Справа № 663/2534/21
УХВАЛА
04 квітня 2023 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Василяка Д.К., дослідив адміністративний позов ОСОБА_1 до Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області, за участю третьої сторони яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Комунального підприємства " Лазурне " Лазурненської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування
ВСТАНОВИВ:
До Херсонського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області, за участю третьої сторони яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Комунального підприємства " Лазурне " Лазурненської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 30.12.2021 року залишено позовну заяву без руху. Надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали, шляхом надання нової редакції позовної заяви з зазначенням прав, які він вважає порушеними внаслідок прийняття Лазурненською селищною радою Скадовського району Херсонської області оскаржуваних пунктів рішення № 140 Про закріплення об`єкту благоустрою Комунальний пляж за КП Лазурне ЛСР від 25 березня 2021 року та Додатку №1 до нього, який є актом індивідуальної дії.
Розпорядженням Верховного Суду від 18.03.2022р. №11/0/9-22, відповідно до ч.7 ст.147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», змінено територіальну підсудність судових справи Херсонського окружного адміністративного суду та визначено суд, якому визначається територіальна підсудність справи - Одеський окружний адміністративний суд.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справи зазначена справа передана судді Одеського окружного адміністративного суду Василякі Д.К.
З КП «Діловодство спеціалізованого суду» вбачається, що ухвалою від 29.12.2021 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків.
Суддя зазначає, що матеріалів справи №663/2534/21 у паперовому вигляді головуючому по справі не передано. Надано лише доступ до статистичної картки справи та її матеріалів в автоматизованій системі документообігу Одеського окружного адміністративного суду.
При цьому, адміністративний позов з додатками по даній справі в автоматизованій системі документообігу Херсонського окружного адміністративного суду та Одеського окружного адміністративного суду відсутній.
Положеннями ч.1 ст.12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
З огляду на викладене, на момент вирішення питання про порядок призначення справи до розгляду та розгляду справи по суті, суд зазначає про відсутність позовної заяви з додатками.
Відповідно до п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до п.4, п.5, п.9 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача у сфері публічно-правових відносинах.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв`язку із змістом позовних вимог (з предметом позову). Виклад обставин підстав позову необхідний для визначення тотожності позову та визначення предмета доказування в спорі між сторонами.
Процесуальне законодавство встановлює вимоги до змісту позовної заяви. Від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частин 1, 2, 4 та 5 ст. 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно з ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Отже, позивачу необхідно надати до суду екземпляр позовної заяви з належним чином засвідченими додатками.
Відповідно до ч.13 ст.171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду екземпляру позовної заяви з належним чином засвідченими додатками.
Керуючись ст.ст. 160,161, 169 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти до провадження адміністративну справу №663/2534/21.
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 до Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області, за участю третьої сторони яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Комунального підприємства " Лазурне " Лазурненської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування
Повідомити позивача про необхідність у термін протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки та роз`яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.
Суддя Д.К.Василяка
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 07.04.2023 |
Номер документу | 110031789 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Василяка Д.К.