Ухвала
від 17.02.2023 по справі 361/1053/23
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17.02.2023

УКРАЇНА

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇОБЛАСТІ

справа № 361/1053/23

провадження № 2/361/2100/23

УХВАЛА

17 лютого 2023 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Петришин Н.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, третя особа: Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ), про звільнення майна з-під арешту, -

в с т а н о в и в :

До Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла зазначена позовна заява ОСОБА_1 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у даній справі приходжу до висновку, що вона не підсудна Броварському міськрайонному суду Київської області з огляду на наступне.

Позивач просить звільнити з-під податкової застави, яка зареєстрована 25.11.2021 року за №29518619, транспортного засобу марка ТЗ: TATA, модель ТЗ: LPT 613, категорія ТЗ: вантажний, рік виробництва ТЗ: 2007, колір ТЗ: СИНІЙ, реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_2 та усунути перешкоди у користуванні, володінні та розпорядженні даним автомобілем.

Подаючи позов до Броварського міськрайонного суду Київської області Архилюк В.В. посилається на норми положень статті 30 ЦПК України щодо виключної підсудності, Зокрема, згідно з частиною 2 цієї норми встановлено, що позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його. Вказує,що, враховуючи, що даний спір є спором про зняття арешту з майна, на нього розповсюджуються правила виключної підсудності, тому розгляд даної позовної заяви підсудний Броварському міськрайонному суду Київської області.

Проте, вказане посилання є безпідставним, оскільки вищенаведена норма передбачає, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини, а позивач просить звільнити із податкової застави автомобіль, який не відноситься до нерухомого майна.

Згідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

З огляду на викладене вбачається, що місцезнаходженням відповідача Головного управління Державної податкової служби у місті Києві є: м. Київ, Львівська пл., 8.

Будь-які інші підстави, які дозволяли б позивачу подавати позов до Броварського міськрайонного суду Київської області, матеріалами справи також не встановлено.

Отже, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Броварському міськрайонному суду Київської області, а належить до територіальної юрисдикції Шевченківського районного суду міста Києва.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 27, 31, 260, 261 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Передати справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, третя особа: Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ), про звільнення майна з-під арешту на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31, здійснюється на підставі ухвали

суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Н. М. Петришин

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.02.2023
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу109178308
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —361/1053/23

Постанова від 24.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Рішення від 15.12.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 20.04.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 17.02.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні