБА_2 в додатковій угоді щодо внесення змін до договору оренди землі від 11 липня 2016 року, укладеного між ОСОБА_2 та ТОВ «Гранекс-Черкаси», в графі «Підписи сторін» навпроти слова «Орендодавець» тією ж особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
2. Чи виконано підпис ОСОБА_2 в додатковій угоді щодо внесення змін до договору оренди землі від 11 липня 2016 року, дорученні від 28.09.2018р., двох зошитах із записами (на титульних листках написи « ОСОБА_2 », «Пенсія ОСОБА_2 »), акті заміни приладів від 21.10.2011р., двох листках в клітинку із записами, одному листку із записами в лінію, однією і тією ж особою?
Проведення експертизи доручити експертам Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31/1) та попередити їх про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
Надати для проведення експертизи: матеріали цивільної справи 695/913/21, примірник додаткової угоди щодо внесення змін до договору оренди землі від 11 липня 2016 року, оригінал доручення від 28.09.2018р., два зошити із записами (на титульних листках написи « ОСОБА_2 », «Пенсія ОСОБА_2 »), акт заміни приладів від 21.102011р., два листки в клітинку із записами, один листок із записами в лінію.
Витрати на проведення експертизи покласти на позивача та відповідача.
Провадження в справі на час проведення експертизи зупинити.
Про день та час проведення експертизи повідомити позивача та відповідача.
Копію ухвали та матеріали цивільної справи №695/913/21 з додатками направити до Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: М.Ю. Степченко
Повний текст ухвали виготовлений 13 лютого 2023 року.
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2023 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 109041629 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Степченко М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні