Справа № 932/2172/23
Провадження № 2/932/658/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2023 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Кудрявцева Т.О. ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій, Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича про визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
02.03.2023 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій, Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича про визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.03.2023 року для розгляду справи визначена суддя Кудрявцева Т.О.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви та копіями доданих до неї документів, суд вважає наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Вимоги дозмісту позовноїзаяви передбаченіст.175ЦПК України.Відповідно доч.1,2ст.175ЦПК Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В позовній заяві позивачем ОСОБА_1 заявлено позовні вимоги до двох відповідачів - Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій та Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича.
Разом з цим, в позовній заяві не наведено зміст позовних вимог до саме до відповідача - Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технології Остапенко Ігоря Сергійовича.
Відповідно до положень ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно ст.1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір», платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно до ч.1 ст. 3 цього Закону, судовий збір, зокрема, справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згіднодо ч.2ст.4Закону України«Про судовийзбір»,за поданнядо судупозовної заявимайнового характеру,яка поданафізичною особою,в 2023 році розмір такого судового збору складає 1відсоток цінипозову,але неменше 1073,60грн.та небільше 13420грн; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру справлянню підлягає судовий збір у розмірі 1073,60 грн.
У відповідності до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: 1) позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Вбачається, що в позовній заяві позивачем ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги про:
1)визнання протиправним та скасування наказу Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича за № 22 від 26.01.2023 року в частині оголошення позивачу догани;
2)визнання протиправним та скасування наказу Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича від 09.02.2023 року № 37 в частині, що стосується звільнення позивача;
3)протиправним та скасування наказу Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича від 09.02.2023 року №35 в частині, що стосується звільнення позивача;
4)визнання неправомірними дій відповідача щодо внесення відповідних записів у трудовій книжці позивача; зобов`язання внести запис до трудової книжки позивача;
5)поновлення позивача на посаді діловода групи персоналу та стройової Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій;
6)стягнення з відповідачів середнього заробітку за час вимушеного прогулу;
7)стягнення з відповідача - Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій моральної шкоди в розмірі 100000,00 грн.;
8)стягнення з відповідача - Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича моральної шкоди в розмірі 100000,00 грн.
Виходячи із наведених положень чинного законодавства, позивач звільнена за законом від сплатисудового зборуза зверненнядо судуіз позовнимивимогами про стягненнязаробітної платита поновленняна роботі,а самеза поданняпозовних вимог: про визнання протиправним та скасування наказу Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича від 09.02.2023 року № 37 в частині, що стосується звільнення позивача; про визнання протиправним та скасування наказу Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича від 09.02.2023 року №35 в частині, що стосується звільнення позивача; поновлення позивача на посаді діловода групи персоналу та стройової Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій; стягнення з відповідачів середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
За подання всіх інших чотирьох позовних вимог немайнового характеру позивачу необхідно надати документ про сплату нею судового збору у загальному розмірі 4294 грн. 40 коп. (1073 грн. 60 коп. х 4).
Відповідно доч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху,в якійзазначаються недолікипозовної заяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.
Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків із роз`ясненням позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали, вказана позовна заява буде повернута як не подана.
На підставівикладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 197, 260 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій, Начальника Кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій Остапенко Ігоря Сергійовича про визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, - залишити без руху з наданням позивачу десятиденного строку для усунення її недоліків, який відраховувати з моменту отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, вказана позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О.Кудрявцева
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110074476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Кудрявцева Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні