ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 691/152/23
провадження № 2/691/157/23
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
09 березня 2023 рокум. Городище
Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Синиця Л.П., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Вільшанська селищна рада про визнання права власності в порядку спадкування за законом на права орендаря земельної ділянки по договору та прав члена (засновника) фермерського господарства,
ВСТАНОВИВ:
02 лютого 2023 року в інтересах позивача ОСОБА_1 до Городищенського районного суду Черкаської області звернулася її представник, адвокат Шарая Л.О., з позовними вимогами, про визнання за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 : 1/2 частину прав члена (засновника) Фермерського господарства "Хаблове - 1", код ЄДРПОУ 36771854, ідентифікаційний код юридичної особи 36771854, місцезнаходження: Черкаська область, Городищенський район, село Вязівок, вул. Центральна (Леніна), будинок 16, у визначеному Статутом Фермерського господарства "Хаблове-1" обсязі, державну реєстрацію якого проведено 29.09.2010, номер запису 10011020000000531 (1); 1/2 частину прав орендаря земельної ділянки площею 26,5490 га. із кадастровим номером 7120382500:02:001:2856 та земельної ділянки площею 3,5522 га. із кадастровим номером 7120382500:02:001:2857, які розташовані в урочищі "Хаблово" в адміністративних межах Вільшанської селищної ради за межами населеного пункту, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на умовах договору оренди земльної діялнки від 19.11.2003, укладеного між підприємцем ОСОБА_3 та Городищенською районною державною адміністрацією, посвідченого приватним нотаріусом Городищенського районного нотаріального округу Соколовою О.М. та зареєстрованого нотаріусом за № 2404, Городищенським районним відділом земельних ресурсів 25.11.2003 за № 183 (2).
Згідно частини 1 статті 187 ЦПК України, суддя відкриває провадження у справі, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, з урахуванням відповіді Департаменту з питань реєстрації Київської міської ради від 06.03.2023 року № 074/06/2-572, з`ясовано що позовна заява подана і оформлена в порядку, встановленому статтями 175 - 177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстав, установлених ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження в даній цивільній справі не виявлено.
Позовна заява підсудна Городищенському районному суду Черкаської області.
З огляду на предмет позову, враховуючи норми чинного законодавства, приходжу до висновку про можливість прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (частина 1 статті 5 ЦПК України).
Представник позивача ОСОБА_4 в позовній заяві клопоче про витребування доказів.
Згідно частини 1 статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом (частина 1 статті 84 ЦПК України). У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (частина 3 статті 84 ЦПК України). Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина 6 статті 84 ЦПК України).
Вважаю, за необхідне, враховуючи предмет позову та з метою повного, всебічного розгляду справи, задовольнити клопотання про витребування доказів, яке доводиться наданими доказами.
При відкритті провадження у справі суд встановлює, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа (пункт 4 частини 2 статті 187 ЦПК України), та відповідно до пункту 2 частини 4 статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Отже, враховуючи обраний представником позивача спосіб захисту та вимоги ЦПК України, приходжу до висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального провадження з викликом учасників розгляду справи в призначене судове засідання, з проведенням підготовчого засідання.
Керуючись ст. ст. 19, 81, 83, 84, 175, 177, 187, 260, 261, 353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору:Вільшанська селищнарада провизнання прававласності впорядку спадкуванняза закономна праваорендаря земельноїділянки подоговору таправ члена(засновника)фермерського господарства, прийняти до розгляду та відкрити загальне позовне провадження з призначенням до підготовчого судового засідання на 09 годину 00 хвилин 03 травня 2023 року в залі суду приміщення Городищенського районного суду Черкаської області (вул. 1 Травня, 9, м. Городище, Черкаський район, Черкаська область).
Розяснити, що відповідач має право у пятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено ст.178 ЦПК України.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - десять днів з дня вручення відзиву відповідача на позов з доданням документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення - десять днів з дня вручення відповіді на відзив з доданням документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідач має право предявити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Вимоги до змісту та форми зустрічної позовної заяви передбачено ст.194 ЦПК України.
Третя особа має право подати пояснення щодо позову або відзиву протягом десяти днів з моменту їх отримання. Копія пояснень третьої особи та доданих документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи.
Витребувати у Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9) копію спадкової справи № 1302/17, зареєстрованої у Спадковому реєстрі за № 61469897, яка відкрита після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Визначити строк для надання доказів до 25 квітня 2023 року.
Розяснити, що відповідно до вимог ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. У випадку неможливості надати зазначені документи (доказ, що витребовує суд), або неможливості надати їх у встановлений судом строк повідомити про це суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обовязку подати витребувані судом докази.
Копію ухвали направити для виконання.
Розяснити сторонам та третій особі, що учасники судового процесу зобовязані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.
Учасники судового процесу зобовязані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не зявилися в судове засідання без поважних причин.
Учасники справи у відповідності до ч.2 ст.39 ЦПК України мають право з підстав зазначених в ЦПК України, заявити відвід судді, секретарю судового засідання.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України.
Копію ухвали надіслати учасникам справи, а відповідачу, третій особі надіслати копію ухвали з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л. П. Синиця
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109511177 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Синиця Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні