490/3871/22 18.03.2023
н\п 1-кс/490/2413/2023
Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 490/3871/22
У Х В А Л А
про продовження строку дії запобіжного заходу
17 березня 2023 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділупроцесуального керівництвапри провадженнідосудового розслідуваннятериторіальними органами поліціїта підтриманняпублічного обвинуваченняуправління наглядуза додержаннямзаконів Національноюполіцією Українита органами,які ведутьборотьбу зорганізованою татранснаціональною злочинністюМиколаївської обласноїпрокуратури ОСОБА_3 про продовження строку процесуальних обов`язків підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся з клопотанням до слідчого судді про продовженнястроку процесуальнихобов`язків підозрюваному ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12022150000000216 від 08.09.2022, на один місяць до 18.04.2023 року в межах досудового розслідування.
Клопотання мотивує тим, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368, ч.1 ст.263 КК України,яке належить до до категорії тяжких та за яке передбачено покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Обґрунтованість підозри, на думку прокурора, стверджується зібраними по справі доказами та повністю відповідає вимогам Європейського суду з прав людини щодо поняття «обґрунтованості» та «розумності».
Ухвалою Центрального районногосуду м.Миколаєва від 20.01.2023 до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 134200 гривень та покладено у зв`язку цим обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України. В подальшому підозрюваним внесено заставу.
Строк застосованих на підставі ухвали слідчого судді обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, закінчується 18.03.2023 року, однак досудове розслідування у кримінальному провадженні не закінчено та потребує значного часу. Крім того, вважає, що в діях підозрюваного і надалі наявні ризики, передбачені ст.177 КПК України для продовження строку вказаного виду запобіжного заходу (обов`язків покладених із зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави). Жоден інший більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.
Закінчення досудового розслідування в межах строків, визначених п. 4 ч. 3 ст.219 КПК України (протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину), є неможливим у зв`язку із тривалістю проведення судових експертиз, специфікою процесуальних та слідчих дій, необхідних для забезпечення належної якості досудового розслідування.
Прокурор в судове засідання не з`явився, надав заяву в якій просив провести судове засідання без його участі, клопотання задовольнити.
Підозрюваний та його захисник в судове засідання не з`явилися, надали заяви в яких просили провести судове засідання без їх участі, проти задоволення клопотання не заперечували.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання прокурора підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч.1 ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно з ч.1ст.177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
У відповідності до ч.2 ст.177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Миколаївській області, за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022150000000216від 08.09.2022за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.368,ч.1ст.263КК України.
18.01.2023 року підозрюваного ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
19.01.2023 ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлено про нову підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368, ч.1 ст.263 КК України.
Ухвалою Центрального районногосуду м.Миколаєва від 20.01.2023 до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 134200 гривень та покладено у зв`язку цим обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, строком до 18.03.2023 року.
В подальшому підозрюваним внесено заставу у вказаному розмірі.
Вирішуючи заявлене прокурором клопотання та враховуючи вимоги ч.2 ст.177 КПК України щодо наявності обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявності ризиків, суд виходить з наступного.
На виконання вимог положень ч.1ст.194КПКУкраїни судом встановлено, що надані сторонами кримінального провадження докази свідчать про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368, ч.1 ст.263 КК України.
Крім того, в діях підозрюваного ОСОБА_4 наявні ризики, передбачені п.1, 2, 3, 4 ч.1 ст.177 КПК України: переховуватись від органів досудового розслідування та суду, оскільки підозрюється у вчиненні тяжких злочинів, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Оскільки підозрюваний розуміючи можливість притягнення його до кримінальної відповідальності та безальтернативність покарання як позбавлення волі за вчинене, може здійснити виїзд до іншої країни або на непідконтрольну Україні територію, що досить ймовірно в тому числі під час здійснення військової агресії зі сторони рф; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки наразі проводиться ряд першочергових слідчих (розшукових) дій для встановлення та документування протиправних дій ОСОБА_4 , в тому числі вивчаються та аналізуються вилучені документи за місцем роботи підозрюваного та не виключається необхідність додаткового вилучення документів, у яких може виникнути необхідність, які на тепер слідством не встановлені; незаконно впливати на свідків, в тому числі з числа підлеглих йому співробітників, які підлягають допиту по обставинам кримінального провадження, та потерпілого ОСОБА_5 у кримінальному провадженні, у тому числі шляхом схиляння до дачі завідомо неправдивих показів, які виправдовують його, чим перешкоджати встановленню істини у провадженні, чи взагалі схиляння до відмови давати свідчення, чи їх спотворення на користь підозрюваного, так як свідками у вказаному провадженні є у тому числі його підлеглі, на яких він має безпосередній вплив; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки на даний час не проведено всіх необхідних і можливих слідчих дій з метою отримання доказів його вини, а останній, в свою чергу, перебуваючи на волі та дізнавшись в порядку передбаченому КПК України від органу досудового розслідування про здобуті в ході слідства докази на обґрунтованість його підозри та виявлені під час слідства обставини кримінального правопорушення, наявні у наданих йому додатках до клопотання про обрання запобіжного заходу, може вживати заходи до перешкоджання об`єктивності досудового розслідування.
Вказані ризики не зникли та не зменшилися з часом та доведені прокурором в суді.
Крім того, постановою прокурора від 16.03.2023 року продовжено строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, до трьох місяців, тобто до 18.04.2023 року включно.
Закінчення досудового розслідування в межах строків, визначених п. 4 ч. 3 ст.219 КПК України (протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину), є неможливим у зв`язку із тривалістю проведення судових експертиз, специфікою процесуальних та слідчих дій, необхідних для забезпечення належної якості досудового розслідування.
Зважаючи на це суд вважає за можливе продовжити на 1 місяць (в межах строків досудового розслідування) підозрюваному ОСОБА_4 строкпроцесуальних обов`язків,передбачених ч.5ст.194КПК України,у зв`язкуз ранішезастосованим запобіжним заходом у вигляді застави, а тому суд клопотання прокурора задовольняє.
Керуючись вимогами статей176-178,184,194 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , на 1 місяць, на строк до 17.04.2023року включно (в межах строку досудового розслідування), строк дії процесуальних обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, у зв`язку з раніше застосованим ухвалою Центрального районногосуду м.Миколаєва від 20.01.2023 року запобіжним заходом у вигляді застави, а саме:
-прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за першою вимогою;
- не відлучатися з Миколаївської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватись від спілкування з заявником ОСОБА_5 та свідками у кримінальному провадженні, в тому числі з числа співробітників Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№83), щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109712573 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Лященко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні