ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"06" квітня 2023 р. Справа № 911/991/23
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВТО-ТРЕЙД", 03027, Київська область, село Новосілки, вулиця Озерна, будинок 20 Б(А)
до Державного підприємства "ЧАЙКА", 08330, Київська область, село Дударків, вулиця Гоголя,будинок 62А
про стягнення 38 810,84 грн
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРАВТО-ТРЕЙД" звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Державного підприємства "ЧАЙКА" про стягнення заборгованості, згідно прохальної частини позовної заяви у розмірі 28 810,84 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не оплатив отриманий у власність товар, а саме запасні частини, які поставлялись позивачем згідно видаткових накладних.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно частини першої статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з вимогами до форми та змісту позовної заяви вона повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (частина друга статті 162 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
У поданій позовній заяві на першому її аркуші ціна позову визначена позивачем як: "38 810,84 грн". При цьому, в прохальній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача суму у розмірі 28 810,84 грн.
Враховуючи викладене, ціна позову не відповідає сумі коштів, що заявлена до стягнення.
Обґрунтовуючи позовні вимоги в позові зазначено, що відповідно до домовленостей між ТОВ "УКРАВТО-ТРЕЙД" (Постачальник) та ДП "ЧАЙКА" (Покупець), Постачальник передає у власність запасні частини (товар), а Покупець приймає та своєчасно оплачує згідно з умовами договору. Оплата за товар здійснюється покупцем на підставі наданого постачальником рахунку-фактури протягом 3 (трьох) календарних днів з моменту поставки товару.
Разом з тим, в матеріалах позовної заяви не міститься ніякого ні договору, ні рахунків-фактур.
Проте, із долучених акта звірки взаєморозрахунків та видаткових накладних вбачається, що вони складені на підставі договору № 4/1/2021 від 01.01.2021.
Суд наголошує, що обставини справи мають бути викладені чітко, послідовно, з посиланням на конкретні докази та із зазначенням правових підстав заявлених вимог.
Відповідно до приписів статті 91, частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Окрім того, суд звертає увагу позивача, що позовна заява б/н від 25.03.2023 відноситься до господарського спору, що підлягає вирішенню в установленому законодавством порядку.
Сукупність правових норм, що регулюють порядок розгляду і вирішення судом господарських справ закріплені в Господарському процесуальному кодексі України.
Відповідно, позовна заява не містить: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що передбачено пунктами 9 та 10 частини другої статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Посилання у позовній заяві на пункти 9 та 10 частини третьої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, господарський суд не приймає до уваги.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "УКРАВТО-ТРЕЙД" усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
- додаткові письмові обґрунтування ціни позову;
- пояснення стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів, що підтверджують викладені у позові обставини умов поставки товару та його оплати (договір № 4/1/2021 від 01.01.2021 та рахунки-фактури), або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою.
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що передбачено пунктом 9 частини другої статті 162 Господарського процесуального кодексу України;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що передбачено пунктом 10 частини другої статті 162 Господарського процесуального кодексу України;
- відомості про наявність у ТОВ "УКРАВТО-ТРЕЙД" або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/.
6. Надіслати копію ухвали ТОВ "УКРАВТО-ТРЕЙД".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 06.04.2023
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2023 |
Оприлюднено | 07.04.2023 |
Номер документу | 110050549 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні