ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
31.03.2023Справа № 910/4321/23
Суддя Борисенко І.І., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МАННА ГРУП"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАКРОМАКС"
про визнання недійсним акту прийому - передачі до Договору оренди № 01102021 від 01.12.2021
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду міста Києва надійшов указаний позов.
Частиною 2 статті 164 ГПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаціно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, як убачається з наданої світлокопії акту прийому - передачі до Договору № 01102021 від 01.10.2021, складеного 01.12.2021 такий не засвідчений у встановленому порядку.
У частині 4 статті 164 ГПК України вказано, що до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Так, позовні вимоги заявлені щодо визнання акту недійсним.
У прохальній частині позову, заявник просить суд витребувати у відповідача відповідний примірник оригіналу оскаржуваного акту, проте відповідне клопотання заявлено без дотримання вимог ст. 81 ГПК України.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених ст. 164 ГПК України, а саме до позову не подано відповідного клопотання про витребування доказу, яке б відповідало вимогам ст. 81 ГПК України.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Так, на підтвердження відправлення на адресу відповідача копії позовної заяви і доданих до неї документів позивачем надано для суду копію фіскального чеку, накладної та опису вкладення.
При цьому, суд зазначає, що докази направлення учаснику справи позовної заяви мають бути надані суду в оригіналі.
Отже, позивачем не дотримано вимоги щодо надання доказів направлення позовної заяви з додаткми на адресу відповідача в оригіналах.
Згідно із ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали, шляхом надання суду:
- клопотання про витребування доказу оформленого відповідно до вимог ст. 81 ГПК України;
- доказів надсилання листом з описом вкладення на адресу відповідача позової заяви разом із доданими до неї документами в оригіналі.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І.І. Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 109994180 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні