У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2023 року справа №542/1643/22
провадження № 2/542/58/23
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Кашуби М.І.,
за участю секретаря судового засідання Бабенко М.В.,
представника позивача адвоката Євтухової Т.Д.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нові Санжари цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання заповіту недійсним,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_1 про визнання заповіту недійсним. Просив визнати недійсним заповіт ОСОБА_3 , посвідчений секретарем Судівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області Скобелєвою А.В. 14 червня 2014 року та зареєстрований в реєстрі за № 109.
В підготовчому судовому засіданні від представника позивача надійшло клопотання про призначення у справі почеркознавчої експертизи з метою встановлення належності вчиненого підпису на заповіті, що є предметом доказування.
Відповідач ОСОБА_1 не заперечував проти задоволення зазначеного клопотання.
Надаючи оцінку заявленому клопотанню, суд приходить до таких висновків.
Порядок призначення судової експертизи врегульованостаттями 143-150 ЦПК України,Законом України «Про судову експертизу», «Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженоюнаказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р №53/5, «Науково-методичними рекомендаціями з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз», затвердженихнаказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. №53/5.
Згідно з п.1.7 зазначеної Інструкції підставою для проведення експертизи є процесуальний документ (постанова ухвала) про призначення експертизи.
Пунктом 3.3. Інструкції встановлено перелік яких даних вказується в постанові (ухвалі) про призначення експертизи, до яких належить перелік об`єктів, що підлягають дослідженню.
Згіднозі ст.143 ЦПК України, для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом.
Суд, заслухавши думку учасників справи, враховуючи предмет та підстави позову, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки питання, яке слід вирішити стосується предмета доказування у даній справі та потребує спеціальних знань. Таким чином, у справі слід призначити почеркознавчу експертизу.
Керуючись ст.143,144,168,202 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача адвоката Євтухової Т.Д. про призначення почеркознавчої експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнаннязаповіту недійснимпочеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи виконано підпис від імені ОСОБА_3 у заповіті, що посвідчений 14 червня 2014 року секретарем Судівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області Скобелєвою А.В. та зареєстровано в реєстрі за № 109 в графі «ПІДПИС», ОСОБА_3 ?
Доручити проведення почеркознавчої експертизи Полтавському відділенню Національного наукового центру «Інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса» (36023, м. Полтава, вул. Чураївни, 1/1).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України за надання завідомо неправдивого висновку та відмову від виконання покладених обов`язків.
Попередити сторони про наслідки ухилення від проведення експертизи, передбачені ст. 109 ЦПК України: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Направити експерту ухвалу на виконання.
Витрати, пов`язані з викликом експерта та з проведенням експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 .
Судове засідання продовжити та запропонувати позивачу надати зразки підпису ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області Кашуба М.І.
Повний текс ухвали виготовлено 07 березня 2023 року
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 109410415 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Кашуба М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні