Ухвала
від 03.04.2023 по справі 533/24/23
КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

03.04.2023 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 533/24/23

Провадження № 2/533/53/23

УХВАЛА

03 квітня 2023 року селище Козельщина

Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді - Козир В.П.,

за участю:

секретаря судового засідання - Лобач М.С.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Печенізької селищної ради про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Козельщинського районного суду перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Печенізької селищної ради про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, у якій позивачка просить суд визначити їй додатковий строк тривалістю в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у селищі Печеніги Чугуївського району Харківської області.

Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 25.01.2023 позовну заяву прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 28 лютого 2023 року.

Ухвалою суду від 28.02.2023 підготовче судове засідання відкладено на 03 квітня 2023 року та запропоновано позивачці надати до суду копію постанови нотаріуса про відмову у видачі їй свідоцтва про право на спадщину після померлої ОСОБА_2 .

Учасники справи у підготовче судове засідання 03.04.2023 повторно не з`явилися.

Згідно зі ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи за відсутності учасників справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, суд дійшов таких висновків.

Згідно зі ч. 4 ст. 83 ЦПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Частиною 10 ст. 83 ЦПК України визначено, що докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.

Згідно п. 7, 10, 19 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Станом на дату підготовчого судового засідання позивачка не надала докази, на які звертав її увагу суд в ухвалах від 25.01.2023 та від 28.02.2023 з роз`ясненням наслідків ненадання доказів відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину з підстав пропущення строку для прийняття спадщини.

Отже, суд уважає за необхідне повторно запропонувати позивачці надати докази на доведення власних позовних вимог.

Також, з метою повного та всебічного розгляду справи, визначення кола учасників судового спору, зокрема, належних відповідачів, керуючись ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд уважає за необхідне витребувати від Печенізької державної нотаріальної контори Харківської області інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім того, відповідно до ч. 1, ч. 2, 3, 8 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації. Рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.

Військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених цим Законом.

Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.

Начальником військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) може бути призначений відповідний сільський, селищний, міський голова.

Військові адміністрації населених пунктів, районні, обласні військові адміністрації здійснюють свої повноваження протягом дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.

У зв`язку з утворенням військових адміністрацій населених пунктів повноваження військово-цивільних адміністрацій цих населених пунктів припиняються з дня початку здійснення відповідною військовою адміністрацією своїх повноважень.

У разі утворення районних, обласних військових адміністрацій у день набрання чинності актом Президента України про їх утворення припиняються повноваження відповідних районних, обласних військово-цивільних адміністрацій.

Згідно зі ч. 2 ст. 10 цього ж закону у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування:

1) начальник військової адміністрації:

крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови;

може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду).

2) апарат сільської, селищної, міської ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 цієї частини), комунальні підприємства, установи та організації відповідної територіальної громади підпорядковуються начальнику відповідної військової адміністрації.

Постановою Верховної Ради України від 16.11.2022 N 2777-IX 1 визначено, що у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування:

1) начальники селищних військових адміністрацій, у тому числі Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області: крім повноважень, віднесених до їх компетенції Законом України "Про правовий режим воєнного стану", здійснюють повноваження відповідних сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих комітетів, відповідних сільських, селищних, міських голів; можуть затвердити тимчасову структуру виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду);

2) апарати відповідних рад, у тому числі Печенізької селищної ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 частини другої статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"), комунальні підприємства, установи та організації відповідних територіальних громад підпорядковуються начальникам відповідних військових адміністрацій населених пунктів у Харківській області.

Отже, з урахуванням наведених фактів та норм відповідач - Печенізька селищна рада на даний час не здійснює повноваження, а її повноваження фактично здійснює Печенізька селищна військова адміністрація Чугуївського району Харківської області, яку суд, керуючись ч. 3 ст. 53 ЦПК України вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов`язки Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району як органу, що фактично виконує функції представницького органу територіальної громади, а також роз`яснити позивачеві його право, передбачене ст. 51 ЦПК України, на заявлення клопотання до закінчення підготовчого провадження у справі про залучення до участі у справі Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району як співвідповідача, або про заміну первісного відповідача (Печенізької селищної ради) належним відповідачем (Печенізькою селищною військовою адміністрацією Чугуївського району).

Таким чином, на даний момент неможливо та недоцільно завершувати підготовче судове провадження, та судове засідання слід відкласти на іншу дату та час.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Одним з основних завдань підготовчого провадження у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 189 ЦПК України є вчинення дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно зі п. 5, 6, 7 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.

У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до ч. 3 ст. 189 ЦПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Зважаючи на відсутність у матеріалах справи доказів вручення сторонам повідомлення про дату, час і місце судового засідання, а також у зв`язку зі залучення до участі у справі третьої особи та витребуванням доказів судом, підготовче судове засідання слід відкласти на іншу дату та час, продовжити строк проведення підготовчого провадження та повторно повідомити сторони про дату та час судового засідання.

На підставі наведеного вище та керуючись статтями 53, 81, 83, 189, 197, 198, 223, 247, 258-261 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Продовжити строк підготовчого провадження у цивільній справі № 533/24/23 на тридцять днів.

Відкласти підготовче засідання з розгляду справи на 08 травня 2023 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, буд. 75/15.

Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ПЕЧЕНІЗЬКУ СЕЛИЩНУ ВІЙСЬКОВУ АДМІНІСТРАЦІЮ ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ідентифікаційний код юридичної особи: 44820633; місцезнаходження: вул. Незалежності, буд. 48, селище Печеніги, Чугуївський район, Харківська область, 62801; e-mail: pechenegi-possovet@ukr.net).

Роз`яснити позивачці, що вона не пізніше двох днів з дня вручення копії цієї ухвали повинна направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку наступного підготовчого судового засідання.

Встановити третій особі строк десять днів з дня вручення даної ухвали та отримання від позивача копії позовної заяви з додатками для подання пояснення на позовну заяву або на відзив відповідача.

Повторно запропонувати позивачці ОСОБА_1 надати до суду копію постанови нотаріуса про відмову у видачі їй свідоцтва про право на спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з підстав пропущення строку для прийняття спадщини.

Роз`яснити позивачці право, передбачене ст. 51 ЦПК України, на заявлення клопотання до закінчення підготовчого провадження у справі про залучення до участі у справі Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району як співвідповідача, або про заміну первісного відповідача (Печенізької селищної ради) належним відповідачем (Печенізькою селищною військовою адміністрацією Чугуївського району).

Витребувати від ПЕЧЕНІЗЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ідентифікаційний код юридичної особи: 24664101; місцезнаходження: вул. Петровського, буд. 9, селище Печеніги, Чугуївський район, Харківська область, 62801) інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину, а також копію спадкової справи (за наявності) після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Інформаційну довідку та копію спадкової справи надати протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити учасникам справи, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Копію ухвали направити учасникам справи для відома та ознайомлення.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/sud1611/.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя В.П. Козир

СудКозельщинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення03.04.2023
Оприлюднено05.04.2023
Номер документу109973062
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —533/24/23

Рішення від 19.07.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 27.06.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 08.05.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 03.04.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 28.02.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 25.01.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 18.01.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 05.01.2023

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Лизенко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні