Ухвала
від 04.04.2023 по справі 953/6373/22
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/6373/22

н/п 1-кс/953/2230/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2023 р. м.Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення СВ УСБУ в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022220000002593 від 05.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України,

у с т а н о в и в :

24 березня 2023 року старший слідчий в ОВС 3 відділення СВ УСБУ в Харківській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять інформацію про підключення стільникових номерів « НОМЕР_1 » та « НОМЕР_2 », яка перебуває у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечили зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами та номерами IMEI;

- інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв`язку) із зазначенням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі IMEI), тощо;

- типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, смс (короткі текстові повідомлення), ммс (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятості голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;

- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А;

- ідентифікаційні ознаки терміналів (включаючи місцезнаходження), з яким відбувалися сеанси зв`язку абонентів А з абонентами Б, включаючи з`єднання нульової тривалості.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчий відділ Управління СБ України в Харківській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022220000002593 від 05.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що громадянка України ОСОБА_5 , яка є Наталинським сільським головою ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на території смт. Наталине Красноградського району Харківської області, у період з 24 лютого 2022 року по 21 вересня 2022 року, більш точний час не встановлений, отримала від представника Російської Федерації завдання щодо надання допомоги у проведенні підривної діяльності проти України шляхом систематичного збору та подальшої передачі відомостей, розголошення або передача яких нанесе шкоду національній безпеці України.

Так, орган досудового розслідування встановив, що у період з 24 лютого 2022 року по 21 вересня 2022 року, більш точний час не встановлений, у громадянки України ОСОБА_5 виник протиправний умисел, спрямований на збір та передачу представникам РФ відомостей, передача та розголошення яких нанесе шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, з метою надання представникам іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, у зв`язку з чим надала згоду представникам РФ на вчинення вищезазначених незаконних дій.

Після чого,у періодз 21вересня 2022року по5січня 2023року ОСОБА_5 ,перебуваючи натериторії Красноградськогорайону Харківськоїобласті,більш точнемісце невстановлено,з метоюреалізації свогоумислу,спрямованого нананесення шкодисуверенітетові,територіальній цілісностіта недоторканності,обороноздатності,державній безпеціУкраїни,усвідомлюючи протиправнийхарактер своїхдій,використовуючи свійстатус ІНФОРМАЦІЯ_3 ,здійснила збірвідомостей,а саме:інформаційних матеріалівщодо осіб,які здійснювалита здійснюютьзахист Україниу складіЗСУ,інших військовихформувань,залучених донадання відсічіагресії РФ;склала списокпатріотів України,які активновисловлюють проукраїнськупозицію натериторії Красноградськогорайону Харківськоїобласті «Вредители»,інформацію щодорозташування спорудцивільного захисту(бомбосховищта об`єктівукриття)на територіїНаталинської сільськоїради,окремих ІНФОРМАЦІЯ_4 та відділівполіції натериторії Красноградськогорайону Харківськоїобласті,будівлі,у якихпроводяться нарадипредставників органіввлади Харківськоїобласті,про мінуваннята вжитізаходи охорониоб`єктів шляховоїінфраструктури,а такожінформації промісця дислокаціїпідрозділів ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою їх передачі представникам РФ, після чого переслала її через мобільні додатки для спілкування на стільникові номери російського походження « НОМЕР_1 » та « НОМЕР_2 ».

Таким чином, надана ОСОБА_5 представникам РФ інформація надає можливість ідентифікувати військовослужбовців та місця розташування військових об`єктів, проводити заходи, спрямовані на їх фізичне знищення або втручання у діяльність підрозділів ЗСУ, інших військових формувань, залучених до надання відсічі збройній агресії РФ, здійснювати вчинення міжнародних злочинів проти цивільного населення, використання заборонених методів війни, обстріли та руйнування цивільних об`єктів, об`єктів цивільного захисту населення, об`єктів критичної інфраструктури тощо.

Слідчий зазначає, що з метою перевірки обставин вчинення ОСОБА_5 інкримінованого їй кримінального правопорушення, необхідно отримати відомості щодо факту підключення стільникових номерів « НОМЕР_1 » та « НОМЕР_2 » до базових станцій оператора стільникового зв`язку ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

Вказана інформація може перебувати у оператора мобільного зв`язку - ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, оскільки зазначені відомості необхідно використати як докази в кримінальному провадженні, при цьому довести вказані обставини іншим способом, ніж за допомогою отримання зазначеної інформації від операторів зв`язку, неможливо.

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та просив клопотання задовольнити. Окрім того, уточнив період, за який необхідно отримати тимчасовий доступ, а саме просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації за період з 01 січня 2022 року по день постановлення ухвали.

Представник оператора мобільного зв`язку ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " у судове засідання не з`явився, був повідомлений своєчасно і належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Оскільки учасники кримінального провадження у судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.

Дослідивши матеріли клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як слідує зі змісту клопотання, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.

Відповідно доположень п.7ч.1ст.162КПК Українидо охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Слідчий суддя встановив, що одержати зазначені документи іншими способами не можливо, оскільки згідно зі ст.9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами, телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України.

Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.

Слідчий суддя вважає, що слідчий довів, що необхідна інформація перебуває у володінні юридичної особи: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , та сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Отримані відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається підтвердити за допомогою зазначеної інформації.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення СВ УСБУ в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022220000002593 від 05.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України задовольнити.

Надати старшомуслідчому вОВС СВУСБУ вХарківській області ОСОБА_3 ,слідчому вОВС СВУСБУ вХарківській області ОСОБА_6 , дозвіл натимчасовий доступдо інформації,що міститьвідомості щодо підключення стільниковихномерів « НОМЕР_1 »та « НОМЕР_2 »,яка перебуваєу володінніТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",що розташованеза адресою: АДРЕСА_1 ,за періодз 01січня 2022року по04квітня 2023року, з можливістю отримання її на паперовому та/або електронному носії, а саме:

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечили зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами та номерами IMEI;

- інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв`язку) із зазначенням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі IMEI), тощо;

- типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, смс (короткі текстові повідомлення), ммс (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятості голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;

- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А;

- ідентифікаційні ознаки терміналів (включаючи місцезнаходження), з яким відбувалися сеанси зв`язку абонентів А з абонентами Б, включаючи з`єднання нульової тривалості.

Строк дії ухвали дві місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення04.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110046761
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/6373/22

Ухвала від 15.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 15.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 12.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 12.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 04.04.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 04.04.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 04.04.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 14.03.2023

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Люшня А. І.

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 17.03.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні