Ухвала
від 23.02.2023 по справі 506/738/22
КРАСНООКНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/738/22

Провадження № 2/506/43/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23.02.2023 року с.м.т. Окни

Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Чеботаренко О.Л., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Окнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеси) про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини щодо даних про батька,

В С Т А Н О В И В:

27.12.2022 року ОСОБА_1 звернувся до Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини щодо даних про батька.

Вимоги до позовної заяви викладені у ст.ст.175, 177 ЦПК України і у разі недодержання таких вимог позовна заява, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України ухвалою суду залишається без руху.

Позовна заява ОСОБА_1 не відповідала вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, у зв`язку з чим ухвалою від 02.01.2023 року була залишена без руху.

11 січня 2023 року на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху від позивача до суду надійшла виправлена позовна заява, у якій позивачем частково усунуті недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у якості відповідача залучено батька дитини ОСОБА_2 , який вказаний у свідоцтві про народження.

Разом з тим, п.2 ч.3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Крім того, відповідно до ч.6 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Однак позивачем не було дотримано вищевказану вимогу та у виправленій позовній заяві зазначено не повну адресу місця проживання відповідача, а саме зазначено «с.Котовка Григоріопольський район, ПМР», де відсутній поштовий індекс населеного пункту, вулиця та номер будинку, квартири (при наявності). Також, країною проживання відповідача зазначено невизнане утворення на території Республіки Молдова - ПМР (Придністровська Молдавська Республіка).

Крім того, враховуючи, що відповідач зареєстрований на території Республіки Молдова, то відповідно до ст.498 ЦПК України, в процесі розгляду справи виникне необхідність у зверненні Красноокнянським районним судом Одеської області із судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів, тощо) до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (Республіки Молдова).

При цьому, відповідно до ст.499 ЦПК України, зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги мають відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті.

Так, відповідно до п.4 ч.2 ст.499 ЦПК України, у судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються прізвище, ім`я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, а також інші дані, необхідні для виконання доручення.

Таким чином, відсутність повної адреси місця проживання відповідача, який є іноземним громадянином та проживає на території іноземної держави, позбавить суд можливість звернутися із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Разом з тим, відповідно до ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування якщо інше не передбачено законом.

Як вбачається з ч. 10 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

Відповідно до ст.76 Закону України «Про міжнародне приватне право» суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках:

1) якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону;

2) якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача;

3) у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на території України;

4) якщо у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства позивач має місце проживання в Україні;

5) якщо у справі про відшкодування шкоди позивач - фізична особа має місце проживання в Україні або юридична особа - відповідач - місцезнаходження в Україні;

6) якщо у справі про спадщину спадкодавець у момент смерті був громадянином України або мав в Україні останнє місце проживання;

7) дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України;

8) якщо у справі про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим особа мала останнє відоме місце проживання на території України;

9) якщо справа окремого провадження стосується особистого статусу або дієздатності громадянина України;

10) якщо справа проти громадянина України, який за кордоном діє як дипломатичний агент або з інших підстав має імунітет від місцевої юрисдикції, відповідно до міжнародного договору не може бути порушена за кордоном;

11) якщо у справі про банкрутство боржник має місце основних інтересів або основної підприємницької діяльності на території України;

12) в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.

Подана до суду уточнена позовна заява не була оформлена належним чином відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993, ратифікованої 10.11.1994 (дата набуття чинності для України 14.04.1995).

В силу ст.190 ЦПК України, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 272 цього Кодексу. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Відповідно до п. 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України № 1092/5/54 від 27 червня 2008 року) доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

На вимогу п. 2.3. зазначеної Інструкції позивач повинен надати суду завірений переклад позовної заяви та доданих документів на російську мову, для звернення судом, відповідно до Закону України «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах», через Міністерство юстиції України до компетентного суду Республіки Молдова про вручення відповідачу позовної заяви з документами.

Переклад документів на мову запитуваної країни та їх належне засвідчення покладається на заінтересовану особу (позивача).

В силу ст.79 Закону України «Про нотаріат» та глави 8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року 296/5, нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус. При цьому, перекладач разом з документом, що встановлює його особу, повинен надати документ, який підтверджує його кваліфікацію.

Відтак, позивачу ОСОБА_1 до позовної заяви, складеної українською мовою, необхідно було додати переклад позовної заяви на російську мову, а також нотаріально завірений переклад всіх доданих до позову документів.

02.02.2023 року від позивача надійшло клопотання про продовження терміну на усунення недоліків позовної заяви, викладених в ухвалі суду від 16.01.2023 року про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою суду від 06.02.2023 року клопотання позивача задоволено та продовжено процесуальний строк для усунення недоліків, визначених в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху від 16.01.2023 року на 15 днів до 21 лютого 2023 року.

20.02.2023 року від позивача надійшла уточнена позовна заява про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька, у якій позивачем частково усунуті недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху.

Так, позивачем в уточненій позовній заяві зазначено відомості відносно відповідача, передбачені п.2 ч.3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України; обгрунтовано підсудність справи Красноокнянському районному суду Одеської області.

Разом з тим, до уточненої позовної заяви долучено нотаріально посвідчені переклади документів, складених українською мовою, в тому числі позовної заяви, однак не у повному обсязі.

Так, в додатках до уточненої позовної заяви зазначено про долучення, крім іншого:

«6. Копія медичного свідоцтва про народження № 69;…

10. Довідки Римарівського старостинського округу від 03.05.2022р. за №68, від 03.11.2022р. за №175 та №176;

11. Довідки Філії «ТКАЧЕНКІВСЬКОГО ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ» Римарівської ЗОШ з дошкільним відділенням від 23.03.2022р. за №21 та від 04.11.2022 за №72 та №197;

12. Акт обстеження матеріально побутових умов сім`ї виданий Римарівським старостинським округом Окнянської ОТГ;

13. Копії: медичної картки та лист щорічного огляду школяра та аналізів ОСОБА_3 ;»,

однак нотаріально посвідчених перекладів вказаних документів до уточненої позовної заяви не долучено.

При цьому, до уточненої позовної заяви додано нотаріально посвідчений переклад на російську мову довідки Римарівського старостинського округу №8 Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області від 07.02.2023 року за №29, однак у додатках в уточненій позовній заяві вказана довідка не значиться і до уточненої позовної заяви не додається.

Зазначені недоліки унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі, подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

Таким чином, відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням зазначеного, уточнену позовну заяву слід залишити без руху.

Керуючись ст.185 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Окнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеси) про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини щодо даних про батька - залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О. Л. Чеботаренко

СудКрасноокнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.02.2023
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу109165546
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —506/738/22

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 19.04.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 19.04.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 08.03.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

Ухвала від 16.01.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Чеботаренко О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні