КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
27 лютого 2023 року місто Київ
Справа 359/5714/22
Апеляційне провадження № 22-ц/824/6001/2023
Київський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Желепи О.В., вирішуючи клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження, клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору та питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20 грудня 2022 року (у складі судді Муранова-Лесів І. В., повний текст складено 02.01.2023 року)
у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Атріа Буд» про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку
ВСТАНОВИВ
Заочним рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20 грудня 2022 року в задоволені позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з таким рішенням, ОСОБА_1 03 лютого 2022 року подав безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційну скаргу, якою просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити повністю.
Запитом Київського апеляційного суду від 06 лютого 2023 року справу витребувано у Бориспільського міськрайонного суду Київської області.
23 лютого 2023 року, на виконання вищевказаного запиту надійшла цивільна справа 757/54083/21-ц.
В апеляційній скарзі скаржник також просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення, та вказує, що оскаржуване рішення отримав 30 січня 2023 року через особистий електронний кабінет системи «єСуд».
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому повний текст рішення суду не був вручений у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Скаржник вказує, що отримав оскаржуване рішення 30.01.2023 року, матеріалами справи це не спростовано. Апеляційну скаргу подано 03.02.2023 року, а тому скаржник має право на поновлення строку.
Дослідивши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, та перевіривши матеріали справи, вважаю, що строк на апеляційне оскарження пропущений з поважних причин, а тому його слід поновити.
Крім тогодо апеляційної скарги додано клопотання, яким скаржник просив звільнити його від сплати судового збору у зв`язку з тим, що він не має достатньо коштів для сплати судового збору, так як сума отриманого ним доходу за 01-04 квартал 2022 року становить 16 376 грн, а тому розмір судового збору значно перевищує 5 відсотків розміру річного доходу. На підтвердження зазначених обставин надав копію відомостей з державного реєстру фізичних осіб-платників податкі про суми виплачених доходів та утриманих податків за попередній календарний рік.
Також вказує, що з 30 вересня 2022 року був звільнений з роботи у зв`язку зі зменшенням штату працівників, що підтверджується Наказом про звільнення. Іншими доходами скаржник не володіє.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати (ч. 3 ст. 136 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Частиною 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків за період з 1 кварталу 2022 року по 4 квартал 2022року вбачається, що за 2022 рік ОСОБА_1 отримав річний дохід у розмірі 16 376 грн, розмір судового збору за подання даної апеляційної скарги становить 1488 грн 00 коп., що перевищує 5% річного доходу позивача, що не надає йому можливості сплатити судовий збір у вказаній сумі, тому апеляційний суд вважає за можливе звільнити позивача від сплати судового збору, враховуючи його майновий стан та розмір річного доходу.
Враховуючи вищенаведені обставини клопотання заявника про звільнення його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги є обґрунтованими і відповідно підлягає задоволенню.
Апеляційна скарга за формою і змістом відповідає ст. 356 ЦПК України, подана та підписана позивачем.
Підстав, передбачених ст. 358 ЦПК України для відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Згідно ч.1 ст. 359 ЦПК України, про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.
Частиною 2 ст. 359 ЦПК України, питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 357 цього Кодексу.
Враховуючи вище наведені обставини, провадження у справі необхідно відкрити.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст.369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
За змістом ч.13 ст.7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Враховуючи викладене, дану апеляційну скаргу слід розглядати в порядку письмового провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи.
Керуючись ст. 352,354-361 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20 грудня 2022 року.
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, викладене в тексті апеляційної скарги - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20 грудня 2022 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20 грудня 2022 року.
Копію ухвали про відкриття провадження та копію апеляційної скарги з додатками надіслати учасникам справи і встановити строк для подачі ними відзиву на апеляційну скаргу в 5-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали.
Роз`яснити учасникам справи, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи (ч. 4 ст. 360 ЦПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: О.В. Желепа
В.А. Кравець
О.Ф. Мазурик
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2023 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 109288827 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Желепа Оксана Василівна
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні