єдиний унікальний номер справи 546/1207/19
номер провадження 2-п/546/1/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2023 року м. Решетилівка Полтавська область
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі судді Сербіненко І.В., розглянувши клопотання представника заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,
УСТАНОВИВ:
Заочним рішенням Решетилівського районного суду Полтавської області від 29.01.2022 позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Піщанська сільська рада Решетилівського району Полтавської області про визнання осіб такими, що втратили право на користування житлом було задоволено. Визнано ОСОБА_4 та ОСОБА_1 такими що втратили право на користування жилим приміщенням, а саме, житловим будинком за адресою: АДРЕСА_1 .
22.12.2022 від представника відповідача ОСОБА_2 надійшла заява про перегляд заочного рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 29.01.2022.
Ухвалою від 26.12.2022 поновлено ОСОБА_1 строк для подання заяви про перегляд заочного рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 29 січня 2020 року. Прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 в особі представника - ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 29 січня 2020 року у справі № 546/1207/19.
27.02.2023 до суду надійшло клопотання від представника заявника - ОСОБА_2. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду за допомогою програми EasyCon - ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування якого зазначає, що не зможе прибути у судове засідання у зв`язку з тим, що суд знаходиться на великій відстані від робочого місця адвоката, участю в інших судових засіданнях та веденням воєнного стану.
Як вбачається з довідки, суддя Сербіненко І.В. перебувала у відпустці з 20.02.2023 по 07.03.2023.
За приписами ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 3 ст. 212 ЦПК України).
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву, передбачено ч. 5 ст. 212 ЦПК України.
Відповідно до п.п. 45, 46, 49 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Таким чином, враховуючи приписи ст. 212 ЦПК України та технічну можливість забезпечення проведення відеоконференції, суд вважає можливим задовольнити клопотання представника заявника.
З метою забезпечення оперативності судового розгляду, повного, об`єктивного, всебічного з`ясування всіх обставин, що встановлені під час розгляду справи, суд вважає на необхідне задовольнити клопотання, і провести судове засідання дистанційно в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання призначене на 23 березня 2023 року о 09 год 30 хв за заявою ОСОБА_1 в особі представника - ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 29 січня 2020 року у справі № 546/1207/19, проводити у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю представника заявника - ОСОБА_2 .
Попередити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - І.В. Сербіненко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109506233 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні