справа № 619/1089/23
провадження № 2/619/140/23
Ухвала
27 лютого 2023 року,
м. Дергачі,
Дергачівський районний суд Харківської області, суддя Нечипоренко І.М.,
ім`я (найменування) сторін:
позивач: ОСОБА_1 ,
відповідач: Солоницівська селищна рада.
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 , у інтересах якого діє адвокат Тітов І.Б., звернувся до суду з позовом, у якому просить визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з п. 5, 8 ч. 3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів,що підтверджуютьуказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 5 ст.177ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як роз`яснено в п. 7 Постанови ПленумуВСУ від12.06.2009N2«Про застосуваннянорм цивільногопроцесуального законодавствапри розглядісправ усуді першоїінстанції» позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам статті 119ЦПК (в редакції до 15.12.2017). У зв`язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст.83ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Так, у викладі обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги зазначено, що: 1) ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ; 2) ОСОБА_2 склала заповіт 09.06.2017 на користь позивача, яким заповіла земельну ділянку сільськогосподарського призначення, розташовану за адресою: Харківська область, Харківський район, Вільшанська селищна рада, ТОВ «ВІЛЬНЕ», ділянка № НОМЕР_1 площею 7,9066 га кадастровий номер 6322056200:00:000:0450; 3) строк на звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини був пропущений у зв`язку зі знаходженням у евакуації.
При цьому, у позові не зазначено доказів, що підтверджують указані обставини, не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та у порушення ч. 5 ст. 177 ЦПК України позичем до позовної заяви не додано всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно зазначити докази, що підтверджують кожну викладену у позові обставину, надати суду докази що підтверджують ці обставини, а у разі неможливості подання доказів на підтвердження викладених обставин повідомити про причини неподання, зазначити інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких буде додано до позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст.185ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Керуючись ст. 177, 185, 318, 300, 353 ЦПК України, суддя,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Солоницівської селищної ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини залишити без руху.
Повідомити представника позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви та надати строк десять днів з дня отримання ухвали для їх усунення.
Якщо позивач (представник) відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню окремо відрішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І. М. Нечипоренко
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2023 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 109205129 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Нечипоренко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні