ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про передачу за підсудністю
21.03.2023м. ХарківСправа № 922/988/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
за Фізичної особи - підприємця Волкогон Влади Олександрівни, м. Краматорськ, Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕВАН", м. Харків про стягнення 675000,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Фізична особа - підприємець Волкогон Влада Олександрівна, м. Краматорськ, Донецької області звернулася до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕВАН", м. Харків, в якій просить суд стягнути з відповідача 675000,00 грн заборгованості зі сплати орендної плати за договором оренди № 14/01 від 14 січня 2020 року приміщень, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Ювілейна, буд. 17. також просить покласти на відповідача витрати зі сплати судового збору та витрати на професійну правничу допомогу.
Дослідивши матеріали позову, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає передачі до іншого суду за підсудністю, з огляду на наступне.
Положеннями статті 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом. Аналогічні положення закріплені в частині 1 статті 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Загальні правила господарського судочинства встановлені Господарським процесуальним кодексом України та вимагають дотримання правил територіальної, предметної та суб`єктної підсудності.
Територіальна підсудність - це компетенція із розгляду справ однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх юрисдикція.
Основними видами територіальної підсудності є, зокрема загальна, альтернативна та виключна.
Згідно статті 1 Господарського процесуального кодексу України Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Загальна територіальна підсудність встановлюється як загальне правило і застосовується у тому випадку, коли вона не змінена або доповнена іншим видом територіальної підсудності.
Відповідно до частини 1 статті 27 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Тобто, загальне правило територіальної підсудності щодо пред`явлення позову за місцезнаходженням відповідача застосовується лише у випадку, коли інші правила підсудності не встановлені положеннями ГПК України.
Згідно статті 30 Господарського процесуального кодексу України встановлено правила виключної підсудності справ.
Під виключною підсудністю розуміється те, що певна категорія справ за предметом спору або суб`єктним складом її учасників може розглядатися лише певним господарським судом, в даному випадку в такій категорії справ правила загальної підсудності застосовуватися не можуть. Виключна підсудність означає, що деякі категорії справ не можуть розглядатися за загальними правилами підсудності, а також за правилами альтернативної підсудності. У цих категоріях справ не допускається також договірна підсудність.
Відповідно до частини 3 статті 30 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Приймаючи до уваги те, що нерухоме майно, з приводу якого виник спір, розташоване у Донецькій області, то на підставі частини 3 статті 30 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приходить до висновку, що даний спір відноситься до виключної підсудності Господарського суду Донецької області.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 31 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 30, 31, 232- 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Справу №922/988/23 за позовною заявою Фізичної особи - підприємця Волкогон Влади Олександрівни, м. Краматорськ, Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕВАН", м. Харків про стягнення 675000,00 грн разом із усіма матеріалами направити за підсудністю до Господарського суду Донецької області (61022, м. Харків, пр. Науки, 5).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду, у межах апеляційного округу, в порядку статтей 255-257 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Кодексу.
Ухвалу складено та підписано 21.03.2023 року.
Суддя Хотенець П.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 23.03.2023 |
Номер документу | 109673008 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні