Ухвала
від 20.03.2023 по справі 545/6009/22
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/6009/22

Провадження № 1-кп/545/160/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.03.2023 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді ОСОБА_1

за участі секретаря ОСОБА_2

за участі прокурора ОСОБА_3

за участі адвоката ОСОБА_4

за участі обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Полтавського районного суду Полтавської області у м. Полтава клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_5 з домашнього арешту на тримання під вартою, суд

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Полтавського районного суду м. Полтава на розгляді перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 185 КК України.

Відносно обвинуваченого ОСОБА_5 ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава від 27.09.2022 року було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, в нічний час.

'Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 23.01.2023 року ОСОБА_5 продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до 23.03.2023 року.

Під час судового засідання прокурор заявив клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_5 з домашнього арешту на тримання під вартою строком на 60 днів, без визначення розміру застави. Клопотання мотивовано тим, що метою застосування запобіжного заходу відносно обвинуваченого є запобігання спробам з його боку переховуватися від суду, оскільки ним порушуються вимоги, які були покладені ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 27.09.2022 року щодо обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_6 клопотання підтримав та просив задовольнити.

Обвинувачений ОСОБА_5 заперечував щодо задоволення клопотання прокурора, в його задоволенні просить відмовити.

Захисник адвокат ОСОБА_7 просить відмовити в задоволенні клопотання прокурора.

Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали провадження та подані клопотання, суд доходить таких висновків.

Згідно ч. 1 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Також слід враховувати, що вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

За Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод на державу покладається обов`язок вжити заходи щодо забезпечення прав людини, яка тримається під вартою.

Відповідно до вимог ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до вимог ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 КПК України, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.

Відповідно до вимог ст. 194 КПК України при застосуванні та продовженні запобіжного заходу суд враховує наявність обґрунтованої підозри, доведених прокурором ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, неможливість застосування більш м`якого запобіжного заходу, а також інші обставини, зазначені ст. 178 КПК України.

Крім того, суд враховує положення ст. 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, а також практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. В кожному випадку, як підкреслює Європейський суд з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинувачених, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.

Згідно обвинувального акту ОСОБА_5 на даній стадії судового розгляду обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч.4 ст.185 КК України, а саме: у закінченому замаху на таємне викрадання чужого майна (крадіжка), поєднаному з проникненням у інше приміщення, вчиненого в умовах воєнного стану.

Прокурор в судовому засіданні подав клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_5 з домашнього арешту на тримання під вартою строком 60 днів, у зв`язку з неявкою обвинуваченого в судові засідання, чим обвинувачений порушив покладені на нього обов`язки. При перевірки обвинуваченого ОСОБА_5 було встановлено, що останній був відсутній за місцем мешкання.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 пояснив, що він не прибув у судове засідання у зв`язку з важким матеріальним становищем. Під час бойових дій його будинок розбомблено, для життя він не придатний. На території домоволодіння залишився лише сарай. Телефону він не має, тому повідомити прокурора, адвоката або суд він не має можливості.

Сторона захисту просила відмовити в задоволенні клопотання прокурора та не змінювати ОСОБА_5 запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою.

Стосовно доводів сторони обвинувачення щодо порушення обвинуваченим ОСОБА_5 покладених на нього обов`язків, суд вважає їх достатніми для зміни йому запобіжного заходу на більш суворий у вигляді тримання під вартою, у зв`язку з чим суд вважає, що клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_5 слід задовольнити.

При вирішенні питання про зміну обраного обвинуваченому запобіжного заходу суд враховує в сукупності дані щодо особи обвинуваченого, тяжкість злочину, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , а також наявність доведених прокурором ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які на даний час не зменшились та продовжують існувати, а саме: можливого переховування від суду, з метою уникнення відповідальності, наявність ризику можливого незаконного впливу на свідків, які ще не допитані судом, а також можливість вчинення ним інших кримінальних правопорушень, оскільки останній не працює, постійного місця проживання не має та стороною захисту не надано жодних даних про наявність у нього джерела будь-якого доходу.

Таким чином, з урахуванням того, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, та наявності доведених прокурором ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які продовжують існувати, суд вважає за можливе змінити обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за місцем мешкання у нічний час на тримання під вартою.

Приймаючи до уваги наведене, з урахуванням тяжкості вчиненого обвинуваченим злочину, існування доведених прокурором ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які на даний час продовжують існувати та не зменшились, суд доходить висновку про наявність підстав для зміни обвинуваченому ОСОБА_5 раніше обраного ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 27.09.2022 року запобіжного заходу на тримання під вартою.

На підставі викладеного, керуючись ст. 177, 178, 183, 197, 331 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_5 з домашнього арешту на тримання під вартою - задовольнити.

Змінити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід з домашнього арешту на утримання під вартою в Державній установі "Харківський слідчий ізолятор" строком на 60 днів, з 20.03.2023 року по 18.05.2023 року включно.

Копію ухвали вручити учасникам судового засідання.

Копію ухвали надіслати ДУ «Харківський слідчий ізолятор».

Ухвала суду в частині продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду, а обвинуваченим - в той же строк, але з моменту вручення йому копії ухвали суду.

Суддя: ОСОБА_8

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.03.2023
Оприлюднено22.03.2023
Номер документу109660003
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —545/6009/22

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Путря О. Г.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Путря О. Г.

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Ємець Олександр Петрович

Ухвала від 14.07.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Іваненко Ігор Володимирович

Ухвала від 15.06.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Путря О. Г.

Ухвала від 26.05.2023

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 16.05.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Кіндяк І. С.

Ухвала від 17.04.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Богомолова Л. В.

Ухвала від 17.04.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Богомолова Л. В.

Ухвала від 20.03.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Богомолова Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні