Справа № 372/4900/21
Провадження 1-кс-231/23
ухвала
Іменем України
17 лютого 2023 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотаннязаступника начальника слідчого відділу Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів з можливістю їх вилучення,
В С Т А Н О В И В:
Слідчим відділом Обухівського РУП ГУ НП в Київській областірозслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111230001203 від 06.10.2021, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що восени 2020 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , маючи на меті подальше вчинення шахрайських дій відносно ОСОБА_5 , за допомогою усних рекомендацій ОСОБА_6 , познайомився з ОСОБА_5 , якому відрекомендувався як успішний підприємець та почав підтримувати ділові, а згодом і товариські відносини.
Так, 28 березня 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , маючи умисел, направлений на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, діючи умисно, з метою власного збагачення за рахунок інших осіб, керуючись корисливим мотивом, шляхом обману потерпілого ОСОБА_5 , що виразилось у повідомленні про себе неправдивих відомостей щодо соціального статусу, місця роботи та ділових зв`язків, а також зловживаючи довірою останнього, що виразилось у рекомендаціях сторонніх осіб щодо висловлення довіри ОСОБА_4 , не маючи умислу в подальшому на повернення грошових коштів, попросив ОСОБА_5 передати в борг грошові кошти в сумі 50000 доларів США, переконавши останнього про їх повернення в найближчий час.
У подальшому, ОСОБА_5 , на підставі попередньо складеного враження про особу ОСОБА_4 як про серйозну, чесну та ділову людину, будучи впевненим у порядності та обов`язковості останнього, не підозрюючи про його злочинні наміри, погодився на прохання ОСОБА_4 та передав йому грошові кошти в борг за наступних обставин.
Так, ОСОБА_4 , 29 березня 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, прибув до офісного приміщення, що знаходиться в користуванні ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , де перебуваючи в офісному приміщенні № НОМЕР_1 , від секретаря ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 , отримав добровільно надані ОСОБА_5 в борг грошові кошти в сумі 50000 доларів США, що станом на 29 березня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України, становило 1398395 грн.
З метою введення ОСОБА_5 в оману щодо дійсних намірів ОСОБА_4 , надання видимості законності своїх дій та уникнення передчасного викриття злочинного умислу, ОСОБА_4 власноручно склав 29 березня 2021 року розписку про отримання в борг вказаних грошових коштів.
Таким чином, ОСОБА_4 заволодів коштами ОСОБА_5 шляхом обману та зловживання довірою у сумі 50000 доларів США, що станом на 29 березня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 1398395 грн.,використав їх на власний розсуд, завдавши ОСОБА_5 майнову шкоду в особливо великому розмірі на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у заволодінні чужиммайном шляхомобману тазловживання довірою(шахрайство),вчиненому вособливо великихрозмірах,тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Крім цього, встановлено, що у квітні-травні 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, у ОСОБА_4 , повторно виник умисел, направлений на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. Для цього ОСОБА_4 , діючи умисно, з метою власного збагачення за рахунок інших осіб, керуючись корисливим мотивом, повторно звернувся до ОСОБА_5 та шляхом обману потерпілого, що виразилось у повідомленні про себе неправдивих відомостей щодо майнового стану та ділових зв`язків, зловживаючи довірою потерпілого, не маючи умислу на повернення грошових коштів, повторно попросив передати йому грошові кошти в борг для вирішення питань з бізнесом, які обіцяв повернути протягом декількох місяців, на що ОСОБА_5 , на підставі складеного попередньо власного переконання про порядність ОСОБА_4 , не підозрюючи про злочинні наміри останнього, погодився.
Надалі, ОСОБА_4 в різні дні протягом квітня-травня 2021року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на набережній в смт. Козин Обухівського району Київської області, точного місця досудовим розслідуванням не встановлено, отримав добровільно передані ОСОБА_5 в борг грошові кошти на загальну суму 210000 доларів США, що станом на 22 травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 5767965 грн., різними частинами в розмірах: 30000 доларів США, що станом на 22 травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 823 995 грн., 70000 доларів США, що станом на 22 травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 1922 655 грн., 35 000 доларів США, що станом на 22 травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 961327,5 грн., 40000 доларів США, що станом на 22 травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 1098 400 грн., та 35000 доларів США, що станом на 22травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 961327,5 грн.
З метою введення ОСОБА_5 в оману щодо дійсних намірів ОСОБА_4 , надання видимості законності своїх дій та уникнення передчасного викриття злочинного умислу, ОСОБА_4 власноручно 22 травня 2021 року склав розписку про отримання в борг вказаних грошових коштів.
Таким чином, ОСОБА_4 , заволодів коштами ОСОБА_5 шляхом обману та зловживання довірою у сумі 210 000 доларів США, що станом на 22 травня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 5767965 грн., використав їх на власний розсуд, завдавши ОСОБА_5 майнову шкоду в особливо великому розмірі на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у заволодінні чужиммайном шляхомобману тазловживання довірою(шахрайство),вчинене повторно,в особливовеликих розмірах,тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у 2015 році, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , маючи на меті подальше вчинення шахрайських дій відносно ОСОБА_8 , познайомився з останнім, якому відрекомендувався як успішний підприємець, з яким почав підтримувати ділові, а згодом і товариські відносини.
Протягом березня 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , маючи умисел, направлений на повторне заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, діючи умисно, з метою власного збагачення за рахунок інших осіб, керуючись корисливим мотивом, шляхом обману потерпілого ОСОБА_8 , що виразилось у повідомленні про себе неправдивих відомостей щодо соціального статусу, місця роботи та ділових зв`язків, а також зловживаючи довірою останнього, що виразилось у рекомендаціях сторонніх осіб щодо висловлення довіри ОСОБА_4 , не маючи умислу на повернення грошових коштів, попросив у борг у ОСОБА_8 грошові кошти в сумі 295000 доларів США, переконавши останнього про їх повернення в найближчий час.
Після цього, ОСОБА_8 , на підставі попередньо складеного враження про особу ОСОБА_4 як про серйозну, чесну та ділову людину, будучи впевненим у порядності останнього та обов`язковості, не підозрюючи про злочинні наміри останнього, погодився на прохання ОСОБА_4 та передав йому в борг грошові кошти за наступних обставин.
Так, ОСОБА_4 , 02 квітня 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, прибув до ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , де отримав добровільно передані ОСОБА_8 в борг грошові кошти в сумі 295000 доларів США, що станом на 02 квітня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України, становило 8209 850 грн.
З метою введення ОСОБА_8 в оману щодо дійсних намірів ОСОБА_4 , надання видимості законності своїх дій та уникнення передчасного викриття злочинного умислу, ОСОБА_4 власноручно 02 квітня 2021 року склав розписку про отримання в борг вказаних грошових коштів.
Таким чином, ОСОБА_4 , заволодів коштами ОСОБА_8 шляхом обману та зловживання довірою у сумі 295 000 доларів США, що станом на 02 квітня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України, становило 8209 850 грн., використав їх на власний розсуд, завдавши ОСОБА_8 майнову шкоду в особливо великому розмірі в особливо великому розмірі на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у заволодінні чужиммайном шляхомобману тазловживання довірою(шахрайство),вчиненому повторно,в особливовеликих розмірах,тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Окрім цього, установлено, що в травні 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, у ОСОБА_4 , повторно виник умисел, направлений на заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах. Для цього ОСОБА_4 , діючи умисно, з метою власного збагачення за рахунок інших осіб, керуючись корисливим мотивом, повторно звернувся до ОСОБА_8 та шляхом обману потерпілого, що виразилось у повідомленні про себе неправдивих відомостей щодо майнового стану та ділових зв`язків, зловживаючи довірою потерпілого, не маючи умислу на повернення грошових коштів, повторно попросив надати йому грошові кошти в борг для вирішення питань з бізнесом, які обіцяв повернути протягом декількох місяців, на що ОСОБА_8 , на підставі складеного попередньо власного переконання про порядність ОСОБА_4 , не підозрюючи про його злочинні наміри, погодився.
В подальшому, ОСОБА_4 в різні дні травня 2021 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, отримав добровільно надані ОСОБА_8 в борг грошові кошти в загальній сумі 295000 доларів США в різних частинах, що станом на 01 червня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 8 100 700 грн.
З метою введення ОСОБА_8 в оману щодо дійсних намірів ОСОБА_4 , надання видимості законності своїх дій та уникнення передчасного викриття злочинного умислу, ОСОБА_4 власноручно 01 червня 2021 року підписав договір позики та розписку про отримання в борг вказаних грошових коштів.
Таким чином, ОСОБА_4 , заволодів коштами ОСОБА_8 шляхом обману та зловживання довірою у сумі 295 000 доларів США, що станом на 01 червня 2021 року, відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України становило 8 100 700 грн. , використав їх на власний розсуд, завдавши ОСОБА_8 майнову шкоду в особливо великому розмірі на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у заволодінні чужиммайном шляхомобману тазловживаннядовірою (шахрайство),вчиненому повторно,в особливовеликих розмірах,тобто у вчиненнікримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Відповідно до ст.2 КПК Українизавданнямикримінальногопровадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Відповідно до ч.5 ст.40 КПК України слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення слідчого.
Відповідно дост.91КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; 5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення; 7) обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
Доказуванняполягає у збиранні, перевірці та оцінцідоказів з метою встановленняобставин, щомаютьзначення для кримінальногопровадження.
Відповідно до ст.92 КПК Україниобов`язокдоказуванняобставин, передбаченихстаттею 91цього Кодексу, за виняткомвипадків, передбаченихчастиною другоюцієїстатті, покладається на слідчого, прокурора та, в установленихцим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Відповідно до ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно дост.94КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Санкція ч. 4 ст. 190 КК України передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. Встановлено, що 05.11.2015 ОСОБА_4 уклав шлюб з ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тобто майно, набутеподружжямза час шлюбу, належить дружині та чоловікові на правіспільної сумісної власностінезалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність у отриманні відомостей ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо розрахункових (кредитних, депозитних) банківських рахунків громадянки ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 , ІПН: НОМЕР_2 , відкритих та закритих за період з 01.01.2021 по 01.11.2022, із зазначенням відомостей про банківські установи, що їх обслуговували, а також відомості про всі доходи, витрати, нараховані та сплачені податкові зобов`язання ОСОБА_9 .
Відсутність у органу досудового розслідування зазначених документів та їх відомості позбавляють можливості всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують можливого підозрюваного, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
01.12.2021 на підставі ухвали Обухівського районного суду Київської області здійснено тимчасовий доступ до документів, що зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_5 , в ході чого отримано відомості про наявні банківські рахунки, відкриті на ім`я ОСОБА_9 , які відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у м. Києві (юридична адреса: АДРЕСА_4 ), а саме:
- НОМЕР_3 ;
- НОМЕР_4 ;
- НОМЕР_5 ;
- НОМЕР_5 - євро;
- НОМЕР_6 ;
- НОМЕР_7 .
За таких обставин з метою забезпечення всебічно, повно і неупереджено дослідження обставин кримінального провадження у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які зберігаються в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у м. Києві, так як в інший спосіб перевірити вищезазначені фактинеможливо, а тому слідчий просить клопотання задовольнити.
Заступник начальника слідчого відділу Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майор поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, в клопотанні просила розглянути його без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, також просила не здійснювати фіксацію судового засідання за допомогою технічних засобів
Згідно ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи, що слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали справи, вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню зважаючи на наступне.
Згідно ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовано клопотання, враховуючи вищевикладене, і неможливість отримати відомості в інший спосіб, те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне задовольнити дане клопотання та надати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у м. Києві,розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилученнязавірених належним чином копій документів.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі передбачені ст. 132, ч. ч. 5-7 ст. 163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання заступника начальника слідчого відділу Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів з можливістю їх вилучення задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих, яким доручено здійснювати досудове розслідування кримінального провадження №12021111230001203 та прокурорам групи прокурорів, які здійснюють повноваження прокурорів у кримінальному провадженні,дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналівдокументів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у м. Києві,розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилученнязавірених належним чином копій наступних документів, а саме до рахунків НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_5 - євро; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 , відкритих на ім`я ОСОБА_9 (податковий номер НОМЕР_2 ) з зазначенням наступної інформації:
- виписку руху грошових коштів по вказаних рахунка в роздрукованому та електронному вигляді (вказавши всі ідентифікаційні ознаки та призначення платежів, відомості про стан рахунку клієнта на теперішній час);
- всі наявні документи (копія паспорту, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру фізичної особи-платника податків та інших обов`язкових платежів), щодо особи, на яку зареєстровано вказані вище рахунки;
- інформацію та документи щодо осіб, які перераховували грошові кошти на вказані вище рахунки із зазначенням рахунків з яких надходили кошти та анкетних даних платників.
Строк дії ухвали визначити до 17 квітня 2023 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2023 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 109048841 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Тиханський О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні