1-103/11
1-в/465/127/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.03.2023 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», лікуючого лікаря - ОСОБА_4 ,
особи, стосовно якої подано заяву - ОСОБА_5 ,
захисника - адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у судовому засіданні у м. Львові заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" ОСОБА_7 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка скоїла суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст. 119 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник генерального директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 звернулися до суду із заявою про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування заяви покликаються на те, що у КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" знаходиться на лікуванні ОСОБА_5 , 1986 року народження, до якої постановою Комсомольського міського суду Полтавської області від 31.03.2011 року застосовані примусові заходи медичного характеру в психіатричному стаціонарі із суворим наглядом.
За висновком амбулаторної судово - психіатричної експертизи Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні від 22.10.2010 ОСОБА_5 виявляє ознаки хронічного психічного розладу у вигляді параноїчної шизофренії, галюцинаторно - параноїчний синдром, наявний у під експертної хронічної психічний розлад позбавляє можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Згідно постанови Комсомольського міського суду 31.03.2011, проходила курс лікування в ДУ «УПБ СН МОЗ України» з 08.06.2011 року.
29 грудня 2016 ухвалою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська змінено застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 і для подальшого застосування примусових заходів медичного характеру переведено її в психіатричну лікарню за місцем реєстрації, у відділення із звичайним наглядом.
Ухвалою Московського районного суду м.Харкова від 18.02.2022 року продовжено застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричному закладі із звичайним наглядом стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк 6 місяців.
23.03.2022 року ОСОБА_5 поступила на стаціонарне лікування в КНП ЛОР ЛОКПЛ для продовження застосування примусових заходів медичного характеру, як внутрішньо переміщена особа. На протязі всього лікування у відділенні, стан пацієнтки характеризується вираженим дефектом в емоційно - вольовій та інтелектуально - мне стичній сферах, емоційною холодністю, соціальною дезадаптацією, аутизацією, звуження, звуженням кола інтересів, фіксацією на задоволенні власних потреб, значним порушенням критичних, прогностичних, когнітивних функцій.
20.01.2023 пацієнтка повторно оглянута лікарсько - психіатричною комісією 4-го відділення, яка дійшла висновку, що ОСОБА_5 страждає параноїдною шизофренією, безперервний перебіг, виражений змішаний тип дефекту. За своїм психічним станом потребує продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Враховуючи вищевикладене, просять заяву задоволити.
В судовому засіданні представник заявника лікар-психіатр ОСОБА_4 заяву підтримала з мотивів, зазначених у заяві, та зазначила, що хвора ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Прокурор в судовому засіданні заяву підтримала.
ОСОБА_5 та її захисник ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечили щодо задоволення заяви.
Заслухавши думку прокурора, захисника, лікуючого лікаря-психіатра - представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», хворої ОСОБА_5 , дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заяву слід задовольнити, виходячи з такого.
Згідно з ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за письмовою заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно з вимогами ст.514 КПК України, продовження зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру.
Відповідно до ч. 1- 3 ст.17 Закону України «Про психіатричну допомогу» перебування особи в закладі з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію. Особа, яку було госпіталізовано до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, повинна оглядатися комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на місяць з часу госпіталізації з метою встановлення наявності підстав для продовження чи припинення такої госпіталізації. У разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбачені статтею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в закладі з надання психіатричної допомоги проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Згідно з ст.19 Закону «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Судом встановлено, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» перебуває на лікуванні ОСОБА_5 , до якої постановою Комсомольського міського суду Полтавської області від 31.03.2011 року застосовані примусові заходи медичного характеру в психіатричному стаціонарі із суворим наглядом.
За висновком амбулаторної судово - психіатричної експертизи Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні від 22.10.2010 ОСОБА_5 виявляє ознаки хронічного психічного розладу у вигляді параноїчної шизофренії, галюцинаторно - параноїчний синдром, наявний у під експертної хронічної психічний розлад позбавляє можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 29 грудня 2016 року змінено застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 і для подальшого застосування примусових заходів медичного характеру переведено її в психіатричну лікарню за місцем реєстрації, у відділення із звичайним наглядом.
Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 08.08.2022 року продовжено застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричному закладі із звичайним наглядом відносно ОСОБА_5 .
20.01.2023 ОСОБА_5 повторно оглянута лікарсько - психіатричною комісією 4-го відділення, яка дійшла висновку, що ОСОБА_5 страждає параноїдною шизофренією, безперервний перебіг, виражений змішаний тип дефекту. За своїм психічним станом потребує продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
До наданої суду заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №26 від 20.01.2023 року, який містить обґрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації, що є підставою для продовження примусового лікування.
Враховуючи висновок лікарів-психіатрів, пояснення лікаря-психіатра, надані в судовому засіданні, відповідно до яких досягти повноцінної ремісії у психічному стані хворої ОСОБА_5 не вдалося, змін на помітне покращення не відбулося, психічний стан залишається нестабільним, думку інших учасників процесу, суд приходить до висновку, що заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" ОСОБА_7 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 слід задоволити.
Керуючись ст.ст.92-95 КК України, ст.ст.512, 514 КПК України, ст.ст.17, 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", суд -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" ОСОБА_7 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задоволити.
Продовжити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка скоїла суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст. 119 КК України.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 109344206 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Марків Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні