Копія
154/50/23
2/154/269/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2023 року м. Володимир
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого судді Каліщука А.А.,
за участю секретаря судового засідання Кравчук А.М.,
представника позивача Мохнюка М.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань Володимир-Волинського міського суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства» Фермерське господарство «Західний Буг», третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Виконавчий комітет Оваднівської сільської ради про усунення перешкод в користування земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернувся із клопотанням призначити у справі судову почеркознавчу експертизу, з підстав, що ОСОБА_1 не підписувала договір оренди землі від 18.05.2020.
На вирішення експерта просить поставити запитання: чи виконано підпис в графі «Орендодавець » у договорі оренди землі №1791 від 18.05.2020 про оренду земельної ділянки з кадастровим номером 0720583200:00:001:0431, ОСОБА_1 , чи іншою особою?
В судовому засіданні представник позивача просив клопотання задовольнити з підстав викладених у клопотанні.
Представники відповідача в судове засідання не з`явився, хоча належним чином бьув повідомлений про час та місце судового розгляду, не повідомив суд про поважну причину неявки, не подавав заяв про відкладення розгляду справи.
Дослідивши заяву позивача, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності умов, визначених у частині першій цієї статті, а саме: якщо для зясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, та якщо сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом, при цьому учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Оскільки позивач заперечує факт підписання договору оренди землі №1791 від 18.05.2020, тому суд прийшов до висновку, що заявлене клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи відповідає вимогам і ґрунтується на підставах, передбачених частиною першоюстатті 103 ЦПК України, оскільки викладені в ньому обставини потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, а сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
Відповідно до п.5 ч.1ст.252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
З огляду на наведене та керуючись ст.ст.103,104,107,109,139,252,258,260,352 ЦПК України, суд,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Призначити у даній справі судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Волинського НДЕКЦ при УМВС у Волинській області (вул. Винниченка, 43, м. Луцьк)
На вирішення експерта поставити запитання:
- чи виконано підпис в графі «Орендодавець » у договорі оренди землі №1791 від 18.05.2020 про оренду земельної ділянки з кадастровим номером 0720583200:00:001:0431, ОСОБА_1 , чи іншою особою?
Для проведення експертам надати матеріали цивільної справи.
Про необхідність надання додаткових документів експерту повідомити суд.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384,385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
На час проведення експертизи провадження в справі зупинити.
Роз`яснити сторонам змістст.109 ЦПК Українипро наслідки ухилення від участі в експертизі, а саме те, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд, залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для зясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала суду може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом пятнадцяти днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги або прийняття ухвали суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий:/підпис/
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя А.А. Каліщук
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110055080 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні