Справа № 629/55/22
(2/199/206/23)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.02.2023 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Авраменко А.М., розглянувши клопотання представника відповідача Акціонерного товариства «Українська залізниця» Мельник Ксенії Олександрівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, що призначено у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця», третя особа: Первинна профспілкова організація філії «Панютинський вагоноремонтний завод» Акціонерного товариства «Українська залізниця» Вільної профспілки Південної залізниці, про визнання незаконним та скасування наказу, відновлення трудових стосунків, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває вищезазначена цивільна справа. 17лютого 2023року до суду надійшло клопотання представника відповідача про проведення судового засідання у даній цивільній справі в режимі відео-конференції з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису. Заява мотивована наявністю у представника відповідних технічних засобів та неможливістю з`явитись до приміщення Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська у зв`язку з віддаленістю місця роботи.
Ознайомившись із матеріалами заяви представника та цивільної справи, в рамках якої подану таку заяву, суд приходить до наступного висновку на підставі нижчевикладеного.
Так, відповідно до ст.11 ч.7 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно ст.212 ч.ч.1, 2 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частинами 3-5 ст.212 ЦПК України встановлено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Аналогічні за змістом наведеним вище положення містять п.2, 3, 5 Розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196.
Пунктом 1 Розділу ІІІ того ж Положення визначено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі відеоконференцзв`язку (далі Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Підсумовуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що заява представника відповідача за змістом, формою та строками подання до суду відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства, представник ОСОБА_2 , за її твердженнями, зареєстрована в Системі відеоконференцзв`язку з використанням електронного цифрового підпису та має власні технічні засоби, необхідні для проведення судового засідання у цивільній справі за її участю в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви представника відповідача та необхідність її задоволення з огляду на дотримання розумних строків розгляду справи.
На підставі викладеного та керуючись нормами ст.ст.212, 258-261, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання відповідача Акціонерного товариства «Українська залізниця» Мельник Ксенії Олександрівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити.
Проводити судове засідання, що призначене на 12 годину 00 хвилин 28 лютого 2023 року у цивільній справі №629/55/22 (провадження №2/199/206/23) за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця», третя особа: Первинна профспілкова організація філії «Панютинський вагоноремонтний завод» Акціонерного товариства «Українська залізниця» Вільної профспілки Південної залізниці, про визнання незаконним та скасування наказу, відновлення трудових стосунків, зобов`язання вчинити певні дії, в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» за участю представника відповідача Акціонерного товариства «Українська залізниця» Мельник Ксенії Олександрівни, із використанням останньою власних технічних засобів та електронного цифрового підпису поза межами приміщення суду.
Роз`яснити представнику, що у відповідності до ст.212 ч.5 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.Ухвали, що постановлені судом в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя: А.М.Авраменко
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2023 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 109148488 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні