Справа № 148/927/20
Провадження №2/148/10/23
У Х В А Л А
Іменем України
20 лютого 2023 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Ковганич С.В.,розглянувши клопотанняпредставника позивача - адвоката Мишковської Тетяни Миколаївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тульчинської міської об`єднаної територіальної громади, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
20.02.2023 від представника позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, згідно якого вона просить провести судове засідання, призначене на 01.03.2023 о 09:30 поза межами приміщення суду через систему EASYCON, оскільки вона не має можливості прибути в судове засідання через територіальну віддаленість від місцезнаходження суду, так як проживає в м.Вінниця.
Ознайомившись з даним клопотанням, вважаю необхідним відмовити в його задоволенні, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.3-5 ст. 212 ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає цивільну справу.
В свою чергу, при перевірці технічної можливості для забезпечення проведення судового засідання призначеного на 01.03.2023 о 09:30 годині в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду встановлено, що зал судового засідання у суді на день та час, на який призначено розгляд справи зайнятий іншим судовим засіданням, що підтверджується скріншотом сайту програмного забезпечення для резервування майданчиків.
Таким чином, зважаючи на відсутність технічної можливості для забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення через систему EASYCON, приходжу до висновку про відмову у задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 212, 260 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання представника позивача - адвоката Мишковської Тетяни Миколаївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відмовити.
Копію ухвали до відома направити представнику позивача.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2023 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 109092094 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні