Справа № 361/1053/23
Провадження № 2/761/6950/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, третя особа: Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), про звільнення майна з-під податкової застави; усунення перешкод у користуванні, володінні та розпорядженні майном,
в с т а н о в и в:
У лютому 2023р. до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла вказана позовна заява.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 17 лютого 2023р. вказаний позов було передано за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Києва.
У квітні 2023р вказана справа надійшла до Шевченківського районного суду м. Києва.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до п. 2) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч зазначеним вимогам закону, позивач зазначає третьою особою Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), однак юридична особа з кодом ЄДРПОУ 34967593 має іншу назву.
Відповідно до п. 40, 5) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
У контексті наведеного суд наголошує, що позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформульовані вимоги. Однак, прохальна частина позову не містить чіткого визначення способу судового захисту і суперечить визначеним у ст. 16 ЦК України способам судового захисту.
Крім того, позивач просить суд усунути йому перешкоди у користуванні, володінні та розпорядженні майном, однак не вказує яким чином йому чиняться перешкоди саме у користуванні майном та яким шляхом слід усунути вказані перешкоди.
Згідно із ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судовий збір», платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Позивачем додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору на суму 1073,60 грн, однак заявляє дві вимоги немайнового характеру: звільнити майно з-під податкової застави та усунути перешкоди у користуванні, володінні та розпорядженні майном.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб що дорівнює 1073,60 грн (платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях: Отримувач коштів: УК у Шевчен.р-ні/Шевченк.р-н; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37995466; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA628999980313151206000026011; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;
Відтак позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 1073,60 грн за другу вимогу немайнового характеру.
Пункт 2 ч. 1 ст 177 ЦПК України, передбачає, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Під час вивчення матеріалів поданої заяви вбачається, що вказана заява не містить відомостей про надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак позивачу необхідно надати до суду виправлену редакцію позовної заяви, з урахуванням вищевказаних недоліків, для суду та сторін у справі, з доданою квитанцією про сплату судового збору та доказами направки сторонам поданих до суду документів.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, третя особа: Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), про звільнення майна з-під податкової застави; усунення перешкод у користуванні, володінні та розпорядженні майном - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2023 |
Оприлюднено | 06.06.2023 |
Номер документу | 111303040 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні