Ухвала
від 11.04.2023 по справі 146/1504/22
ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 146/1504/22

У Х В А Л А

Іменем України

"11" квітня 2023 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,

за участю секретаря судового засідання Райковської О.В.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Томашпіль цивільну справу справу за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Томашпільського районного суду Вінницької області перебуває вказана цивільна справа.

До початку підготовчого судового засідання позивач подав до суду письмове клопотання про призначення автотоварознавчої експертизи.

Дане клопотання мотивоване тим, що відповідачем по справі подано відзив на позовну заяву, в якому він не погоджується із зазначеною ціною автомобіля «FIAT DUKATO», 1999 року, дата реєстрації 16.11.2018 року, державний номерний знак НОМЕР_1 , вартістю 224000 грн., зазначивши вартість вказаного автомобіля 29276,50 грн. В обгрунтування зазначеної вартості автомобіля відповідачем надано дослідження визначенння ринкової вартості зазначеного автомобіля. Вказане дослідження експерта викликає сумнів в його правильності оскільки зазначена в цьому ж дослідженні середня ринкова вартість КТЗ зазначена в сумі 115560 грн., а цінова пропозиція аналогічних автомобілів коливається від 3000 доларів США до 5800 доларів США (140000 грн 220000 грн).

Від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Семка В.М. надійшла заява, в якій просить справу розглянути без його участі, клопотання про призначення експертизи підтримує.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явися. Надав до суду заяву, в якій просить клопотання про призначення експертизи розглянути без його участі.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, фіксування судового засідання не здійснювалось, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Розглянувши заяви учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ч.1ст.2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1ст.81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно положень п.8 ч.2ст.197 ЦПК Україниу підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.

За правиламист.103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Визначаючи питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається, суд вважає, що запропоновані стороною позивача питання, роз`яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта, є такими, що стосуються обставин справи, для з`ясування, яких призначається експертиза.

З метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, з урахуванням дії засади змагальності цивільного процесу, а також те, що для з`ясування обставин даної справи необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, суд вважає за необхідне клопотання позивача про призначення автотоварознавчої експертизи - задовольнити та призначити посправі автотоварознавчуекспертизу,проведення якоїдоручити експертамВінницького відділенняКНДІСЕ (21001,м.Вінниця,вул.Батозька,буд.1) .

Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Керуючись ст.ст.103,104,252,253,353ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання про призначення експертизи задовольнити.

Призначити по справі автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Вінницького відділення КНДІСЕ (21001, м. Вінниця, вул. Батозька, буд.1).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК України.

На вирішення експертів поставити запитання:

Яка ринкова вартість на дату оцінки автомобіля «FIAT DUKATO», 1999 року випуску, дата реєстрації 16.11.2018 року, д.н.з НОМЕР_1 ?

Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №146/1504/22.

Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І.В.Скаковська

Повний текст ухвали виготовлено 18 квітня 2023 року.

СудТомашпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.04.2023
Оприлюднено20.04.2023
Номер документу110303441
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —146/1504/22

Ухвала від 06.02.2025

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 01.08.2023

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 01.08.2023

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Постанова від 25.04.2023

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Стадник І. М.

Постанова від 25.04.2023

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Стадник І. М.

Ухвала від 11.04.2023

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 11.04.2023

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 18.04.2023

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Стадник І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні