Справа № 2-3568/11
№ 2/0427/951/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 січня 2012 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючої судді Сороки О.В.,
секретаря Білик О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Українська товарна біржа, Новомосковська товарна біржа, про визнання дійсним договору купівлі-продажу та визнання права власності, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_5 , треті особи: Українська товарна біржа, Новомосковська товарна біржа, в якому просить визнати дійсним договір обміну житлового будинку з господарчими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1 , та визнати за нею право власності на зазначений об`єкт нерухомості.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що 05.03.1998 року між нею та ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які діяли в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_5 , був укладений договір купівлі-продажу квартири за АДРЕСА_2 . Зазначена квартира належала відповідачам на праві власності, на підставі свідоцтва про право власності, а угода купівлі-продажу була посвідчена Українською товарною біржею та зареєстрована в КП «Новомосковське МБТІ». 22.06.2000 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 був укладений договір обміну зазначеної квартири на житловий будинок за АДРЕСА_1 . В свою чергу, ОСОБА_4 була власником зазначеного будинку на підставі свідоцтва про право на спадщину. Договір обміну був посвідчений Новомосковською товарною біржею.
Після підписання договору обміну сторони виконали всі умови, а саме позивач вказує, що вселилися в будинок, звільнивши квартиру, а відповідач, в свою чергу, звільнила будинок, один одному сторони передали правовстановлюючі документи та зареєстрували договір в КП «Новомосковське МТІ».
Позивач зазначає, що між ними відбулося повне виконання підписаного договору обміну, тому просить суд визнати його дійсним та визнати за нею право власності на спірне домоволодіння.
В судове засідання позивач не з`явилася, надавши суду заяву про розгляд справи у її відсутність, одночасно позовні вимоги підтримала та просить задовольнити у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позов визнала.
Інші учасники процесу в судове засідання не з`явилися, повідомлені належним чином, причина неявки суду не відома, тому справа розглянута у їх відсутність.
Відповідно до ч.2 ст. 197 фіксування судового процесу не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Згідно договору купівлі-продажу житлової квартири за АДРЕСА_2 укладеного між позивачем та відповідачами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , та зареєстрованого 05.03.1998 року на Українській товарній біржі, відповідачі продали позивачу зазначену вище квартиру (а.с. 10).
Суду надано договір обміну нерухомості, відповідно до якого ОСОБА_4 та ОСОБА_1 обміняли житловий будинок за АДРЕСА_1 на жилу квартиру за АДРЕСА_2 . Зазначений договір був посвідчений Новомосковською товарною біржею та зареєстрований в Новомосковському бюро технічної інвентаризації за реєстровим № 1567 (а.с. 11)
У відповідності зі ст. 227 ЦК України (1963р.), який діяв на час укладення угоди, договір купівлі-продажу житлового будинку чи іншого нерухомого майна повинний бути нотаріально засвідчений.
Між тим, згідно ст. 47 ч. 2 ГК України (1963 р.) ЦК України, якщо одна з сторін повністю або частково виконала угоду, яка потребує нотаріального посвідчення, а інша сторона відмовляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі визнати угоду дійсною, визнавши за позивачем право власності на спірний будинок.
В судовому засіданні встановлено, що обидві сторони виконали умови зазначеного вище договору обміну, зареєстрованих товарною біржею, тобто позивач передала відповідачу квартиру за АДРЕСА_2 , а відповідач, в свою чергу, передала позивачу житловий будинок з надвірними побудовами, що розташовані в АДРЕСА_1 .
Дані обставини підтверджуються зазначеним письмовим договором обміну, технічним паспортом на домоволодіння, де зазначені дані про зміну власника (а.с. 12-14).
На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та мають бути задоволені, договір купівлі-продажу квартири та договір обміну квартири на будинок повинен бути визнаний дійсними, а за позивачем слід визнати право власності на житловий будинок за АДРЕСА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 47 ч.2, 227 ЦК України в редакції 1963 року, ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Визнати дійсним договір купівлі - продажу квартири АДРЕСА_2 укладений, між ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , з однієї сторони та ОСОБА_1 , з другої сторони, зареєстрованого 05 березня 1998 року Українською товарною біржею.
Визнати дійсним договір обміну квартири АДРЕСА_2 на житловий будинок з надвірними побудовами та спорудами, що знаходяться в АДРЕСА_1 , укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , зареєстрованого 22 червня 2000 року Новомосковською товарною біржею.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними побудовами та спорудами за АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на рішення може бути подана в апеляційний суд Дніпропетровської області через Новомосковський міськрайонний суду в десятиденний термін після його проголошення.
Суддя Сорока О.В.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2012 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110070416 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні