ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 691/445/19
провадження № 2-во/691/2/23
УХВАЛА
14 березня 2023 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: головуючого судді Подороги Л.В., за участю секретаря судових засідань Коваль М.В., розглянувши заяву Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про виправлення описки у виконавчому листі,
в с т а н о в и в :
АТ КБ «ПриватБанк» звернулося до суду із заявою, у якій просить виправити описку у виконавчому листі в цивільній справі № 691/445/19 за позовом АТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, оскільки в ньому неправильно вказано стягувача. Зазначена помилка є перешкодою для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Судом установлено, що заочним рішенням Городищенського районного суду Черкаської області від 22.08.2019 частково задоволено позов АТ КБ «ПриватБанк» та стягнуто з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «ПриватБанк» заборгованість за кредитним договором б/н від 23.04.2012 у розмірі 39497 грн. 37 коп. та судові витрати в сумі 1287 грн. 62 коп.
За заявою позивача, 03.10.2019 судом було видано виконавчий лист, який у той же день був направлений на адресу останнього.
У виконавчому листі було помилково зазначено відомості про стягувача УК у Гор.р-н/Городищенськ.р-н/22030101 Код отримувача (Код ЄДРПОУ) 36772072, замість правильного АТ КБ «ПриватБанк» код отримувача (Код ЄДРПОУ) 14360570, вул. Набережна Перемоги, 50 м. Дніпро, 49094.
Строк пред`явлення виконавчого листа до виконання закінчився 23.09.2022.
Згідно відтиску на поштовому конверті, Приватбанк подав заяву про виправлення описки у виконавчому документі 15.02.2023.
Суд враховує, що згідно ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно ст. 11 цього Закону, строки у виконавчому провадженні - це періоди часу, в межах яких учасники виконавчого провадження зобов`язані або мають право прийняти рішення або вчинити дію. Строки у виконавчому провадженні встановлюються законом, а якщо вони не визначені законом - встановлюються виконавцем. Будь-яка дія або сукупність дій під час виконавчого провадження повинна бути виконана не пізніше граничного строку, визначеного цим Законом.
Такі строки установлені зокрема ч. 1, 2 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» - виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Порядок поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, передбачений ст. 433 ЦПК України.
Аналізуючи вказані норми суд приходить до висновку, що в разі пропуску строку на пред`явлення виконавчого документу до виконання та необхідності виправлення описки у виконавчому документі, стягувач має звернутися до суду із заявою про виправлення описки та одночасно із заявою про поновлення такого строку, оскільки виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження та має вчинятися у чітко визначений Законом строк.
Виправлення помилки у виконавчому документі, який втратив свою чинність, не породжує жодних юридичних наслідків і буде суперечити завданням цивільного судочинства, а також меті, яку заявник вказує у своїй заяві пред`явленню виконавчого листа до виконання.
На підставі викладеного суд вважає за неможливе виправлення описки у виконавчому документі без одночасного вирішення питання про поновлення строку на пред`явлення виконавчого документу до виконання, а тому в задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись ст. 269 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
У задоволенні заяви АТ КБ «Приватбанк» про виправлення описки у виконавчому листі, виданому на підставі заочного рішення Городищенського районного суду Черкаської області від 22.08.2019 у цивільній справі № 691/445/19, за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів, з дня її проголошення.
Суддя Л. В. Подорога
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 23.03.2023 |
Номер документу | 109674143 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Подорога Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні