Справа № 461/1408/23
Провадження № 1-кп/461/382/23
УХВАЛА
07.03.2023 м. Львів
Галицький районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Львові обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141360000078 від 09.01.2023, про обвинувачення:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Лисичанськ Луганської області, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , без визначеного місця проживання у м. Львові, з професійно-технічною освітою, розлученого, має малолітню доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає з матір`ю в м. Лисичанськ Луганської області, непрацюючого, раніше судимого: востаннє 24.01.2021 Лисичанським міським судом Луганської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, 70, 71 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі, покарання відбуте,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України;
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Лисичанськ Луганськоїобласті,українця,громадянина України,зареєстрованого заадресою:АДРЕСА_2 , зареєстрованого як ВПО та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , одруженого, має на утриманні малолітню доньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , раніше не судимого, відносно якого до Лисичанського міського суду Луганської області скеровано обвинувальний акт за ч.1 ст.185 КК України,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України;
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_7 ,
захисника ОСОБА_8 ,
представника потерпілого ТзОВ «Мама Італіано Груп» ОСОБА_9 ,
обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_5 ,
в с т а н о в и в:
в провадження Галицького районного суду м. Львова надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141360000078 від 09.01.2023, про обвинувачення ОСОБА_3 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.185 КК України, до якого долучено реєстр матеріалів досудового розслідування, розписка про отримання копій обвинувального актата реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваними.
Ухвалою судді від 06.03.2023 по даному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання.
У підготовчому судовому засіданні прокурор заявила клопотання про застосування відносно обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.182 КПК України. В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що ОСОБА_3 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України. Зазначає, що 11.01.2023 року ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою із визначенням застави в розмірі тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, строком до 09.03.2023. Прокурор стверджує, що на даний час є необхідність у застосуванні запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , оскільки ризики, які стали підставою для обрання даного виду запобіжного заходу не минули та не зменшились, враховуючи міру покарання, яка загрожує обвинуваченому він може переховуватись від органів досудового слідства та суду. Існує також і ризик вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки ОСОБА_3 офіційно не працює, раніше був засуджений за вчинення корисливих злочинів, немає визначеного місця проживання у м. Львові та будь-яких джерел доходів.
Також, у підготовчому судовому засіданні прокурор заявила клопотання, в якому просить застосувати відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби, з покладенням відповідних обов`язків. В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України. Зазначає, що 11.01.2023 ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту в певний період доби, строком до 10.03.2023. Прокурор стверджує, що на даний час є необхідність у продовженні застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , оскільки ризики, які стали підставою для обрання даного виду запобіжного заходу не минули та не зменшились, враховуючи міру покарання, яка загрожує обвинуваченому він може переховуватись від суду та вчинити інше кримінальне правопорушення.
Крім того, прокурор просила призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта, вказуючи, що по кримінальному провадженню під час досудового розслідування, а також при складенні обвинувального акта, дотримані всі вимоги, передбаченні ст.ст.32,291 КПК України, підстави для прийняття рішень, передбачених п.1-4 ч. 3ст. 314 КПК України, відсутні.
Представник потерпілого ТзОВ «Мама Італіано Груп» ОСОБА_9 підтримав думку прокурора.
Захисник ОСОБА_8 проти задоволення клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_3 заперечив та вважав за можливе застосувати інший запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою. Зазначив, що достатні для застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою ризики, передбачені ст.177 КПК України, відсутні, а розмір визначеної застави є для ОСОБА_3 непосильним. Також вказав, що обвинувачений повністю визнає свою вину у вчиненні кримінального правопорушення. Щодо призначення справи до судового розгляду не заперечив.
Обвинувачений ОСОБА_3 підтримав думку свого захисника, просить застосувати запобіжний захід не пов`язаний із триманням під вартою. Щодо призначення справи до судового розгляду не заперечив.
Обвинувачений ОСОБА_5 щодо застосування відносно нього запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний час та щодо призначення справи до судового розгляду не заперечив.
Заслухавши думку учасників судового провадження, оглянувши обвинувальний акт та долучені до такого матеріали, суд приходить до такого висновку.
Угод про визнання винуватості чи про примирення в порядку ст.ст.468-475КПКУкраїни до суду не надходило. Підстав, передбачених ст.284 КПК України, для закриття провадження не вбачається. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства. При його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено. Кримінальне провадження підсудне Галицькому районному суду м. Львова. Проти відкритого судового розгляду учасники підготовчого провадження не заперечили.
Судом з`ясовано питання про склад осіб, які братимуть участь в судовому розгляді, визначено, що проведення судового розгляду буде здійснюватися суддею одноособово.
Судовий розгляд, з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження, слід здійснювати у відкритому судовому засіданні. Обмежень, передбачених положеннями ч. 2 ст. 27 КПК України, не встановлено.
Цивільний позов не заявлений.
Таким чином, судом вчинено всі необхідні дії з підготовки кримінального провадження до судового розгляду, а тому наявні достатні підстави для призначення даного кримінального провадження до судового розгляду.
Відповідно до ч.3 ст. 315 КПК України суд під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом IIцього Кодексу.
Як встановлено судом, ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 11.01.2023 ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят днів, постановлено строк тримання під вартою останньому рахувати з часу затримання - 20год. 15хв. 09.01.2023, визначено ОСОБА_3 заставу в розмірі 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 80 520 грн.
Відтак строк тримання обвинуваченого ОСОБА_3 під вартою відповідно до ухвали слідчого судді від 11.01.2023 завершується о 24 год. 00 хв. 09.03.2023.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , суд враховує вимоги п.п. 3, 4 і 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Відповідно до ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
За змістом закону тримання під вартою як запобіжний захід може бути застосовано лише у разі, якщо прокурор наявною сукупністю дозволених законом при прийнятті даного рішення засобів доказування доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим в ст. 177 КПК. Неможливість запобігти даним ризикам слід розуміти як недостатність інших запобіжних заходів для того, щоби убезпечити їх настання.
За змістом ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, а відтак і під час розгляду клопотання про продовження такого, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Відтак ризиками, які дають підстави суду застосувати до обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою слід вважати той факт, що останній обґрунтовано обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, враховуючи покарання, яке йому загрожує у випадку визнання його винним у вчиненні інкримінованого йому злочину, існують підстави вважати, що обвинувачений може ухилятися від суду та вчинити нові кримінальні правопорушення, відтак наявні всі підстави для застосування щодо нього запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не суперечить приписам ч.2 ст. 183 КПК України.
Суд при застосуванні запобіжного заходу приймає до уваги той факт, що ОСОБА_3 розлучений, має малолітню доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка залишилась проживати з матір`ю в м. Лисичанськ Луганської області, в грудні 2022 приїхав з м. Лисичанськ Луганської області до м. Львова, немає визначеного місця проживання у місті Львові, не працює, не має жодних джерел доходів, що свідчить про недостатньо міцні соціальні зв`язки.
Крім цього, обвинувачений ОСОБА_3 раніше судимий, в тому числі за вчинення корисливих злочинів, а тому може продовжити злочинну діяльність.
З урахуванням викладеного, особи обвинуваченого, обставин вчинення кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3 , суд вважає, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти передбаченим статтею 177 КПК Україниризикам переховування обвинуваченого від суду та вчинення інших кримінальних правопорушень.
Наведені дані про особу обвинуваченого ОСОБА_3 , не гарантують запобігання встановленим ризикам без застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Обставин, що могли б свідчити про можливість запобігання зазначеним ризикам шляхом застосуванням інших, більш м`яких запобіжних заходів, судом не встановлено.
На підставі наведеного, суд вважає, що інші, більш м`які запобіжні заходи є недостатніми для запобігання ризикам, встановленим в судовому засіданні, в порядку ст.177 КПК України, а тому запобігти встановленим ризикам можливо лише шляхом застосування до обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, на строк, що не перевищує 60 (шістдесяти) днів.
При цьому у відповідності до вимог ч. 3 ст. 183 КПК України слід визначити розмір застави, достатній для забезпечення виконання обвинуваченим ОСОБА_3 обов`язків, передбачених цим кодексом.
Вирішуючи питання щодо визначення розміру застави, який буде відповідним і достатнім у даному кримінальному провадженні, а також є достатнім і прийнятним з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, відповідно до якої розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави, буде достатнім стримуючим засобом, щоб відбити у особи, щодо якої застосовано заставу, бажання будь-яким чином перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні, з врахуванням наявних в суду даних про особу, суд вважає, що у даному випадку необхідно визначити обвинуваченому ОСОБА_3 мінімальний розмір застави, який передбачений п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У випадку внесення застави на відповідний рахунок на обвинуваченого ОСОБА_3 слід покласти обов`язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.
Відповідно до ухвали Личаківського районного суду м. Львова від 11.01.2023 ОСОБА_5 обрано запобіжний захід увиглядідомашнього арешту в нічний час за місцем проживання останнього за адресою: АДРЕСА_3 , з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, строком на два місяці, до 24 год. 00 хв. 10 березня 2023 року.
Згідно із ч.6 ст.181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2ст. 181 КПК Українидомашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Враховуючи особу обвинуваченого ОСОБА_5 , який судимостей немає,має зареєстроване місце проживання на території Львівської області,одружений, має на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , неофіційно працює на лісництві, та обвинувачується у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, за яке законом передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років, що дає підстави для висновку про наявність ризиків того, що у разі незастосування зазначеного запобіжного заходу може переховуватися від суду та вчинити інше кримінальне правопорушення, а тому до нього слід застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби, що полягає у забороні залишати без дозволу прокурора чи суду місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 , з покладенням обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, що буде достатнім запобіжним заходом для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого ОСОБА_5 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 176-178, 181, 182, 183, 184, 194, 199, 314-317, 372, 376 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141360000078 від 09.01.2023, про обвинувачення ОСОБА_3 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.185 КК України, у відкритому судовому засіданні суддею одноособово на 16.03.2023 на 13.30год.
В судове засідання викликати прокурора, представника потерпілого, захисника, обвинуваченого ОСОБА_5 та доставити конвойною службою обвинуваченого ОСОБА_3 .
Клопотання прокурора Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_7 про застосування відносно ОСОБА_3 запобіжного заходу у виді тримання під вартою - задовольнити.
Застосувати відносно обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів,а саме до 05.05.2023 включно.
Визначити ОСОБА_3 заставу 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 53 680 (п`ятдесят три тисячі шістсот вісімдесят) грн.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави ОСОБА_3 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
У разі внесення застави на обвинуваченого ОСОБА_3 покласти наступні обов`язки:
1) прибувати до суду за першою вимогою;
2) не відлучатися за межі м. Львова без дозволу суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, - 2 місяці.
Клопотання прокурора Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_7 про застосування відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді домашнього арешту у певний період доби, з покладенням відповідних обов`язків - задовольнити.
Застосувати відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід у виді домашнього арешту у певний період доби, заборонивши йому залишати місце свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_3 , у нічний час доби з 22.00 год. до 06.00 год., строком на два місяці, тобто до 07.05.2023.
Покласти на ОСОБА_5 наступні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:
- прибувати до суду за першою вимогою;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця праці;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених на нього вище обов`язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.
Виконання ухвали в частині застосування запобіжного покласти у виді домашнього арешту покласти на орган поліції за місцем проживання обвинуваченого ОСОБА_5 .
Ухвала підлягає негайному виконанню та в частині запобіжного заходу може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, в іншій частині апеляційному оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 07.03.2023
Суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2023 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 109398246 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Кротова О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні