ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2023 року м. Харків Справа № 913/46/22
Провадження № 30/913/46/22
Господарський суд Луганської області у складі судді Голенко І.П., розглянувши матеріали позовної заяви № 01-02-45/108 від 19.01.2022
Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» в особі Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства - філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз», м. Старобільськ Луганської області
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс Дистрибьюшн», м. Сєвєродонецьк Луганської області
про стягнення 3188 грн 00 коп.
Без повідомлення (виклику) сторін,
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» в особі Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства - філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс Дистрибьюшн» про стягнення матеріальної шкоди в сумі 3188 грн 00 коп. в порядку ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 24.01.2019 було пошкоджено газопровід, який знаходиться біля будинку 23, вул. Банківська, смт Новоайдар, Луганська область у результаті скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Під час виїзду аварійної бригади для проведення ремонтних робіт встановлено, що водій транспортного засобу МАЗ фургон ОСОБА_1 , який на момент скоєння ДТП був працівником ТОВ «Фенікс Дистрибьюшн», а автомобіль належав на праві власності ТОВ «Граніт Компані», здійснив наїзд та пошкодив надземний розподільний газопровід середнього тиску діаметром 57 мм, в результаті чого відбувся виток газу, деформовано газопровід та проведено ремонтні роботи для його відновлення у зв`язку з чим понесені матеріальні збитки.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.01.2022 позовну заяву передано на розгляд судді Голенко І.П.
Господарський суд Луганської області ухвалою від 31.01.2022 позовну заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» в особі Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства - філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» залишив без руху та встановив спосіб та строк для усунення недоліків позовної заяви.
Разом з тим, 24.02.2022 Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Президент України продовжив строк дії воєнного стану в Україні указами «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14.03.2022, 18.04.2022, 17.05.2022, 12.08.2022, 07.11.2022, 06.02.2023.
Згідно із опублікованими Радою суддів України від 02.03.2022 Рекомендаціями щодо роботи судів в умовах воєнного стану, при визначенні умов роботи суду у воєнний час, рекомендовано керуватися реальною поточною обстановкою, що склалася в регіоні.
У зв`язку із введенням в Україні воєнного стану, а також постійними обстрілами міста Харкова та ведення активних бойових дій на території Харківської області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, працівників апарату суду та суддів, Господарський суд Луганської області продовжує здійснювати правосуддя та працювати у дистанційному режимі.
У зв`язку із введенням в Україні воєнного стану, враховуючи поточну обстановку, що склалася у місті Харкові, суд був вимушений вийти за межі строку, встановленого ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Після усунення недоліків позовної заяви суд ухвалою від 09.06.2022 відкрив провадження у справі, вирішив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом місцезнаходженням Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» в особі Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» є: вул. Залізнична, буд. 41, м. Старобільськ Луганської області, 92701, та місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс Дистрибьюшн» є: просп. Хіміків, буд. 1, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93404.
Сєвєродонецьку міську територіальну громаду та Старобільську міську територіальну громаду включено до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 75 від 25.04.2022.
Крім того, за інформацією Акціонерного товариства «Укрпошта», розміщеній на офіційному вебсайті (https://offices.ukrposhta.ua), поштові відділення в м. Старобільськ та м. Сєвєродонецьк Луганської області тимчасово не функціонують, а тому пересилання поштової кореспонденції є неможливим.
Тому суд фактично позбавлений можливості надіслати сторонам ухвалу суду від 09.06.2022.
Водночас, з метою належного повідомлення позивача ухвала суду від 09.06.2022 направлялася судом на електронну пошту позивача - pat@luggas.com.ua, lggas@gas.lg.ua. Проте станом на дату ухвалення рішення позивач отримує процесуальні документи у підсистемі ЄСІТС «Електронний суд».
09.06.2022 суд також розмістив відповідне повідомлення для позивача та відповідача на сторінці Господарського суду Луганської області (у розділі «Інше - Повідомлення для учасників справ, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції та на тимчасово окупованих територіях»), враховуючи Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про доступ до судових рішень» для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про доступ до судових рішень»).
Також суд враховує висновок Європейського суду з прав людини про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (Рішення від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України»).
Відповідач у встановлений судом строк правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, у зв`язку з чим справа розглядається за наявними у ній матеріалами на підставі ч. 9 ст. 165 ГПК України.
Сторони не подали будь-яких заяв чи клопотань на дату ухвалення рішення суду.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши надані докази, суд встановив такі фактичні обставини справи.
Згідно із постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 18.03.2010 № 260 «Про видачу АТ «Луганськгаз» ліцензій на розподіл природного, нафтового газу та газу (метану) вугільних родовищ та на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом» позивач виконує функції оператора газорозподільної системи та здійснює ліцензовану діяльність з розподілу природного газу за регульованим тарифом на території м. Луганська та Луганської області з зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають у користуванні АТ «Луганськгаз».
Відповідно до довідки № 06-01-15/118 від 19.01.2022 Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства (далі - Старобільський МРУЕГГ) станом на 19.01.2022 об`єкт основного засобу «Газопровід середнього тиску вул. Леніна смт Новоайдар» інвентарний номер СРБ2012 перебуває на балансі управління та обліковується як власність АТ «Луганськгаз».
Згідно із повідомленням про аварію, надзвичайну ситуацію (НС) на підприємствах нафтового комплексу 24.01.2019 о 9 год. 50 хв. до Новоайдарської дільниці Старобільського МРУЕГГ філії АТ «Луганськгаз» надійшла аварійна заявка про пошкодження розподільного надземного газопроводу, що знаходиться біля буд. 23 по вул. Банківська у смт Новоайдар Луганської області, в результаті скоєння дорожньо-транспортної пригоди.
24.01.2019 о 9 год. 55 хв. до місця аварії направлена аварійна бригада у складі із трьох газовиків і однієї одиниці техніки. Відповідальним за ліквідацію аварії призначено майстра Сухомліна О.А.
За результатами обстеження встановлено, що водій транспортного засобу МАЗ, державний номер НОМЕР_1 , здійснив наїзд та пошкодив надземний розподільний газопровід середнього тиску діаметром 57 мм без витоку газу.
На підставі наказу ПАТ «Луганськгаз» від 06.02.2014 № 33 «Щодо затвердження та застосування бланку акта з поточного ремонту основних засобів» позивачем складено Акт виконаних робіт з ліквідації аварії основних засобів власними силами за січень 2019 року на загальну суму 3188 грн 00 коп. з урахуванням ПДВ у розмірі 531 грн 33 коп., з яких: 1882 грн 43 коп. - вартість матеріалів, витрачених при виконанні робіт з ліквідації аварії; 774 грн 24 коп. - вартість трудових витрат при виконанні робіт з ліквідації аварії.
24.01.2019 позивач направив начальнику Новоайдарського відділу поліції ГУНП України в Луганській області запит № 06-01-11/110 щодо визначення особи, яка здійснила наїзд транспортним засобом МАЗ, державний номер НОМЕР_1 , на газопровід середнього тиску діаметром 57 мм за адресою вул. Банківська, буд. 23, смт Новоайдар Луганської області.
Листом від 11.02.2019 № 1244/111/41-2019 начальник Новоайдарського відділу поліції ГУНП в Луганській області повідомив, що в результаті пошкодження надземного розподільного газопроводу середнього тиску за адресою вул. Банківська, 23, смт Новоайдар відносно громадянина ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП.
Сєвєродонецький міський суд Луганської області постановою від 01.03.2019 у справі № 428/1353/19, яка набрала чинності 12.03.2019, визнано ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме: наїзд 24.01.2019 о 9 год. 45 хв. на газопровід середнього тиску за адресою буд. 23 вул. Банківська смт Новоайдар Луганської області; призначено стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 340,00 грн. Крім того, під час розгляду справи суд встановив факти стосовного того, що громадянин ОСОБА_1 на дату скоєння дорожньо-транспортної пригоди був працівником ВАТ «Фенікс Дистрибьюшн», а транспортний засіб МАЗ 533603, державний номерний знак НОМЕР_1 , яким він керував, належав ТОВ «Граніт Компані».
ПАТ «Страхова група «ТАС» повідомило листом від 15.12.2021 № 1972 ПАТ «Луганськгаз», що цивільно-правова відповідальність ОСОБА_1 застрахована ПАТ «СГ «ТАС» згідно Полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АМ7790147 від 17.07.2018. Водночас у зв`язку з тим, що ПАТ «Луганськгаз» не було подано у визначений законом термін заяву про страхове відшкодування, ПАТ «СГ«ТАС» відмовило у виплаті страхового відшкодування.
Вказане стало підставою для звернення позивача з цим позовом до суду про стягнення з відповідача матеріальної шкоди в сумі 3188 грн 00 коп.
Дослідивши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.
У п. 3 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є завдання майнової (матеріальної) шкоди іншій особі.
Згідно із ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди (п. 8 ч. 2 ст. 16 ЦК України).
Відповідно до положень ч. 2 ст. 22 ЦК України збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Згідно із ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
При цьому відсутність своєї вини доводить особа, яка завдала шкоди (ч. 2 ст. 1166 ЦК України).
Загальною підставою цивільно-правової відповідальності у формі відшкодування шкоди, є вчинення винною особою цивільного правопорушення, до складу якого включаються протиправна поведінка (дія або бездіяльність) особи, настання шкоди, причинний зв`язок між поведінкою та шкодою, вина особи. Наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення дає правові підстави для відповідальності.
В деліктних правовідносинах саме на позивача покладається обов`язок довести наявність шкоди, протиправність (незаконність) поведінки заподіювача шкоди та причинний зв`язок такої поведінки із заподіяною шкодою.
Протиправна поведінка особи може виявлятися у прийнятті нею неправомірного рішення або у неправомірній поведінці (діях або бездіяльності). Протиправною у цивільному праві вважається поведінка, яка порушує імперативні норми права або санкціоновані законом умови договору, внаслідок чого порушуються права іншої особи. Під шкодою (збитками) розуміється матеріальна шкода, що виражається у зменшенні майна потерпілого в результаті порушення належного йому майнового права, та (або) применшенні немайнового блага (життя, здоров`я тощо). Причинний зв`язок між протиправною поведінкою особи та завданою шкодою є обов`язковою умовою відповідальності, яка передбачає, що шкода стала об`єктивним наслідком поведінки заподіювача шкоди ( правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 10.12.2018 у справі № 902/320/17, від 16.04.2020 у справі № 904/5489/18).
Враховуючи визначені цивільно-процесуальним законодавством принципи змагальності і диспозитивності цивільного судочинства можна зробити висновок, що законодавством не покладається на позивача обов`язок доказування вини відповідача у заподіянні шкоди, діє презумпція вини. У свою чергу відповідач повинен довести, що в його діях (діях його працівників) відсутня вина у заподіянні шкоди. Якщо під час розгляду справи зазначена презумпція не спростована, то вона є юридичною підставою для висновку про наявність вини заподіювача шкоди ( правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 28.10.2019 у справі № 554/1583/16-ц).
Наявність всіх зазначених вище умов є обов`язковою для прийняття судом рішення про відшкодування шкоди. Відсутність хоча б одного із цих елементів виключає відповідальність за заподіяну шкоду.
Згідно із ч. 1-2 ст. 1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов`язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Згідно із п. 2 розділу 2 глави 1 Кодексу газорозподільних систем (далі КГС) оператор газорозподільної системи (далі ГРМ) відповідає за надійну та безпечну експлуатацію, підтримання у належному стані та розвиток (будівництво) газорозподільної системи, яка на законних підставах перебуває у його власності чи користуванні, належну організацію та виконання розподілу природного газу.
Експлуатацію газорозподільних систем здійснюють виключно оператори газорозподільних систем (п.1 розділу 1 глави 3 КГС).
Оператор ГРМ повинен забезпечити попереджувальні заходи безаварійної експлуатації газорозподільних систем, а саме комплекс робіт, що виконується на підставі результатів технічного огляду або технічного обстеження газорозподільних систем, з метою забезпечення її подальшого безаварійного експлуатування шляхом проведення технічного обслуговування, поточного або капітального ремонтів. У разі виникнення аварійної ситуації Оператор ГРМ зобов`язаний вжити необхідних заходів, спрямованих на відновлення належної роботи газорозподільної системи (п. 4 розділу 1 глави 3 КГС).
При організації експлуатації газорозподільних систем та проведення робіт з технічного їх обслуговування і ремонту Оператор ГРМ повинен дотримуватися інструкцій і правил технічної експлуатації газорозподільних систем, правил безпеки систем газопостачання, державних стандартів, передбачених чинними нормативно-правовими актами України (п. 5 розділу 1 глави 3 КГС).
Згідно з п. 9 глави 13 КГС у разі виникнення аварії або надзвичайної ситуації, яка загрожує безпеці функціонування ГРМ, Оператор ГРМ негайно вживає заходів, які мають на меті усунення аварійної ситуації, а також відновлення належної роботи ГРМ згідно з планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, розробленим відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до п. п. 8.13-8.15 розділу 8 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом № 285 від 15.05.2015 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, (далі - Правила) роботи з ліквідації наслідків аварій повинні виконуватися експлуатаційними підрозділами газорозподільних підприємств (службою аварійно-відновлювальних робіт та/або службою підземних газопроводів) після локалізації аварійної ситуації.
Для забезпечення своєчасного виконання аварійно-відновлювальних робіт газорозподільні підприємства повинні мати запас матеріалів і запасних частин об`єктового рівня, створений відповідно до вимог Порядку створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308.
Роботи з локалізації і ліквідації аварій проводяться без наряду-допуску та до усунення прямої загрози життю людей і пошкодженню матеріальних цінностей. Після усунення загрози роботи з приведення газопроводів і газового обладнання в технічно справний стан повинні проводитися за нарядом-допуском. Якщо аварія від початку до кінця ліквідується аварійною службою, складання наряду-допуску не вимагається.
Згідно з п. 3.45 розділу 3 Державних будівельних норм В.2.5-20:2018 «Газопостачання» розподільні газопроводи - це зовнішні газопроводи, що забезпечують подачу газу від джерел газопостачання до газорегуляторних пунктів міст, селищ та сіл, промислових підприємств, ТЕС та ГРЕС, котелень, сільськогосподарських підприємств, підприємств комунально-побутового обслуговування населення, житлових і громадських будинків та інших споживачів газу.
Дослідивши усі обставини справи та надавши оцінку зібраним у справі доказам, суд встановив наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення з огляду на наступне.
Пошкодження надземного розподільного газопроводу середнього тиску діаметром 57 мм за адресою буд. 23, вул. Банківська, смт Новоайдар, Луганська область було наслідком наїзду 24.01.2019 о 9 год. 50 хв. на нього транспортного засобу МАЗ, державний номер НОМЕР_1 , під керуванням громадянина ОСОБА_1
Сєвєродонецький міський суд Луганської області постановою від 01.03.2019 у справі № 428/1353/19, яка набрала законної сили 12.03.2019, визнав ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме: наїзд 24.01.2019 о 9 год. 45 хв. на газопровід середнього тиску за адресою буд. 23 вул. Банківська смт Новоайдар Луганської області.
Відповідно до ч. 6 ст. 75 ГПК України обвинувальний вирок в кримінальному провадженні або постанова суду, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для господарського суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Отже суд вважає встановленим та таким, що не підлягає доказуванню факт про те, що 24.01.2019 о 9 год. 45 хв. з вини ОСОБА_1 сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої було пошкоджено надземний розподільний газопровід середнього тиску діаметром 57 мм за адресою буд. 23, вул. Банківська, смт Новоайдар, Луганська область.
Згідно зі ст. 1192 ЦК України з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов`язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі. Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.
Позивачу було завдано шкоди на загальну суму 3188 грн 00 коп. з урахуванням ПДВ (531 грн 33 коп.) у вигляді вартості матеріалів витрачених при виконанні робіт з ліквідації аварії в сумі 1882 грн 43 коп. та вартості трудових витрат при виконанні робіт з ліквідації аварії в сумі 774 грн 24 коп.
Суд погоджується з правильністю розрахунку розміру шкоди, заподіяної позивачу.
Вчинення дорожньо-транспортної пригоди у зв`язку з чим виникло пошкодження надземного розподільного газопроводу середнього тиску діаметром 57 мм спричинило шкоду позивачу, а тому судом встановлено елемент складу правопорушення - причинний зв`язок.
Відповідно до ч. 1 ст. 1172 ЦК України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов`язків.
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у постанові від 01.03.2019 у справі № 428/1353/19 встановив факт того, що громадянин ОСОБА_1 працював водієм у ВАТ «Фенікс Дистрибьюшн» на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди та керував транспортним засобом МАЗ, державний номер НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Граніт Компані», що в силу ч. 4 ст. 75 ГПК України не підлягає доказуванню при розгляді цієї справи.
На підставі цього, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача матеріальної шкоди в сумі 3188 грн 00 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. ст. 123, 129 ГПК України витрати по судовому збору покладаються на відповідача.
Враховуючи розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд ухвалює та підписує рішення без його проголошення (ч. 4 ст. 240 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 2, 86, 91, 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс Дистрибьюшн» (проспект Хіміків, буд. 1, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93404, ідентифікаційний код 39415430) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» (вул. Гагаріна, буд. 87, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93400, ідентифікаційний код 05451150) в особі Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства - філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» (вул. Залізнична, буд. 41, м. Старобільськ Луганської області, 92703, ідентифікаційний код 20188336) матеріальну шкоду в сумі 3188 грн 00 коп., судовий збір в сумі 2481 грн 00 коп.; наказ видати після набрання рішенням законної сили.
У відповідності до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Східного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ст. 256 ГПК України, та в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано - 17.04.2023.
Суддя Ірина ГОЛЕНКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2023 |
Оприлюднено | 18.04.2023 |
Номер документу | 110252425 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Голенко І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні