Справа № 226/584/23
Провадження №2/226/145/2023
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19.04.2023 місто Мирноград
Суддя Димитровського міського суду Донецької області Салькова В.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» про визнання дискримінації та мобінгу, скасування дисциплінарного стягнення, наказу про створення комісії, наказу про скорочення штату, зобов`язання нарахувати та виплатити заробітну плату,
ВСТАНОВИЛА:
До суду надійшла вказана позовна заява, у якій позивач просить суд визнати факти дискримінації та мобінгу при трудових відносинах з відповідачем; визнати незаконними накази відповідача №8-к від 20.02.2023 про оголошення їй догани, №74 від 15.02.2023 про створення комісії з її перевірки, №75 від 27.02.2023 про внесення змін до штатного розкладу та скорочення штатної чисельності, №53 від 02.03.2023 про її попередження про звільнення, скасувати ці накази; зобов`язати відповідача нарахувати і виплатити їй додаткову заробітну плату премію за лютий та березень 2023 року.
За вимогами ч.4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем у позовній заяві заявлене суду клопотання про відстрочення сплати судового зору з огляду на невелику заробітну плату та предмет позову захист трудових прав від незаконного звільнення та мобінгу, до ухвалення рішення суду.
Згідно з ч.ч.1,3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних із розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
У відповідності до положень ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зокрема, за умови, якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Разом із тим, слід зауважити, що відстрочення сплати судового збору, про яке просить позивач, є правом, а не обов`язком суду. Обґрунтування обставин та подання доказів, які свідчать про неможливість або ускладнення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на позивача.
Статтею 129 Конституції Українияк одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Пунктом 29 Постанови Пленуму ВССУ від 17.10.2014 №10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» визначено, що відповідно достатті 8 Закону України «Про судовий збір»тастатті 82 ЦПК(нині цій статті відповідає ст.136 ЦПК України) єдиною підставою для звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Надані позивачем і долучені до позовної заяви клопотання відомості про розмір її заробітної плати за період з листопада 2022 року по лютий 2023 року включно не є відомостями про загальний розмір доходу ОСОБА_1 . Позивачем не надано суду доказів про відсутність у неї інших доходів, отже, можливість оцінити майновий стан позивача наразі відсутня.
Оскільки позивачем не додано на обґрунтування клопотання будь-яких даних, які б вказували на її поточне фінансове становище і підтверджували дійсну відсутність можливості сплатити судовий збір, а правом відстрочити сплату судового збору суд має користуватися лише за наявності виключних обставин, яких у даному випадку позивачем не доведено, підстав для задоволення клопотання немає.
Як унормоване у ч.1ст.4 Закону України «Про судовий збір»,судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно дост.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»прожитковий мінімум працездатних осіб з 1 січня 2023 року складає 2684 гривень.
Частина третя ст.6 Закону України «Про судовий збір» регламентує, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що позивачем крім вимоги про нарахування та виплату додаткової заробітної плати, за пред`явлення якої вона звільнена від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», заявлено дві вимоги немайнового характеру про визнання фактів та про визнання незаконними і скасування наказів.
Таким чином, за пред`явлення двох вимог немайнового характеру позивач має сплатити судовий збір в сумі 2147,20 грн (2684 грн*0,4*2).
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху для усунення виявлених недоліків надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору, або клопотання про відстрочення сплати судового збору з належними та допустимими доказами обставин, що обґрунтовують таке відстрочення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177,185,260,261,353 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» про визнання дискримінації та мобінгу, скасування дисциплінарного стягнення, наказу про створення комісії, наказу про скорочення штату, зобов`язання нарахувати та виплатити заробітну плату залишити без руху для виправлення зазначених недоліків.
Надати позивачеві строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме, надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору, або клопотання про відстрочення сплати судового збору з належними та допустимими доказами обставин, що обґрунтовують таке відстрочення; усунення недоліків і протиріч за текстом позовної заяви.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою:http://dmm.dn.court.gov.ua/sud0513/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 19.04.2023 та щодо визначення розміру судового збору може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.
Суддя: В.С. Салькова
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2023 |
Оприлюднено | 20.04.2023 |
Номер документу | 110299362 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Салькова В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні