Ухвала
від 27.02.2023 по справі 298/881/22
ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 298/881/22

Номер провадження 2/298/45/23

УХВАЛА

27 лютого 2023 року смт. Великий Березний

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в особі: головуючої - судді Зизич В.В., за участю секретаря судового засідання Коваль А.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи №298/881/22 за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Колотуха Олексій Михайлович, до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів орган опіки і піклування Великоберезнянської селищної ради, про усунення перешкод шляхом виселення,

В С Т А Н О В И В:

У провадженні судді Великоберезнянського районного суду Закарпатської області Лютянської М.С. перебувала цивільна справа №298/881/22 за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Колотуха Олексій Михайлович, до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів орган опіки і піклування Великоберезнянської селищної ради, про усунення перешкод шляхом виселення.

Згідно з розпорядженням керівника апарату Великоберезнянського районного суду Закарпатської області від 6 лютого 2023 року №11 "Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу по судових справах, які перебували в провадженні судді Лютянської М.С." в порядку п. 2.3.50, п.2.3.51 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматизований розподіл судових справ, які перебували в провадженні судді Лютянської М.С. та які ще не розглянуті.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 6 лютого 2023 року справа №298/881/22 (номер провадження 2/298/45/23) розподілена судді Зизич В.В.

Головуючою суддею Зизич В.В. в даній справі заявлено самовідвід з метою виключення обставин, які можуть викликати сумнів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді вказаної справи.

Частина 1 статті 6 Конвенції містить вимоги щодо неупередженості суду. Так, Європейський суд з прав людини розрізняє чи в конкретній справі існує яке-небудь переконання або особиста зацікавленість даного судді та вимоги, чи суддя забезпечує достатню гарантію, щоб виключити підозру в цьому. Крім того, згідно принципу, який є стабільним, суд має бути неупередженим і безстороннім.

Відповідно до ч.4 ст.10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

У п.2.5 «Бангалорських принципів поведінки судді» (схвалені резолюцією 2006/23 Економічної та Соціальної ради ООН від 27 липня 2006 року) зазначається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді.

Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві (рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії", рішення у справі "Кастілло Альгар проти Іспанії", рішення по справі «Білуха проти України»).

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦПК України за наявності підстав, зазначених у ст. ст. 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя зобов"язаний заявити самовідвід.

Згідно з ч. 1 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Частинами 8 і 9 ст. 40 ЦПК України передбачено, що суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Так, 31 серпня 2021 року Великоберезнянським районним судом Закарпатської області (головуючий суддя Зизич В.В.) було ухвалено рішення у цивільній справі №298/66/21 за позовом ОСОБА_6 , в інтересах якої діє адвокат Колотуха Олексій Михайлович, до ОСОБА_2 про припинення права власності на частку у спільному майні, виплату грошової компенсації та визнання права власності на майно, яким у задоволенні вказаного позову було відмовлено.

У подальшому постановою Закарпатського апеляційного суду від 3 березня 2022 року за наслідками розгляду апеляційної скарги адвоката Колотухи Олексія Михайловича, який діяв в інтересах ОСОБА_6 , апеляційна скарга задоволена, рішення Великоберезнянського районного суду Закарпатської області від 31 серпня 2021 року скасовано та ухвалено по справі нове рішення, яким позов ОСОБА_6 , в інтересах якої діє адвокат Колотуха Олексій Михайлович, до ОСОБА_2 про припинення права власності на частку у спільному майні, виплату грошової компенсації та визнання права власності на майно - задоволено.

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 25 квітня 2022 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою адвоката Ільницького Сергія Михайловича, який діє в інтересах ОСОБА_2 , та ОСОБА_2 на постанову Закарпатського апеляційного суду від 3 березня 2022 року.

Суддя Зизич В.В. вже висловлювала свою думку з приводу відповідних юридичних фактів та правовідносин стосовно нерухомого майна, вимоги щодо якого заявлялись по справі №298/66/21 про припинення права власності на частку у спільному майні, виплату грошової компенсації та визнання права власності на майно, та вимоги про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні яким шляхом виселення заявлені в справі №298/881/22, суддею надавалась оцінка обставинам і доказам, які стосуються підстав позову в справі №298/881/22.

Позовні вимоги в цивільній справі №298/881/22 про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном шляхом виселення є похідними від скасованого постановою Закарпатського апеляційного суду від 3 березня 2022 року рішення Великоберезнянського районного суду Закарпатської області у цивільній справі №298/66/21.

Зазначене може ставити під сумнів об`єктивність та неупередженість судді при прийнятті відповідного рішення в справі №298/881/22, тому враховуючи практику Європейського суду з прав людини, положення ст. 6 Конвенції, суд приходить висновку, що для забезпечення достатніх гарантій для того, щоб виключити сумнів щодо об`єктивного розгляду справи та для забезпечення умов, за яких у будь-кого не виникало б сумнівів щодо розгляду справи безстороннім та неупередженим судом, з метою зняття будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, заява про самовідвід судді підлягає задоволенню.

Частиною 1 статті 41 ЦПК України визначено, що у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.

За таких обставин, справу слід передати для визначення іншого судді у порядку, встановленому статтею 33 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 36, 39, 40, 260 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Заяву про самовідвід судді Зизич В.В. у цивільній справі №298/881/22 за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Колотуха Олексій Михайлович, до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів орган опіки і піклування Великоберезнянської селищної ради про усунення перешкод шляхом виселення, - задовольнити.

Цивільну справу передати до канцелярії суду для визначення іншого судді у порядку, встановленому статтею 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Зизич В.В.

СудВеликоберезнянський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення27.02.2023
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу109332646
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення)

Судовий реєстр по справі —298/881/22

Рішення від 29.10.2024

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Тарасевич П. П.

Рішення від 29.10.2024

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Тарасевич П. П.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Тарасевич П. П.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Тарасевич П. П.

Ухвала від 10.08.2023

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Тарасевич П. П.

Ухвала від 27.02.2023

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Зизич В. В.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Лютянська М. С.

Ухвала від 20.07.2022

Цивільне

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області

Лютянська М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні