1Справа № 335/11221/21 1-кс/335/500/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2023 року м. Запоріжжя
Слідчий суддяОрджонікідзевського районногосуду м.Запоріжжя ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотаннястаршого слідчогоСУ ГУНПв Запорізькійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 протимчасовий доступдо речейі документіву кримінальномупровадженні №12021080000000199, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07 липня 2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1ст.199,ч.3ст.204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
20.02.2023 року до слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів.
У клопотанні зазначено, що в проваджені СУ ГУНП в Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження № 12021080000000199, відомості за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 07.07.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи на території м. Запоріжжя здійснюють незаконну діяльність, пов`язану із незаконним виготовленням, придбанням, транспортуванням та зберіганням з метою збуту, а також збутом алкогольних напоїв, які становлять загрозу для життя здоров`я людини.
Так, в ході проведення досудового розслідування було встановлено, що група осіб у складі: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , організували незаконну діяльність, пов`язану із незаконним виготовленням фальсифікованих алкогольних напоїв, а саме «сидру» в порушення вимог ДСТУ та з використанням спеціального приладдя для незаконного виготовлення зазначених алкогольних напоїв, а також із залученням найманих працівників.
Згідно п. 3.1 ДСТУ 4836:2007 «Сидіри. Загальні технічні умови» зазначено, що сидром є натуральний слабоалкогольний напій з об`ємною часткою етилового спирту від 1,2% до 8,5% (за об`ємом), який виробляють методом повного або часткового спиртового бродіння свіжих яблучних соків із подальшим можливим насиченням діоксидом вуглецю ендогенного або екзогенного походження. Згідно вказаного ДСТУ, можливим є розбавлення готового продукту сидру до 50% концентрованими яблучними соками.
З метою отримання більшого прибутку при мінімальних затратах на складових, вказаними вище фігурантами кримінального провадження налагоджено виробництво алкогольного напою, схожого за смаковими ознаками на сидр, в порушення вказаних ДСТУ шляхом розбавлення непідготовленої води спиртом з додаванням ароматичних хімічних композицій та з подальшим насиченням діоксидом вуглецю.
ОСОБА_4 , будучи організатором вчинюваних фігурантами злочинів, володіючи спеціальними знаннями в сфері виготовлення алкогольних напоїв, забезпечив налагодження функціонування підпільного цеху та організував процес виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, безпосередньо здійснив фінансування зазначеної злочинної діяльності, підшукав осіб (найманих працівників), які розділяють його інтереси та надали згоду на участь у вчинюваних злочинах, а також контролює обсяги виготовленої фальсифікованої продукції, отримуючи при цьому прибуток від вчинюваних злочинів та розподіляючи його між фігурантами, а також приймає безпосередню участь у виготовленні та збуті фальсифікованих алкогольних напоїв.
В свою чергу, ОСОБА_5 , будучи виконавцем та активним учасником вчинюваних злочинів, приймає участь у процесі виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, підшукує клієнтську базу та приймає замовлення щодо збуту незаконно виготовлених фальсифікованих алкогольних напоїв, консультує інших фігурантів щодо виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв за своєї відсутності за місцем знаходження підпільного цеху.
Водночас, ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , будучи активними учасниками злочинного угрупування з незаконного виготовлення та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв (сидру) та безпосередньо приймаючи участь у вчинюваних злочинах, організували діяльність, пов`язану із транспортуванням з метою збуту та збутом фальсифікованих алкогольних напоїв (сидру) до торгівельних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області, попередньо підшукавши клієнтську базу та приймаючи при цьому замовлення, а також безпосередньо приймають участь у виготовленні фальсифікованих алкогольних напоїв.
З метою приховування своєї злочинної діяльності та вчинюваних злочинів, а також надання вигляду виготовленим фальсифікованим алкогольним напоям якісності та легальності, фігурантами кримінального провадження було створене підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), директором та засновником якого являється ОСОБА_4 , а також при збуті фальсифікату використовується неофіційна торгівельна марка та назва « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». При цьому, при збуті фальсифікату складаються документи від імені підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), до яких, зокрема, вносяться недостовірні відомості з приводу якості виготовлених алкогольних напоїв та відповідності їх ДСТУ.
Зазначені обставини підтверджуються отриманими в порядку, передбаченим КПК України, в ході досудового розслідування доказами, а саме: протоколами допитів свідків, висновками судових хімічних експертиз спиртовмісних сумішей, висновками судових медичних експертиз, матеріалами проведених контролів за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки у місцях збуту фальсифікованих алкогольних напоїв (сидру), які були незаконно виготовлені, транспортовані з метою збуту та збуті фігурантами кримінального провадження до торгівельних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області, іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.
Так, згідно висновків судових хімічних експертиз спиртовмісних сумішей, які були складені за результатами дослідження алкогольних напоїв, що були закуплені у місцях збуту фальсифікату, встановлено, що вказані алкогольні напої є спиртовмісними сумішами (розчинами), які не відповідають вимогам ДСТУ. Зазначені алкогольні напої виготовлені кустарним саморобним способом шляхом розбавлення неякісного етилового спирту непідготовленою водою з додаванням штучних ароматичних композицій, в чому свідчить завищена концентрація альдегідів та наявність неспецифічних летких органічних сполук ацетону, кротованого альдегіду та ін. із штучною примусовою газацією.
В свою чергу, згідно висновків судових медичних експертиз встановлено, що вказані вище алкогольні напої при вживанні їх у їжу можуть бути небезпечними для життя і здоров`я людини.
Крім цього, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 зареєстроване ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », директором якого являється ОСОБА_10 , а засновником ОСОБА_4 . Основним видом економічної діяльності зазначеного підприємства являється виготовлення алкогольних напоїв (сидру) на підставі отриманої ліцензії на виготовлення алкогольних напоїв.
При цьому, вказаним підприємством фактично здійснюється виготовлення алкогольних напоїв (сидру) в порушення вимог ДСТУ. Водночас, збут зазначених алкогольних напоїв здійснюється від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Як було встановлено, обладнання, вилучене в ході проведення обшуку 07.10.2022 року належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
Згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 надсилали грошові кошти за виконану роботу особам, які працювали за місцем розташування цеху з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв на карткові рахунки останніх, серед яких: ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 . Водночас, вказаними вище фігурантами кримінального провадження на каркові рахунки отримувалися грошові кошти за реалізовані фальсифіковані алкогольні напої, а також спирт від інших осіб.
Згідно матеріаліввиконаного дорученняв порядкуст.40КПК Українивстановлено,що фігурантикримінального провадженнямають наступнівідкриті карковірахунки вАТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_8 »: ОСОБА_4 НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ; ОСОБА_5 НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , ОСОБА_7 НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , ОСОБА_8 НОМЕР_16 .
В ході досудового розслідування встановлено, що вказані карткові рахунки відкрито в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ЄДРПОУ: НОМЕР_17 , код банку (МФО): НОМЕР_18 , юридична адреса якого розташована за адресою: АДРЕСА_2 , адреса для кореспонденції: АДРЕСА_3 .
З метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до інформації та документів по вказаним картковим рахункам.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду письмову заяву, в якій просить розглядати клопотання без його участі, клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання також не з`явився, про розгляд справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Як вбачається з ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється, згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Викладені слідчим обставини підтверджуються витягом із ЄРДР, матеріалами виконаного доручення в порядку ст. 40 КПК України, протоколами оглядів, протоколом допиту свідка.
Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначеним уст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст.159 КПК України,тимчасовий доступ до речей і документів - один із видів заходів забезпечення кримінального провадження, якийполягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ч. 3, ч. 5ст. 132 КПК України,застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Слідчим суддею встановлено, що провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 12021080000000199, відомості за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 07.07.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України.
Згідно з п. 5 ч. 1ст. 162 КПК України,до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Інформація, на яку просить надати дозвіл орган досудового розслідування, є документами, що містить охоронювану законом таємницю, передбаченуст. 31 Конституції України, п. 5 ч. 1ст. 162 КПК України.
Згідно ч. 5ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та не можливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя встановив, що інформація та документи, які містять охоронювану законом таємницю та до яких просить дати дозвіл орган досудового розслідування, знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ЄДРПОУ: НОМЕР_17 , код банку (МФО): НОМЕР_18 , юридична адреса якого розташована за адресою: АДРЕСА_2 , адреса для кореспонденції: АДРЕСА_3 .
Вирішуючи заявлене клопотання, слідчий суддя враховує, що слідчий не має можливості без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати інформацію та документи, які містять охоронювану законом таємницю, можуть бути використані під час досудового розслідування для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що інформація та документи, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ЄДРПОУ: НОМЕР_17 , код банку (МФО): НОМЕР_18 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають суттєве значення для встановлення особи причетної до вчинення кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі передбачені ст.132, ч.ч. 5-7 ст.163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 160, 163 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчогоСУ ГУНПв Запорізькійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ЄДРПОУ: НОМЕР_17 , код банку (МФО): НОМЕР_18 , юридична адреса якого розташована за адресою: АДРЕСА_2 , адреса для кореспонденції: АДРЕСА_3 , а саме:
- завірених копій документів про встановлення та обслуговування системи «клієнт-банк» із зазначенням інформації про телефонних абонентів, від яких проводилося з`єднання із вказаною установою, завірених копій довіреностей на отримання коштів з банківських рахунків, оригіналів чеків, оригіналів заяв на видачу готівки, оригіналів видаткових касових ордерів на видачу готівки з рахунків, оригіналів заяв на отримання готівки в касі банку за період з 01.01.2022 року по 07.10.2022 року; завірених копій та документів в електронному вигляді виписок про рух коштів за рахунками за період з 01.01.2022 року по 07.10.2022 року, із зазначенням контрагентів та дат, сум, призначення платежів їх назв, прізвищ, імені, по-батькові; інформації про ІР-адреси, з яких здійснювалися з`єднання з використанням системи віддаленого доступу до карткових рахунків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 : НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 : НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 : НОМЕР_16 в період з 01.01.2022 року по 07.10.2022 року, завірених копій особових справ на вказаних осіб; інформації про рух грошових коштів за період часу з 01.01.2022 року по 07.10.2022 року із зазначенням дат, сум, призначення платежів, терміналів, банкоматів, через які пересилалися та отримувалися грошові кошти, їх адрес, контрагентів, з розшифровкою їх назв, кодів ЄДРПОУ та прізвища, ім`я, по-батькові фізичних осіб, відправників та отримувачів коштів в паперовому та електронному вигляді, фото та відеоматеріалів з банкоматів, з яких знімалися грошові кошти за період з 01.01.2022 року по 07.10.2022 року з можливістю їх вилучення, за рахунками: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 : НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 : НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 : НОМЕР_16 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд заклопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109368582 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні