Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/979/20
Провадження по справі № 2/514/52/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2023 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Тончева Н.М., розглянувши заяву Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Одеської обласної дирекції ПАТ «НАСК«ОРАНТА» та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області, про встановлення факту трудових відносин, визнання протиправним акту форми Н-5 та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Тарутинського районного суду Одеської області на розгляді перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Одеської обласної дирекції ПАТ «НАСК«ОРАНТА» та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області, про встановлення факту трудових відносин, визнання протиправним акту форми Н-5 та зобов`язання вчинити певні дії.
20 березня 2023 року за вх.№ ЕП-268 надійшла заява від Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, яке виконує завдання і функції Головного управління Держпраці в Одеській області про участь представника відповідача у справі в режимі відеоконференції поза приміщенням суду, оскільки він не може прибути в судове засіданні у зв`язку з запровадженням воєнного стану в Україні.
Відповідно до ч.1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною другою статті 212 ЦПК України регламентовано, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Згідно з ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Таким чином, відеоконференція покликана захистити сторони від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.
Аналізуючи вищевикладене, з метою забезпечення оперативності розгляду справи у розумний строк та наявності технічної можливості здійснювати відеозв`язок за допомогою сервісу EASYCON, вважаю можливим провести судове засідання, призначене на 27 березня 2023 року о 14 годині 00 хвилин, за участю представника відповідача в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу EASYCON.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Одеської обласної дирекції ПАТ «НАСК«ОРАНТА» та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області, про встановлення факту трудових відносин, визнання протиправним акту форми Н-5 та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Забезпечити участь Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці по справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Одеської обласної дирекції ПАТ «НАСК«ОРАНТА» та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області, про встановлення факту трудових відносин, визнання протиправним акту форми Н-5 та зобов`язання вчинити певні дії - в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу EASYCON.
Роз`яснити відповідачу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно:
зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання;
активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку;
використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму);
очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали для відома та виконання надіслати сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Тончева
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109713293 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні