ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 березня 2023 р. м. Чернівці Справа № 600/3983/22-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання нечинним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким визнати нечинним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 (Чернівці) в особі заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (тип А) з персоналу відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 " старшого лейтенанта ОСОБА_2 від 03 листопада 2022 року про відмову у перетинанні державного кордону на виїзд з України ОСОБА_1 .
Судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Під час дослідження матеріалів справи судом встановлено, що позивач надав суду на підтвердження обставин навчання на денній формі у Вищій Банківській Школі (м. Гданськ, Республіка Польща) наступні документи: копії оригіналу та перекладу з польської мови на українську довідки відділу іноземних абітурієнтів Вищої Банківської Школи від 12.07.2022 р., довідки права на поселення студента на період навчання, свідоцтво про допуск до навчання та підтвердження оплати вартості навчання. Вказані довідки перекладені з польської на українську мову перекладачем ОСОБА_3 . Однак, у суду відсутня можливість самостійно перевірити достовірність та належність поданих позивачем доказів, що потребує встановлення додаткових обставин та витребування додаткових доказів по справі.
Відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ч. 2 та ч. 3 ст. 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Аналізуючи наведені вище норми КАС України та з метою повного та всебічного розгляду даної справи, суд вважає за необхідне звернутися із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави. Зокрема, щодо надання інформації про зарахування та проходження навчання позивачем у Вищій Банківській Школі ( АДРЕСА_1 , Республіка Польща)
Згідно з положеннями ст. 85 та ст. 86 КАС України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно отримати докази, суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення про надання правової допомоги надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги мають відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої статті 86 КАС України.
Взаємодія судів України з судовими органами інших держав з цього питання, а також щодо виконання за кордоном інших процесуальних дій регулюються Конвенцією з питань цивільного процесу (Гаага, 1954) і угодами про взаємну правову допомогу, укладеними Україною з іншими державами.
Щодо міжнародних зносин України та Республіки Польщі, суд застосовує положення:
- Договору між Україною і Республікою Польща, про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24 травня 1993 року (ратифікованого 04 лютого 1994 року);
- Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 10 січня 2011 року (ратифікована 08 лютого 2011 року);
- Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща про застосування двомовних бланків клопотань про надання правової допомоги у цивільних справах від 10 січня 2011 року (ратифікованого 08 лютого 2011 року).
Зазначеними вище нормативними актами визначено, що установи юстиції (суди та органи прокуратури), зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором.
В розумінні наведених вище договорів центральними органами, зокрема, є: з боку України - Міністерство юстиції, а з боку Республіки Польщі - Міністерство юстиції.
Відповідно до ст. 4 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24 травня 1993 року визначено, що Договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.
Згідно статті 1 Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 10 січня 2011 року визначено, зокрема, що у справах, які охоплюються Договором, встановлено, що під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо: з боку України - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі.
Також суд вважає за необхідне зазначите й те, що наведені вище міжнародні договори регулюють відносини, що виникають з цивільних та кримінальних правовідносин. Поряд з цим, предметом в даній справі є правовідносини адміністративного характеру, а відтак у відповідності до частини шостої статті 7 КАС України, суд застосовує аналогію закону (у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини.
Зважаючи на викладене вище, суд вважає за необхідне звернутися до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Чернівецькій області, щодо вручення судового доручення про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави стосовно інформації про зарахування ОСОБА_1 до Вищої Банківської Школи (м. Гданськ, Республіка Польща), та проходження ним навчання у згаданому навчальному закладі.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 236 КАС України визначено, зокрема, що суд має право зупинити провадження у справі в разі звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Таким чином, суд вважає за необхідне зупинити провадження по даній справі до надходження безпосередньо до суду відповіді на судове доручення.
На підставі наведеного та керуючись статтями 85, 86, 236, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Звернутися до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Чернівецькій області із вимогою, щодо скерування судового доручення про надання правової допомоги, а саме витребування від Вищої Банківської Школи ( АДРЕСА_1 , Республіка Польща) наступної інформації:
- Чи являється студентом Вищої Банківської Школи (Республіка Польща) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ?
- З якого періоду (дата) ОСОБА_1 зарахований студентом Вищої Банківської Школи?
- Чи видавалося ОСОБА_1 свідоцтво про допуск до навчання та підтвердження оплати від 12.07.2022 року?
- На якій формі навчання та на який період зараховано ОСОБА_1 для навчання у Вищій Банківській Школі?
2. Зобов`язати Західне міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Чернівецькій області надати суду підтвердження щодо направлення та отримання судового доручення про надання правової допомоги іноземним судом або іншим компетентним органом іноземної держави.
3. Провадження в адміністративній справі № 600/3983/22-а зупинити до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Брезіна
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 109474746 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо реєстрації та обмеження пересування і вільного вибору місця проживання, з них: |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні