Справа № 495/51/23
№ провадження 1-кс/495/622/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2023 року м. Білгород - Дністровський
Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -
В С Т А Н О В И В:
До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області 23.03.2023 року надійшло клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, яке було подано в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022162240001481 від 31.12.2022 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Виклад обставин, зазначених у клопотанні.
30.12.2022 о 16:42 годині до чергової частини Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Красна Коса, виявлено фуру д/н ВК 9396 ВМ з причіпом д/н НОМЕР_1 , в якому знаходяться стовбури дерев.
Так, 30.12.2022 року, в ході огляду місця події, а саме частини грунтово-бетонного покриття на відкритій ділянці місцевості за координатами: НОМЕР_2 , 30.08608В у с. Красна Коса Білгород-Дністровського району Одеської області, було виявлено Лісорубник квиток, виданий ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 3 від 17 жовтня 2022 року (серія ЖИ ЛРК № 024106) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
15.03.2023 року першим заступником керівника Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 з метою отримати інформацію (матеріали), які відповідно до Постанови КМУ від 22.07.2020 р № 650 «Про затвердження Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення» ст. 69 Лісового Кодексу України стали підставою для надання Лісорубного квитка (виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 3 від 17 жовтня 2022 року (серія ЖИ ЛРК No 024106) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), а саме:
1) Рішення про створення комісії з обстеження (орган місцевого самоврядування або тер держгеокадастру);
2) Акт обстеження;
3) Перелік заходів з рубки/матеріали лісосіки (чергова лісосіка) с зазначеною площею рубки.
4) Матеріали з оцінки впливу на довкілля з відповідним висновком (відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»), якщо площа рубки склала понад 1 га.
Проте, в установлений законом строк відповідь на запит від ІНФОРМАЦІЯ_4 досі не отримана ні в паперовому, ні в електронному вигляді.
Під час досудового розслідування, з метою проведення перевірки відомостей щодо правомірності отримання Лісорубного квитка, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 3 від 17 жовтня 2022 року (серія ЖИ ЛРК № 024106) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які в подальшому можуть використанні у кримінальному провадженні в якості речових доказів та проведення судових експертиз, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи, можуть бути використані як докази, мають суттєве значення для проведення подальшого об`єктивного, повного та неупередженого досудового розслідування і призначення та проведення судових експертиз на підставі чого слідчий просив клопотання задовольнити.
Позиції сторін.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву в якій просив дане клопотання розглядати за його відсутності, клопотання підтримують.
Згідно з ч.2ст.163 КПК України, розгляд даного клопотання проводиться без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться документи, щодо яких надано клопотання про тимчасовий доступ. Стороною, що звернулась до суду у клопотанні зазначалось про реальність загрози зміни або знищення вказаних речей та документів суб`єктом, у якого вони перебувають.
Мотивація суду.
З матеріалів клопотання вбачається, що досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні № 12022162240001481 від 31.12.2022 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, тобто незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, за яке передбачено покарання у вигляді штрафу від тисячі до тисячі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.
Частиною першою ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до п.19 ч.1 ст.3 КПК України, сторонами кримінального провадження є - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники. Отже слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання надано належним заявником.
Згідно з ч.1ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 КПК України.
Відповідно до ч.2ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ зазначаються:1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Слідчий суддя, перевіривши матеріали клопотання та надані до нього додатки встановив, що воно подано з додержанням вимог ч.2 ст.160 КПК України.
Як вбачається з протоколу огляду місця події 30.12.2022 у період часу з 20 год. 40 хв. по 21 год. 59 хв. з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення було проведено огляд місця події, а саме відкритої ділянки місцевості - частини ґрунтово-бетонного покриття, розташованого за координатами 46,32992°С, 30,08608°В у с. Красна Коса Білгород-Дністровського району Одеської області. За вищевказаними координатами на ґрунтово-бетонному покритті виявлено сідловий тягач VOLVO FH 12 д/н НОМЕР_4 синього кольору з причепом синього кольору д/н НОМЕР_1 в якому знаходились тридцять сім стовбурів дерев діаметром від тридцяти двох до семидесяти шести сантиметрів породи тополь, якісний стан дерев сиророзтучі. В ході огляду за координатами НОМЕР_5 , 30,08621°В встановлено місцезнаходження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Між ґрунтово-бетонним покриттям дороги та огорожею підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » виявлено стовбури дерев породи тополя, якісний стан дерев сиророзтучі, загальною кількістю 523,9 кубічних метрів, діаметром від 30 сантиметрів до 96 сантиметрів. В ході огляду сідловий тягач VOLVO FH 12 д/н НОМЕР_4 синього кольору з причепом синього кольору д/н НОМЕР_1 , стовбури дерев кількістю тридцять сім штук, які знаходяться у причепі д/н НОМЕР_1 , стовбури дерев у кількості 523, 9 куб. метрів було вилучено.
На підтвердження походження деревини власником було надано товарно-транспортну накладну серії 12ААЗ №908502/3 від 29.12.2022, вантажовідправник ФОП ОСОБА_5 , АДРЕСА_2 , вантажоодержувач ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Червона коса.
Як вбачаєтьсяз наданоїдо матеріалівкримінального провадженнякопії Лісорубногоквитка ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 3 від 17 жовтня 2022 року (серія ЖИ ЛРК № 024106) видано дозвіл на порубку зазначених порід дерев АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до наданої копії запиту за № 55-1919ВИХ-23 від 15.03.2023 першим заступником керівника Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , для отримання інформації (матеріалів), які відповідно до Постанови КМУ від 22.07.2020 р № 650 «Про затвердження Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення» ст. 69 Лісового Кодексу України стали підставою для надання Лісорубного квитка (виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 3 від 17 жовтня 2022 року (серія ЖИ ЛРК № 024106) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), а саме: Рішення про створення комісії з обстеження (орган місцевого самоврядування або тер держгеокадастру); акту обстеження; переліку заходів з рубки/матеріали лісосіки (чергова лісосіка) с зазначеною площею рубки; атеріалів з оцінки впливу на довкілля з відповідним висновком (відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»), якщо площа рубки склала понад 1 га.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про Доступ до публічної інформації», публічна інформація це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом.
Згідно зі ст. 20 ЗУ «Про надання публічної інформації, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту, а у разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Однак, як зазначено у клопотанні в установлений законом строк відповідь на запит від 15.03.2023 до ІНФОРМАЦІЯ_3 не отримана ні в паперовому, ні в електронному вигляді.
Дослідивши надані до матеріалів клопотання документи, слідчий суддя приходить до висновку, що інформація, яка міститься в документах, щодо яких надано клопотання має значення для кримінального провадження, та може бути використана як докази в кримінальному провадженні.
Згідно зі ст.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Володільцем необхідної для органу досудового розслідування інформації є ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 .
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що надання тимчасового доступу обумовлене необхідністю проведення перевірки відомостей в рамках кримінального провадження. Відомості, які містяться в зазначеній вище інформації, можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких орган досудового розслідування встановить наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, у зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.
Керуючисьст.ст. 160, 163-164 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, яке було подано в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022162240001481 від 31.12.2022 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України задовольнити.
Надати слідчому СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному проваджені, прокурорам Білгород-Дністровської окружної прокуратури, які включені до групи прокурорів даного кримінального правопорушення, а також за дорученням слідчого співробітникам оперативного підрозділу Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити (здійснити їх виїмку), а саме:
- Рішення про створення комісії з обстеження (орган місцевого самоврядування або тер держгеокадастру);
- Акт обстеження;
- Перелік заходів з рубки/матеріали лісосіки (чергова лісосіка) с зазначеною площею рубки.
- Матеріали з оцінки впливу на довкілля з відповідним висновком (відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»), якщо площа рубки склала понад 1 га.
Ухвала діє строком до 23.05.2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчийсуддя ОСОБА_1
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2023 |
Оприлюднено | 07.04.2023 |
Номер документу | 110040418 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні