справа № 619/1089/23
провадження № 2/619/140/23
Ухвала
28 березня 2023 року,
м. Дергачі,
Дергачівський районний суд Харківської області,
суддя Нечипоренко І.М.,
справа № 619/1089/23,
найменування (ім`я) сторін, їх місцезнаходження та місце проживання:
позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
відповідач: Солоницівська селищна рада, місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, смт Солоницівка, вул. Визволителів, буд. 6.
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 , у інтересах якого діє адвокат Тітов І.Б., звернувся до суду з позовом, у якому просить визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою суду від 27.02.2022 позов залишено без руху та 24.03.2023 позивачем усунуто недоліки.
За положеннями ч. 1ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Згідно зп.2ч.2ст.19ЦПК Україницивільне судочинствоздійснюється заправилами,передбаченими цимКодексом,у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Враховуючи, що спір виник щодо спадкування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Разом із позовною заявою представником позивача подано до суду клопотання про витребування доказів, у якому просить витребувати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть ОСОБА_2 , посилаючись на те, що позивач не є родичем померлої, у зв`язку з чим він не може отримати у встановленому законом порядку витяг з реєстру про державну реєстрацію смерті останньої.
У зв`язку з тим, що для вирішення справи по суті суду необхідно дослідити письмові докази, що мають значення для справи, а саме з`ясувати відомості щодо смерті спадкодавці ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ,яка,на моментсмерті,проживала заадресою:Сумська область,Охтирський район,с.Кам`янка,Молченський жіночиймонастир та те, що позивач позбавлений можливості самостійно отримати такі дані, у суду маються підстави для витребування зазначеного доказу.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст. 84, 178-180, 187, 258-261, п. 8 ч. 1 ст. 353, 354 ЦПКУкраїни, суд,
постановив:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Солоницівської селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 24 квітня 2023 року о 10год 30хв в залі судових засідань № 2 приміщення Дергачівського районного суду Харківської області.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 178 ЦПК України запропонувати відповідачу надати відзив, у якому викласти заперечення проти позову. Відзив подається протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем (докази подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи); документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст. 277 ЦПК України відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, може подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно дост.179ЦПК України, запропонувати позивачу, подати до суду відповідь на відзив, у якому позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Позивачу подати відповідь на відзив протягом п`яти днів із дня отримання відзиву відповідача.
Копія відповіді на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 277 ЦПК України відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, може подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно зі ст. 180 ЦПК України, запропонувати відповідачеві подати до суду, заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Заперечення подати протягом п`яти днів із дня отримання відповіді на відзив позивача.
Відповідно до ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Витребувати у Охтирського міськрайонноговідділу державноїреєстрації актівцивільного стануПівнічно-Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Суми)витяг зРеєстру продержавну реєстраціюсмерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 яка, на момент смерті, проживала за адресою: Сумська область, Охтирський район, с. Кам`янка, Молченський жіночий монастир.
Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. Суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, одержати доказ для представлення його суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.
За клопотанням сторони суд інформує в судовому засіданні про виконання його вимог щодо витребування доказів.
Відповідно до умов ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Веб-сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи: http://court.gov.ua/fair/.
На виконаннявимог ч.1ст.212ЦПК Українисуд повідомляєпро наявністьтехнічної можливостіучасникам справибрати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення суду,крім випадків,коли явкацього учасникасправи всудове засіданнявизнана судомобов`язковою.
Суддя І. М. Нечипоренко
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 29.03.2023 |
Номер документу | 109829837 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Нечипоренко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні