ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/3983/22-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання нечинним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким визнати нечинним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 (Чернівці) в особі заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (тип А) з персоналу відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 " старшого лейтенанта ОСОБА_2 від 03 листопада 2022 року про відмову у перетинанні державного кордону на виїзд з України ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що 03.11.2022 р. з метою отримання вищої освіти на денній формі в університеті Вища Банківська Школа в м. Гданськ Республіка Польща намагався перетнути кордон в пункті пропуску Порубне-авто та надав відповідачу повний пакет документів для виїзду за кордон під час воєнного стану, однак відповідачем протиправно та безпідставно відмовлено йому в перетинанні державного кордону. З вказаних обставин, позивач вважає, що наявні підстави для задоволення позовних вимог.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити. У відзиві відповідач стверджує про їх безпідставність, оскільки рішенням про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16 річного віку від 03.11.2022 р. відмовлено позивачу у зв`язку з тим, що на підставі Закону України Про правовий режим воєнного стану, Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, а також Закону України Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні від 24 лютого 2022 року, Закону України Про затвердження Указу Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 22 травня 2022 року, постанови Кабінету Міністрів України №57 від 27 січня 1995 року (зі змінами) Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України, якими обмежено у праві виїзду з України за відсутністю підстав на право перетинання Державного кордону під час воєнного стану. Відповідач вказав, що з 30.09.2022 р. виїзд за межі України здобувачів фахової передвищої освіти та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти обмежений, тому позивач отримав відмову у перетинанні державного кордон України. З вказаних підстав, відповідач просив відмовити у задоволені позовних вимог.
Рух справи у суді
Ухвалою суду від 22.11.2022 року адміністративний позов залишено без руху. 19.12.2022 року позивачем виправлено недоліки адміністративного позову, у зв`язку із цим, судом відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 10.03.2023 р. суд звернувся до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Чернівецькій області із вимогою, щодо скерування судового доручення про надання правової допомоги. Зобов`язав Західне міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Чернівецькій області надати суду підтвердження щодо направлення та отримання судового доручення про надання правової допомоги іноземним судом або іншим компетентним органом іноземної держави. Провадження в адміністративній справі № 600/3983/22-а зупинено до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги.
12.04.2024 р. до суду надійшла відповідь на судове доручення про надання правової допомоги. З вказаних підстав, ухвалою суду від 15.04.2024 р. поновлено провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 15.04.2024 р. допущено до участі по справі перекладача Бюро перекладів у м. Чернівці. На розгляд перекладачу Бюро перекладів у м. Чернівці надано копії документів, які містяться на 89-92 аркушах справи, що надійшли з Вищої Банківської Школи ( АДРЕСА_1 , Республіка Польща) для перекладу з польської мови на українську мову.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 є студентом денної форми іноземного вузу університету Вища Банківська Школа в м. Гданськ Республіка Польща факультет право в бізнесі з 01.10.2022 р. по 30.06.2025 р., що підтверджується довідкою з університету, письмовим підтвердженням поселення студента на період навчання, свідоцтвом про допуск до навчання та підтвердження оплати вартості навчання. Вказані довідки перекладені з польської на українську мову перекладачем ОСОБА_3 (а.с. 22-29).
Матеріали справи містять довідку переселенця №3503-7001518002, в якій вказано місце фактичного проживання позивача: АДРЕСА_2 . (а.с. 18).
Крім того, матеріали справи містять паспорт громадянина України та закордонний паспорт ОСОБА_1 . (а.с. 14-16).
Також матеріали справи містять тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_2 ОСОБА_1 , узятого на облік ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с. 34).
Матеріали справи містять довідку ІНФОРМАЦІЯ_6 від 21.09.2022 р. №7/5176 для виїзду за кордон ОСОБА_1 , якою підтверджено, що він відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» має право на відстрочку від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (на строкову військову службу). Заперечень щодо його виїзду з України у встановленому порядку для продовження навчання за кордоном не має. (а.с. 30).
Рішенням заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (тип А) з персоналу відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 " старшого лейтенанта ОСОБА_2 від 03.11.2022 року відмовлено у перетинанні державного кордону на виїзд з України ОСОБА_1 . Підставою для відмови вказано Закон України Про правовий режим воєнного стану, Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, а також Закону України Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні від 24 лютого 2022 року, Закон України Про затвердження Указу Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 22 травня 2022 року, постанова Кабінету Міністрів України №57 від 27 січня 1995 року (зі змінами) Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України, якими обмежено у праві виїзду з України за відсутністю підстав на право перетинання Державного кордону під час воєнного стану. (а.с. 19).
Матеріали справи містять документи, що надійшли з Вищої Банківської Школи ( АДРЕСА_1 , Республіка Польща) з перекладом на українську мову. Згідно наданої інформації підтверджено, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 не є студентом Університету ВБШ (Вища банківська школа) Меріто в м. Гданськ, факультету фінансів і управління у 2023/2024 навчальному році. Пан ОСОБА_5 мав статус студента з 1 жовтня 2023 року по 10 січня 2024 року. 10 січня 2024 року студент подав письмову відмову від навчання, внаслідок чого був виключений зі списку студентів та втратив статус студента. У 2022 році студент успішно пройшов набір та отримав довідку про зарахування на навчання та підтвердження оплати 12 липня 2022 року. Студент вчасно не отримав дозвіл на в`їзд до Польщі і тому не приступив до навчання. Розпочав навчання 1 жовтня 2023 року. (а.с. 89-92, 108-110).
Мотивувальна частина
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, згідно з ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" від 12.05.2015 № 389-VIII (в редакції станом на час виникнення спірних відносин) (далі - Закон №389-VIII), воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 8 Закону № 389-VIII в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану: встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в`їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
В подальшому Указом Президента України від 14.03.2022 року за №133/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", внесено часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 року №2102-ІХ, та продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26.03.2022 строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18.04.2022 року №259/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" постановлено на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX), продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 12.08.2022 року №573/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" постановлено на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, та Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX), продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Крім цього, відповідно до пункту 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" військовому командуванню (зокрема, Державні прикордонній службі України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування доручено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України Про правовий режим воєнного стану заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Пунктом 3 Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" постановлено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30, 34, 38, 39, 41 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану.
Як вбачається з матеріалів справи, 03.11.2022 р. з метою отримання вищої освіти на денній формі у Вищій Банківській Школі в м. Гданськ Республіка Польща факультет право в бізнесі з 01.10.2022 р. по 30.06.2025 р., позивач намагався перетнути кордон в пункті пропуску Мамалига, під час дії правового режиму воєнного стану на території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про прикордонний контроль" від 05.11.2009 року №1710-VI (в редакції на час виникнення спірних відносин) (далі - Закон №1710-VI), іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в`їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв`язку з відсутністю документів, необхідних для в`їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв`язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України, відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
Відповідно до ч. 3 ст. 14 Закон №1710-VI особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
Згідно з пунктом 8 Порядку встановлення особливого режиму в`їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 №1455 (в редакції станом на час виникнення спірних відносин), перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.
Указом Президента України від 24.02.2022 №69/2022 "Про загальну мобілізацію" постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію. Так, ст. 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон №3543-ХІІ) визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Пунктами 2 та 12 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.1995 №57 (в редакції станом на час виникнення спірних відносин) передбачено, що у випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни, крім паспортних документів повинні мати також підтверджуючі документи. У ході перевірки документів під час виїзду з України з`ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.
Відповідно до п.2-6 зазначених Правил у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов`язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 23 Закону №3543-ХІІ не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, зокрема, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.
Відповідно до ч. 9 ст. 17 Закону України Про військовий обов`язок і військову службу від 25.03.1992 року № 2232-XII (в редакції станом на час виникнення спірних відносин) (далі - Закон № 2232-XII) визначено, що право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.
Рішенням голови Державної прикордонної служби, згідно розпорядження Адміністрації Державної прикордонної служби України від 03.04.2022 року за № 23-7913/0/06-22, обмеження щодо заборони на період дії правового режиму воєнного стану на виїзд за межі території України не застосовуються до громадян України чоловіків віком від 18 до 60 років, які є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти, асистентів стажистів, аспірантів та докторантів, що навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.
В подальшому, за рішенням Голови Державної прикордонної служби України від 30.09.2022 № 23-31046/0/6-22 "Щодо виїзду за кордон України деяких категорій осіб", а саме пунктом 5 визначено, що розпорядження Адміністрації Держприкордонслужби, викладені у листах від 25.02.2022 № 23 6081/0/6-22-Вих, від 01.03.2022 № 23-6195/0/6-22- Вих та від 09.03.2022 № 23-6443/0/6-22-Вих від 17.03.2022 № 23-6855/0/6-22- Вих, від 28.03.2022 № 23-7507/0/6-22-их, від 03.04.2022 № 23-7913/0/6-22-Вих, від 15.09.2022 № 23-28653/0/6-22-Вих не застосовуються.
До Правил (зокрема п.2-6) були внесені ряд змін, якими обмежено виїзд з України під час воєнного стану здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.
Таким чином, починаючи з 30.09.2022 виїзд за межі України здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти обмежений.
Отже, у спірних правовідносинах не підлягають застосуванню листи від 17.03.2022 р. № 23-6855/0/6-22 та від 03.04.2022 р. за № 23-7913/0/06-22, а підлягають застосуванню положення Правил №57 та абз.2 ч. 3 ст.23 Закону №3543-ХІІ, в редакції чинній на момент спроби перетинання позивачем державного кордону, які не передбачали право на перетин державного кордону здобувачам фахової передвищої та вищої освіти, асистентам-стажистам, аспірантам та докторантам, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.
Суд встановив, що здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, хоча і віднесено законом до числа військовозобов`язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, проте цій категорії осіб не надано право на перетин Державного кордону України згідно прямого застереження, наведеного у пункті 2-6 Правил №57.
Як встановлено судом, позивач у 2022 році успішно пройшов набір та отримав довідку про зарахування на навчання до Вищої Банківської Школи та оплатив навчання 12.07.2022 року. Крім того, згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_6 від 21.09.2022 р. №7/5176 для виїзду за кордон ОСОБА_1 підтверджено, що він відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» має право на відстрочку від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (на строкову військову службу). Заперечень щодо його виїзду з України у встановленому порядку для продовження навчання за кордоном не має.
Водночас, станом на 03.11.2022 р. (під час спроби перетину державного кордону) за наявності вказаних документів, діяли застереження, наведені у пункті 2-6 Правил №57.
Суд наголошує, що наявність права на відстрочку від призову під час мобілізації не варто ототожнювати з наявністю права на виїзд за межі України, оскільки відповідно до вказаних норм право на перетин Державного кордону для певних категорій військовослужбовців, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, є обмеженим на період дії воєнного стану.
Таким чином, наявність у позивача права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з тих підстав, що він є здобувачем освіти в навчальному закладі денної форми навчання (на чому наголошено у позовній заяві), не є підставою для виїзду за межі України під час воєнного стану.
Решта доводів позивача не спростовують висновків суду щодо правомірності відмови у перетинанні державного кордону на виїзд з України.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що приймаючи оскаржуване у цій справі рішення, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені законодавством України, враховуючи дію воєнного стану в Україні.
Крім того, суд зазначає, що оскаржуване рішення має разовий характер і вичерпало свою дію фактом його виконання, а тому при повторній спробі перетнути державний кодон та пред`явлені позивачем документів, які надають право на перетин державного кордону на виїзд з України, оскаржуване рішення жодним чином не створює перешкоди для перетину позивачем кордону України за наявності на те законних підстав.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що оскаржуване у цій справі рішення про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України від 03.11.2022 щодо тимчасового обмеження позивача у праві виїзду з України в умовах воєнного стану є правомірними та такими, що прийняті відповідно до вимог ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України. Судом не встановлено, що позивач належить до кола осіб, які в умовах воєнного стану мають право перетинати державний кордон відповідно до Правил № 57, у зв`язку із чим у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
Судові витрати
Відповідно до ч.2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки відповідач не поніс вказаних витрат, суд не вирішує питання про їх стягнення.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України ,-
В И Р І Ш И В:
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення складання.
Найменування сторін:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 );
відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ) ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Суддя Т.М. Брезіна
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119401778 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо реєстрації та обмеження пересування і вільного вибору місця проживання, з них: |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні