ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"28" березня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/702/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді: Лавренюк Т.А.
розглянувши справу
за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про неплатоспроможність
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про її неплатоспроможність відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства, в якій просить суд прийняти заяву, відкрити провадження у справі про її неплатоспроможність, призначити керуючим реструктуризацією арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну, здійснити офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, задовольнити заяву, винести постанову, визнати її неплатоспроможною, прийняти пропозицію - запропонований план реструктуризації, зупинити всі штрафні санкції, пеню, комісію, проценти, ввести мораторій, починаючи з дня винесення рішення.
У поданій заяві ОСОБА_1 зазначає, що вона має прострочені зобов`язання перед 4 банками, 31 мікрофінансовими організаціями та 1 іпотекодержателем на загальну суму 833 974,03грн.
Ухвалою суду від 27.02.2023 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишено без руху; повідомлено її про допущені недоліки заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; заявнику надано десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення цих недоліків.
Після усунення боржником допущених недоліків, ухвалою суду від 12.03.2023 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність прийнято до розгляду, підготовче засідання по справі призначено на 23.03.2023 о 14:30год.
Цією ж ухвалою за клопотанням боржника витребувано у фінансових установ відомості щодо наявності заборгованості ОСОБА_1 з документальним підтвердженням (кредитні договори, довідки про рух рахунка, тощо) суми грошових вимог (загальної суми, суми заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання.
23.03.2023 на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор-П" на виконання вимог ухвали суду від 12.03.2023 надійшла заява про грошові вимоги, в якій заявник зазначив, що станом на 22.03.2023 боржник має прострочену заборгованість за кредитним договором № 013/01001/06/20 від 05.06.2020 у сумі 41 034,00грн, яка складається з 20089,41грн тіла кредиту та 20944,59грн відсотків без доказів документального підтвердження суми грошових вимог заявником суд.
Проте, у поданій заяві Товариство з обмеженою відповідальністю "Фактор-П" просить суд прийняти до розгляду заяву про грошові вимоги, визнати грошові вимоги кредитора до боржника, що складаються з суми 41 034,00грн, а саме: тіло кредиту 20089,41грн, відсотки 20 944,59грн, грошові вимоги кредитора включити до реєстру вимог кредиторів.
Розглянувши подану заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор-П" про грошові вимоги, суд дійшов висновку про її повернення з огляду на наступне.
За приписами п.1 ч.1 ст.120 Кодексу України з процедур банкрутства з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб (ч.1 ст122 Кодексу України з процедур банкрутства).
Так, відповідно до ч.1 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи те, що у справі № 922/702/23 станом на 28.03.2023 провадження у справі про банкрутство не відкрито, офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство судом не здійснено, суд дійшов висновку, що заява про грошові вимоги Товариством з обмеженою відповідальністю "Фактор-П" подана передчасно без дотримання вимог ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства, у зв`язку з чим вона підлягає поверненню заявникові.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу заявника, що відповідно до ч.3 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора з вимогами до боржника має містити:
найменування господарського суду, до якого подається заява;
найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);
виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;
відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Керуючись ст.ст.39, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Фактор-П" заяву про грошові вимоги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу складено та підписано 28.03.2023.
Суддя Лавренюк Т.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 30.03.2023 |
Номер документу | 109854089 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лавренюк Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні