Справа №:755/6064/22
Провадження №: 1-кс/755/768/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" квітня 2023 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023100040000966 від 14.03.2023 року про тимчасовий доступ до документів,
в с т а н о в и в:
Слідчий Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві, звернувся до суду із клопотанням, у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023100040000966 від 14.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ВФ Україна », за адресою: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15 , ПрАТ « Київстар », за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53 , із можливістю їх вилучення /виїмки/.
Із клопотання вбачається, що Дніпровським управлінням поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві, під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури міста Києва, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12023100040000966, у ході якого встановлено, що 13.03.2023 до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві, надійшла заява від гр. ОСОБА_4 про те, що 13.03.2023 приблизно о 09 год. 05 хв., невстановлена досудовим розслідуванням особа, перебуваючи на зупинці громадського транспорту, що за адресою: м. Київ, пр-т. Соборності, 4, таємно від оточуючих, шляхом вільного доступу, в умовах воєнного стану, викрала мобільний телефон марки «Redmi Note 8P Pro», приблизною вартістю 6 999 грн., чим завдала матеріальної шкоди останній (ЄО №10471).
У ході оперативного супроводження матеріалів досудового розслідування надійшов рапорт оперуповноваженого ВКП Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 про те, що в ході оперативно-розшукових заходів встановлено, що до даної події причетний гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , користується абонентськими номерами телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
Крім того, у клопотанні слідчого зазначено, що під час досудового розслідування з метою встановлення осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність тимчасового доступу документів, які будуть отримані від операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ВФ Україна », ПрАТ « Київстар ». Також зазначено, що вказана інформація має істотне значення для розслідування кримінального провадження, тому виникла необхідність отримати доступ до вищезазначених документів.
Уповноважених осіб ПрАТ « ВФ Україна », ПрАТ « Київстар » було належним чином повідомлено про дату та час розгляду клопотання, відповідно до ст.163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий у судове засідання не з`явився, клопотав про задоволення клопотання у його відсутність.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.
Згідно норми ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити її копії та вилучити їх /здійснити їх виїмку/. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 7 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація знаходиться у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ВФ Україна », ПрАТ « Київстар », а також така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей, що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 163-165, 309 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати слідчому Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві ОСОБА_3 або слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №12023100040000966 - ОСОБА_7 , або оперуповноваженому ОСОБА_8 тимчасовий доступ до документів, які містять інформацію, яка знаходиться в операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ВФ Україна », за адресою: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15 , ПрАТ « Київстар », за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53 , щодо СМС повідомлень, вхідних та вихідних з`єднань, що здійснювались з телефону (телефонів) з абонентськими номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 та із прив?язкою до місцевості (адрес базових станцій, азимут), дати, часу та тривалості з?єднання, номерів співрозмовників, з зазначенням нульових з`єднань, ІМЕІ - кодів мобільних телефонів, за період часу з 14.03.2023 року до 15.03.2023 року, надати в повному об`ємі у цифровому вигляді на оптичному носію - диску в форматі .xlsx (Microsoft Excel) придатному для автоматизованої обробки засобами обчислювальної техніки та надати розпорядження про надання можливості вилучити копії цих документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110087010 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Курило А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні