Ухвала
від 23.11.2022 по справі 758/9388/16-ц
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/9388/16-ц

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 листопада 2022 року місто Київ

Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Рибалки Ю. В. ,

при секретарі - Наливайко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Крупки Миколи Петровича про призначення судової будівельно-технічної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк», третя особа: Приватне підприємство «Територія дитячої білизни» про відшкодування іпотекодавцю перевищення 90 відсотків вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя,

В С Т А Н О В И В :

У провадженні Подільського районного суду м. Києва перебуває вищенаведена цивільна справа.

До Подільського районного суду міста Києва надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Крупки М.П. про призначення повторної судової будівельно-технічної експертизи, з метою визначення вартості нерухомого майна.

До Подільського районного суду міста Києва надійшла заява представника відповідача АТ «Перший Український Міжнародний Банк» - адвоката Бир І.М. про призначення повторної судової будівельно-технічної експертизи з цією ж метою.

Представник позивача клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав у ньому наведених.

Представник відповідача заперечував щодо задоволення клопотання представника позивача, заявив своє клопотання у якому зазначив іншу установу для проведення експертизи.

Представник позивача заперечив щодо клопотання.

Заслухавши думки учасників засідання, суд вважає, що заявлені клопотання не підлягають задоволенню з наступних підстав.

За правилами ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Відповідно до п. п. 1, 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8 «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах» звернута увага судів на необхідність суворого додержання вимог закону при призначенні судових експертиз та використанні їх висновків. Вказано на неприпустимість призначення експертизи у випадках, коли з`ясування певних обставин не потребує спеціальних знань, а також порушення перед експертом правових питань, вирішення яких віднесено законом до компетенції суду.

Таким чином, судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

В матеріалах справи наявний висновок судової експертизи № 20725/16-42 від 14.04.2017 року та висновок експерта № 21/09-20 від 21.09.2020 з питань визначення вартості відповідного нерухомого майна, тому суддя вважає, що виходячи з поняття розумності строків розгляду цивільної справи повторна судова будівельно-технічна експертиза не потребує призначення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду

За правилами, передбаченими ст. ст. 102, 103, 104, 107 ЦПК України, висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи «Федіна проти України» від 02 вересня 2010 року, «Смірнова проти України» від 08 листопада 2005 року, «Матіка проти Румунії» від 02 листопада 2006 року, «Літоселітіс проти Греції» від 05 лютого 2004 року та інші).

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною. Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів. При цьому, Європейський Суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (див. рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02.05.2013, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15.03.2012).

Згідно із статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Виходячи з наведеного, дослідивши обставини на які посилаються сторони як на підставу своїх вимог і заперечень, зміст клопотань про призначення повторної судової експертизи, питання які представник позивача та представник відповідача просить поставити перед експертом, суд дійшов висновку про відсутність підстав для призначення повторної судової будівельно-технічної експертизи у даній справі.

Керуючись ст.ст. 51, 103 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні клопотання представника позивача Крупки М.П. про призначення повторної судової будівельно-технічної експертизи у справі № 758/9388/16-ц за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк», третя особа: Приватне підприємство «Територія дитячої білизни» про відшкодування іпотекодавцю перевищення 90 відсотків вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя - відмовити.

У задоволенні клопотання представника відповідача Бири І.М про призначення повторної судової будівельно-технічної експертизи у справі № 758/9388/16-ц за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк», третя особа: Приватне підприємство «Територія дитячої білизни» про відшкодування іпотекодавцю перевищення 90 відсотків вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя - відмовити.

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

СуддяЮ. В. Рибалка

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.11.2022
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу109547540
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —758/9388/16-ц

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 21.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 09.08.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Рибалка Ю. В.

Рішення від 16.05.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Рибалка Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні