Справа № 178/502/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2023 року Криничанський районний суд Дніпропетровської областів складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання захисниці ОСОБА_3 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.246 КК України про проведення повторного слідчого експерименту,-
за участю: прокурора ОСОБА_5 ,
УСТАНОВИВ:
Захисниця ОСОБА_3 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4 заявила клопотання про проведення повторного слідчого експерименту та продовження строку дії ухвали, але на час розгляду провадження відповіді за результатами ухвали не надійло.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши наявні матеріали провадження, суд вважає, що клопотання захисниці підлягає задоволенню, а строк дії ухвали продовженню.
Відповідно до статті 240 КПК України слідчий експеримент може бути проведений:
1. З метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий, прокурор має право провести слідчий експеримент шляхом відтворення дій, обстановки, обставин певної події, проведення необхідних дослідів чи випробувань.
2. За необхідності слідчий експеримент може проводитися за участю спеціаліста. Під час проведення слідчого експерименту можуть проводитися вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складатися плани і схеми, виготовлятися графічні зображення, відбитки та зліпки, які додаються до протоколу.
3. До участі в слідчому експерименті можуть бути залучені підозрюваний, потерпілий, свідок, захисник, представник.
Виходячи з норми закону, можна констатувати, що метою проведення слідчого експерименту є перевірка і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; сутність слідчого експерименту полягає у відтворенні дій, обстановки, обставин певної події, а також проведенні необхідних дослідів чи випробувань; підставами для здійснення слідчого експерименту є наявність відомостей, перевірка і уточнення яких має значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Слідчий експеримент як окрема слідча (розшукова) дія полягає в проведенні дослідних дій, спрямованих на перевірку можливості сприйняття особою певних фактів, вчинення в певному місці й певним способом чи з використанням певних знарядь конкретних дій, існування визначених подій у минулому, з`ясування механізму утворення слідів тощо, в умовах, що максимально наближені до тих, в яких подія мала місце в минулому.
Згідно ч. 3 ст. 333 КПК України у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
З огляду на викладене, суд вважає, що клопотання сторони захисту щодо проведення повторного слідчого експерименту, підлягає задоволенню з наведених підстав та наданні доручення органу досудового розслідування проведення повторного слідчого експерименту за участю захисника, обвинуваченого, потерпілого, прокурора, судового експерта Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз МУЮ.
Керуючись ст.ст.170, 174, 376 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання захисниці ОСОБА_3 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.246 КК України про проведення повторного слідчого експерименту задовольнити.
Доручити СВ ВП №6 Кам`янського РУП ГУНП України у Дніпропетровській області у розумні строки провести слідчий експеримент за участю учасників кримінального провадження із залученням інженера-землевпорядника і захисника обвинуваченого в межах розгляду даного провадження під час якого:
-визначити межі земельної ділянки кадастровий номер 1222086500:01:001:5096;
-визначити відстань на якій було здійснено видалення зелених насаджень (кущі, дерева) поза межами земельної ділянки кадастровий номер 1222086500:01:001:5096;
- здійснити перерахунок видалених зелених насаджень (кущі, дерева) поза межами земельної ділянки кадастровий номер 1222086500:01:001:5096;
-здійснити відповідні заміри видалених зелених насаджень (кущі, дерева) поза межами земельної ділянки кадастровий номер 1222086500:01:001:5096.
До участі в повторному слідчому експерименті залучити судового експерта Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз МЮ України.
Органу досудового розслідування визначити обов`язковими фіксацію перебігу слідчих дій на відеозапис та про час і місце проведення відповідного слідчого експерименту повідомити захисника, обвинуваченого, потерпілого, прокурора, судового експерта Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз МУЮ, забезпечивши останнім можливість прийняти участь у відповідних слідчих діях.
Надати доступ до матеріалів, отриманих внаслідок проведення повторного слідчого експеримента за дорученням суду, учасникам судового провадження в порядку, передбаченому статтею 290 КПК України, та надати їх суду у строк до 05 квітня 2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Криничанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109729644 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Криничанський районний суд Дніпропетровської області
Берелет В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні