Справа №463/1734/22
Провадження №2/463/274/23
УХВАЛА
про застосування заходів процесуального примусу
23 лютого 2023 року м. Львів
Личаківський районний суд м. Львова
у складі головуючого судді Яворського С.Й,
секретар судового засідання Козак О.В.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката Микити Т.В.,
представників відповідачів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , адвоката Бобер А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доЛьвівського національного медичного університету імені Данила Галицькогопро поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Личаківського районного суду м. Львова перебуває вказана цивільна справа.
Протокольною ухвалою судового засідання задоволено клопотання сторони відповідача про виклик свідка, в тому числі ОСОБА_4 .
Згідно матеріалів справи свідок ОСОБА_4 в судові засідання призначені на 11-00 год. 17.01.2023, на 11-00 год. 07.02.2023, на 12-00 год. 23.02.2023 не з`явилась та жодного разу не повідомила причини такої неявки.
Представником відповідача адвокатом Бобер А.М. в судовому засіданні, у зв`язку з неодноразовою неявкою свідка ОСОБА_4 в судові засідання, заявлено клопотання про застосування до свідка ОСОБА_4 заходів процесуального примусу у вигляді штрафу.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п.6,7 ч.2 ст. 43 ЦПК України учасники справизобов`язані: виконуватипроцесуальні діїу встановленізаконом абосудом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до ст. 65 ЦПК України учасниками судового процесу, крім учасників справи та їхніх представників, є помічник судді, секретар судового засідання, судовий розпорядник, свідок, експерт, експерт з питань права, перекладач, спеціаліст.
Відповідно до ч.2 ст. 69 ЦПК України свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини.
Відповідно дост.143ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства..
Згідно ч. 1ст. 148 ЦПК Українис суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
Враховуючи, що свідок ОСОБА_4 не виконує процесуального обов`язку покладеного на неї судом та Законом, а саме: остання тричі за викликом не з`явилася в суд у визначений час та жодного разу не повідомила суд про причини такої неявки. Така бездіяльність свідка ОСОБА_4 призводить дозатягування розгляду цивільної справи та перешкоджання судочинству, тому суд вважає за доцільне застосувати до неї заходи процесуального примусу у вигляді штрафу у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 805,20 грн.
При цьому суд наголошує на тому, що притягнення винної особи до відповідальності не звільняє її від обов`язку з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі їй обставини.
З огляду на зазначене, в судовому засіданні слід оголосити перерву.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.43,143,144,148,260,261 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати відносно свідка ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) заходи процесуального примусу у вигляді штрафу.
Стягнути з свідка ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) штраф у сумі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 805,20 (вісімсот п`ять гривень двадцять копійок) грн.. на користь держави, в особі Державної судової адміністрації України.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі їй обставини. У випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відкласти судове засідання по справі за позовом ОСОБА_1 доЛьвівського національного медичного університету імені Данила Галицькогопро поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, на 11 год. 00 хв. 14 березня 2023 року.
Стягувач:Державна судова адміністрація України, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/21081100; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007; кодкласифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: *;101;
Боржник: ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Строк пред`явлення ухвали до виконання в частині стягнення штрафу протягом трьох місяців з дня набрання законної сили.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя С.Й. Яворський
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2023 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 109265346 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Яворський С. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні