Дата документу 06.02.2023Справа № 554/10624/21 Провадження № 1-кс/554/1841/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.02.2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_2 , в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021170000000101 відомості про яке 07.10.2021 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,
встановила:
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, посилаючись на те, що Слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області, за процесуального керівництва прокурорів Полтавської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021170000000101, в межах якого, серед іншого, установлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) внесли в первинні та офіційні документи недостовірні відомості по взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (наразі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_2 ), ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ), ФГ « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_4 ), СФГ « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_6 ), ФГ « ОСОБА_6 » (код НОМЕР_7 ), ПП « ОСОБА_7 » Р (код НОМЕР_8 ).
Підставою для початку досудового розслідування у даному провадженні стали матеріали Північного Міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП за № 1097/5/35-00-08-11 від 30.09.2021, з яких вбачається, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (наразі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_2 ), ФГ « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_3 ), ФГ « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_4 ), СФГ « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_6 ), ФГ « ОСОБА_6 » (код НОМЕР_7 ) та ПП « ОСОБА_7 » Р (код НОМЕР_8 ) у період з 01.01.2021 по 31.03.2021 не мали змоги здійснити реалізацію товарів (соя) в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) у зв`язку з:
- відсутністю матеріально-технічної бази та технологічної можливості вирощування та збору врожаю сої у 2020 році, перевезення, тимчасового зберігання відповідних обсягів сільськогосподарської продукції;
- відсутністю факту реального задекларованого виробництва по ланцюгу проходження товару;
- нереальністю продажу ідентифікованого товару, первинне введення в обіг якого не підтверджується фактом (законним джерелом) реального походження цих товарів (відсутнє дійсне формування активу у попередніх ланках ланцюга нереальних господарських операцій).
Крім того, до матеріалів кримінального провадження долучено матеріали аналітичного дослідження Північного Міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП за № 326/5/35-00-08-14 від 25.07.2022, згідно яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_9 ) та ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ) у період з 01.08.2019 по 31.10.2020 не мали можливості надавати транспортно експедиційних послуг та реалізації сої в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) у зв`язку із відсутністю факту (джерела) їх законного введення в обіг, що може свідчити про їх фіктивність.
Допитана під час досудового розслідування директор ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ) ОСОБА_9 пояснила, що підприємство свою діяльність фактично не здійснює з кінця 2016 року, а також заперечила взаємовідносини з підприємствами - контрагентами.
Таким чином, службові особи вказаних суб`єктів господарювання не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність з метою досягнення економічної вигоди від їх діяльності, а свою діяльність спрямовували лише на документальне оформлення господарських операцій щодо придбання/реалізації товарно-матеріальних цінностей, з метою штучного формування податкового кредиту та надання послуг по обготівковуванню коштів з безготівкових у готівкові.
Проведеним детальним аналізом руху коштів по розрахункових рахунках ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ) встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_10 , АДРЕСА_1 ) у 2021 році перерахували на розрахункові рахунки грошові кошти в сумі понад 4,2 млн. грн., з призначенням платежу «сплата за пшеницю».
При цьому вказані операції жодним чиним не відображені в бухгалтерському та податковому обліку ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ).
Таким чином існують достатні підстави вважати, що службовими особами ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ) по взаємовідносинах із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_10 ) використовувались підроблені первинні фінансово-господарські документи, а тому вони відповідають критеріям ст. 98 КПК України, у зв`язку із чим їх вилучення має вирішальне значення для встановлення істотних обставин кримінального правопорушення, встановлення та доведення винуватості осіб, які причетні до злочинної діяльності.
У даному випадку є необхідність у вилученні саме оригіналів документів, а не їх копій, оскільки для підтвердження їх підробки певними особами призначатиметься судово-почеркознавча експертиза.
Відповідно до абзацу 2 п. 1.1 розділу 1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 № 1950/5), для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Іншими способами встановити вказані відомості та довести обставини неможливо, оскільки ці документи є першоджерелом виникнення та фіксації фінансово-господарських взаємовідносин між зазначеними суб`єктами.
У судове засідання слідчий не з`явився, надавши суду заяву про розгляд його клопотання у його відсутність, клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно доч.5,ч.6ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ці речі абодокументи:1) перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;2) самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Ураховуючи те, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки відомості, які в ній містяться можуть бути використані як докази, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання частково, а саме надання тимчасового доступу до документів в рамках ЄРДР та надання інформації в належним чином завірених копіях.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,
ухвалила:
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та можливість вилучення належним чином завірених копій документів фінансово-господарської діяльності між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_10 ) та ФГ « ОСОБА_3 » (код НОМЕР_3 ) за період з 01.01.2021 по 31.03.2021, а саме: угод (договорів, контрактів), додаткових угод, з додатками та специфікаціями; рахунків-фактур; видаткових накладних; податкових накладних; товарно-транспортних накладних, маршрутних листів; актів приймання передачі ТМЦ; сертифікатів відповідності, якісних свідоцтв, паспортів; довіреностей; документів, що підтверджують оплату поставленого товару (квитанцій до прибуткового касового ордеру, платіжних доручень, банківських виписок тощо), які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_10 ) за адресою: АДРЕСА_1 .
Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення належним чином завірених копій вказаних документів надати: слідчим СУ ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_10 , ОСОБА_2 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , начальнику відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_17 , прокурорам цього ж відділу ОСОБА_18 та ОСОБА_19 .
В іншій частині клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 2 місяці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109637466 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні